Advertisement
Életem egyik legfontosabb pontjához érkeztem: firenzei tanulmányaim befejezésére készülök. Az Olaszországban eltöltött közel 6 év alatt életre szóló élményeket, tapasztalatot és főként tudást szereztem. De közben sohasem felejtettem el, hogy ez az út egy Fejér megyei kistelepülésről, Baracsról indult.Megünnepelve az itáliai éveket és azok lezárását, április 24-én szülőfalum lakóinak is előadom firenzei mesterdiploma-koncertemet. A közel egy órás hangversenyen a teljes vizsgaanyagom felcsendül, amelyben a harmonika sokoldalúságát mutatom be a barokk zenétől napjainkig. A szólódarabok mellett egy zenekari versenymű is elhangzik, amelyben közreműködőként a Surján Kamaraegyüttes is fellép.
Szeretném, ha a firenzei történetem egyfajta példaként szolgálna minden baracsi és környékbeli fiatal számára arról, hogy ha az ember mer nagyot álmodni, akkor a legkisebb településről is bármit el lehet érni. Ezt bizonyítandó a koncert bevételéből a Baracs Oktatásért Alapítványt támogatjuk, hogy a tehetséges helyi gyerekek a lehető legközelebb kerülhessenek céljaik és álmaik megvalósításához.
Szeretettel várom Önöket e magasztos s ünnepélyes alkalmon, ahol egy jó cél támogatása mellett átélhetik egy baracsi fiú hihetetlen olaszországi történetét!
Kiss Péter - harmonika
Surján Péter - hegedű
Surján Katalin - hegedű
Krähling Dániel - brácsa
Surján Eszter - cselló
Lendvay Krisztina - nagybőgő
Időpont: 2026. április 24. - 18:00
Helyszín: Magyarok Nagyasszonya templom (Baracs - Apátszállás -, Széchenyi utca 84, 2427)
A koncerten adománykassza működik, melynek bevételéből a Baracs Oktatásért Alapítványt támogatjuk.
_______________
Kiss Péter:
A baracsi születésű harmonikaművész Magyarországról egészen Firenzéig jutott, ahol a hamarosan sorra kerülő mesterdiplomájára készül az olasz város zenei konzervatóriumában. Fiatal kora ellenére több hazai és nemzetközi versenyen vett részt és Európa számos országában mutathatta meg magát. Számos zenei irányzat érdekli: a klasszikus zenétől kezdve egészen a könnyedebb műfajokig szinte minden zenei stílusban szívesen mozog. Célja a minőségi és igényes zene hirdetése - mindezt a harmonikán, egy olyan fantasztikus hangszeren, amelynek a zenei életben betöltött szerepét a lehető legmagasabb szintre szeretné emelni.
Támogatók: Baracsért Közalapítvány & Kissrentacar Autókölcsönző
Advertisement
Event Venue
2427 Baracs, Széchenyi utca 84, Széchenyi utca 84, Baracs 2427, Magyarország, Dunaujvaros, Hungary
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.






