Advertisement
Львівський органний зал запрошує на концерт, що стане святом української симфонічної музики. Цього вечора у виконанні Луганського симфонічного оркестру під орудою дириґента Любомира Ліщука звучатимуть твори двох визначних композиторів ** століття – Романа Сімовича та Вадима Гомоляки.Роман Сімович (1901–1984) – один із ключових представників української симфонічної школи ** століття, вихованець Львівської консерваторії та учень Вітезслава Новака у Празі. Його творчість вирізняється майстерним поєднанням модерних тенденцій з українськими музичними традиціями. На концерті 15 березня прозвучить його П’ята симфонія, під назвою “Гірська”, яка заворожує своїм народним колоритом та поєднує вишукано грайливе звучання з нестримною оркестровою ефектністю.
Не менш колоритними є і “Три закарпатські танці” Вадима Гомоляки (1909–1974). Цей композитор, педагог та музикознавець відіграв чималу роль у розвитку української музики ** століття. Він навчався в Київській консерваторії, а його стиль формувався під впливом українського мелосу, ограненного рисами неокласицизму. "Три закарпатські танці" Гомоляки – це колоритна сюїта, що передає дух народної культури Закарпаття, де традиційні мотиви набувають нового звучання у блискучій оркестровці. Жваві ритми, яскраві тембральні рішення та енергія народної музики роблять цей твір справжнім святом для слухачів.
Відчуйте силу української симфонічної музики разом з нами!
Виконавці:
Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії
Любомир Ліщук – дириґент
Програма :
Роман Сімович – Симфонія №5
Вадим Гомоляка – Три закарпатські танці
Тривалість: більше години
Про виконавців:
Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії був створений понад 80 років тому і став ключовим осередком музичного життя регіону. Протягом 1960-80-х років на сцені філармонії ставили відомі опери, такі як "Травіата" Джузеппе Верді та "Севільський цирульник" Джоаккіно Россіні. Оркестр завжди приділяв велику увагу українській академічній музиці, популяризуючи твори видатних українських композиторів, таких як Андрій Штогаренко, Мирослав Скорик, Ігор Карабиць та багато інших.
У 1990-ті роки оркестр успішно гастролював Україною, а з 1999 року розпочав міжнародні турне, виступаючи в Італії, Іспанії, Австрії, Швеції, Бельгії, Франції, Німеччині, Данії, Японії, Китаї та Норвегії. У 2002 році колектив очолив австрійський диригент і композитор Курт Шмід, завдяки якому почався новий етап розвитку оркестру. У 2006 році симфонічний оркестр отримав звання "Академічний".
Після початку війни на сході України в 2014 році оркестр був змушений переїхати до Сєвєродонецька. Завдяки зусиллям директора Ігоря Шаповалова колектив швидко відродився, відновив співпрацю з видатними митцями і диригентами України та Європи.
З початком повномасштабної війни росії про України керівники Львівського органного залу Іван Остапович і Тарас Демко запропонували оркестру евакуюватися до Львова, де він тепер і дотепер, будучи релокованою культурною інституцією. Луганський оркестр регулярно дає концерти у Львівському органному залі, даючи успішні концерти, виконуючи нові програми, прем'єри творів українських композиторів та співпрацюючи з хором, органістами та вокалістами.
Оркестр у різний час працював з видатними дириґентами, серед яких: Карл Еліазберг, Натан Рахлін, Стефан Турчак, Володимир Кожухар, К. Етті (Австрія), Ф. Моргенштерн (Німеччина), В. Ленардс (Бельгія), О. Трглік (Словаччина), Д. Клайн (США), Курт Шмід (Австрія), Євген Тутевич (Україна), П'єр Піхлєр, Назар Яцків (Німеччина), Богдан Пущак (Україна), Хосе Вісенто Перес (Іспанія), Вінстон Фогель (США), Лучано Камарго (Бразилія), Такуя Шигешита (Японія), Робін Енгелен (Німеччина) та інші.
Записи виступів оркестру постійно публікуються на YouTube-каналі Ukrainian Live Classic, що дозволяє ширшій аудиторії насолоджуватися їх музикою.
Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії став активним, помітним і одним з ключових мистецьких колективів в українській культурі та важливим учасником культурного життя Львова. Він також допомагає зберігати осередок культури тимчасово окупованого регіону, звідки походить.
Любомир Ліщук (нар. 1989 року) – український тромбоніст, дириґент, аранжувальник. Народився у Львові. У 1997 році розпочав навчання у Львівській спеціальній музичній школі-інтернаті ім. С. Крушельницької по класу фортепіано, згодом перейшов до класу тромбона. У 2004 році став лауреатом на Всеукраїнському конкурсі ім. Ганича. У 2007 році вступив у Львівську національну академію ім. М. В. Лисенка (клас тромбона). У 2013 році брав участь в програмі обміну студентів у місті Тромсо (Норвегія), де отримав навчальний ступінь магістра. У 2007 році вдруге став лауреатом конкурсу ім. С. Ганича. У 2015 став одним із засновників кафедри джазу у Львівській музичній академії (у 2015-2017 рр. – старший викладач академії). У 2017-2024 рр. працював артистом оркестру INSO-Lviv Львівської національної філармонії, з 2024 працює артистом Академічного оркестру Луганської обласної філармонії. З 2022 року – викладач Львівського музичного ліцею ім. Соломії Крушельницької. Дириґент концертних програм з Луганським симфонічним оркестром та Bigshow Orchestra.
Концертний зал працює відповідно до безпекових рекомендацій Львівської міської ради.
Квитки можна придбати:
– у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00
– онлайн на https://lviv.kontramarka.ua/uk/concert/lvivskij-organnyj-zal-533.html
Ця подія буде цікава відвідувачам від ~7 років.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Степана Бандери, 8, Lviv, Ukraine, 79013
Tickets