Advertisement
Запрошуємо вас на особливий концерт з творів Левка Колодуба, які розкривають багатство та красу української симфонічної музики.Левко Колодуб (1930–2019) — видатний український композитор, диригент та педагог. Його творчість стала визначним української музики другої половини ХХ – початку ХХІ століття. У своїх творах Колодуб майстерно поєднав глибокі національні традиції з новаторськими музичними ідеями. Головним натхненням композитора була українська народна музика, з її колоритною мелодикою, характерними ритмами і багатством гармоній.
Особливе місце у творчості композитора посідають масштабні твори, присвячені українській історії та культурі, зокрема, цикл «Українські танці», який відкриватиме концерт. Не менш вражаючим є «Епічне концертіно» для туби з оркестром – твір, який демонструє технічні можливості цього інструмента та глибокий художній зміст. Ця композиція є унікальним зразком сучасної української музики, який відкриває нові грані звучання туби, яка досить рідко зʼявляється на авансцені як сольний інструмент. Українська карпатська рапсодія №1 передає чарівну атмосферу Карпатського регіону. У цій композиції Колодуб втілив красу природи, фольклорні мотиви та неповторний дух Карпат, створивши справжній музичний шедевр.
Виконавці:
Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії
Микола Дутчак – туба
Олег Чаплинський – дириґент
Програма:
Левко Колодуб
Сюїта №1 з циклу «Українські танці»
«Епічне концертіно» для туби з оркестром
Українська карпатська рапсодія №1
Про виконавців:
Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії був створений понад 80 років тому і став ключовим осередком музичного життя регіону. Протягом 1960-80-х років на сцені філармонії ставили відомі опери, такі як "Травіата" Джузеппе Верді та "Севільський цирульник" Джоаккіно Россіні. Оркестр завжди приділяв велику увагу українській академічній музиці, популяризуючи твори видатних українських композиторів, таких як Андрій Штогаренко, Мирослав Скорик, Ігор Карабиць та багато інших.
У 1990-ті роки оркестр успішно гастролював Україною, а з 1999 року розпочав міжнародні турне, виступаючи в Італії, Іспанії, Австрії, Швеції, Бельгії, Франції, Німеччині, Данії, Японії, Китаї та Норвегії. У 2002 році колектив очолив австрійський диригент і композитор Курт Шмід, завдяки якому почався новий етап розвитку оркестру. У 2006 році симфонічний оркестр отримав звання "Академічний".
Після початку війни на сході України в 2014 році оркестр був змушений переїхати до Сєвєродонецька. Завдяки зусиллям директора Ігоря Шаповалова колектив швидко відродився, відновив співпрацю з видатними митцями і диригентами України та Європи.
З початком повномасштабної війни росії про України керівники Львівського органного залу Іван Остапович і Тарас Демко запропонували оркестру евакуюватися до Львова, де він тепер і дотепер, будучи релокованою культурною інституцією. Луганський оркестр регулярно дає концерти у Львівському органному залі, даючи успішні концерти, виконуючи нові програми, прем'єри творів українських композиторів та співпрацюючи з хором, органістами та вокалістами.
Оркестр у різний час працював з видатними дириґентами, серед яких: Карл Еліазберг, Натан Рахлін, Стефан Турчак, Володимир Кожухар, К. Етті (Австрія), Ф. Моргенштерн (Німеччина), В. Ленардс (Бельгія), О. Трглік (Словаччина), Д. Клайн (США), Курт Шмід (Австрія), Євген Тутевич (Україна), П'єр Піхлєр, Назар Яцків (Німеччина), Богдан Пущак (Україна), Хосе Вісенто Перес (Іспанія), Вінстон Фогель (США), Лучано Камарго (Бразилія), Такуя Шигешита (Японія), Робін Енгелен (Німеччина) та інші.
Записи виступів оркестру постійно публікуються на YouTube-каналі Ukrainian Live Classic, що дозволяє ширшій аудиторії насолоджуватися їх музикою.
Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії став активним, помітним і одним з ключових мистецьких колективів в українській культурі та важливим учасником культурного життя Львова. Він також допомагає зберігати осередок культури тимчасово окупованого регіону, звідки походить.
Олег Чаплинський – дириґент та виконавець на ударних інструментах. Навчався в Щирецькій музичній школі та Львівському музичному коледжі імені Станіслава Людкевича по класу ударних інструментів. В коледжі розпочав опановувати дириґування під наставництвом Також навчався у педагога Шоти Чіхрадзе. Закінчив Львівську національну музичну академію імені Миколи Лисенка як симфонічний дириґент (клас Богдана Дашака).
Був активним учасником майстеркласу Coloratura opera lab від дириґента Ярослава Шемета, диригентського майстеркласу Теодора Кухара та Етьєна Гаана. Співпрацював з солістами Володимиром Козаренком, Ганною Носовою, Мар‘яною Мазур, Романом Шутко; з оркестрами Львівської національної філармонії, Луганської обласної філармонії та Президентським оркестром України.
Працює концертмейстером групи ударних інструментів Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії та артистом оркестру Львівського національного театру опери та балету ім. С. Крушельницької.
Концертну діяльністю поєднує з викладанням гри на ударних інструментах.
Микола Дутчак – тубіст-віртуоз. Навчався в Івано-Франківському музичному училищі імені Д. Січинського, а також у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка в класі Олександра Савєльєва. Лауреат численних всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Активно займається концертною, педагогічною та творчою діяльністю.
У 2024 році Микола організував перший в Україні Tuba Workshop, що став визначною подією для тубістів країни. Як соліст, він виконує твори, які демонструють багатогранність звучання туби. У тому ж році вперше в Україні виконав Концерт для туби з оркестром Ральфа Воно-Вільямса у Львівському органному залі у супроводі симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії.
Брав участь у проєктах із провідними оркестрами України, серед яких INSO-Lviv, симфонічні оркестри Львівської національної філармонії, Луганської філармонії, LUMOS Orchestra, BigShow Orchestra та оркестр K&K Philharmoniker. Відвідував майстер-класи у консерваторіях Європи, зокрема у Варшаві, та переймав досвід у провідних музикантів.
З 2015 року є учасником ансамблю ДикоBrass – відомого кавер-колективу, який гастролював країнами Європи, Катаром, Кореєю та Саудівською Аравією. Микола також активно займається педагогічною діяльністю. Він працює викладачем у Львівській музичній школі №1 імені А. Кос-Анатольського та є керівником дитячого духового оркестру в музичній школі №3 міста Львова.
Концертний зал працює відповідно до безпекових рекомендацій Львівської міської ради.
Квитки можна придбати:
- у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00
- онлайн на https://lviv.kontramarka.ua/uk/concert/lvivskij-organnyj-zal-533.html
//Ця подія буде цікава відвідувачам від ~7 років.//
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Степана Бандери, 8, Lviv, Ukraine, 79013
Tickets