Advertisement
🛶 Паксос и Антипаксос: Каяк приключение в изумруденото море! 🌊💎Готови ли сте за Йонийската приказка на Посейдон? Отиваме там, където морето е издълбало уникални пещери, арки и райски заливи, достъпни само по вода! Паксос и Антипаксос ни очакват с екзотични плажове, венециански дух и най-синьото синьо, което сте виждали.
✨ Акценти: "Сините пещери", арката "Трипити", легендарният плаж Вутоми и уютът на градчетата Лака и Гайос.
📅 ПОДРОБНА ПРОГРАМА:
📍 20.05 (вечерта): София – Игуменица Тръгване в 23:45 ч. от ст. "Васил Левски". Пристигане в Игуменица сутринта на 21-ви май.
📍 Ден 1 (21.05): Пристигане на Паксос Пътуване с ферибот до Гайос и трансфер до къщата ни за гости в Лака. Следобед – време за брифинг, опознаване на групата и първа гръцка вечеря.
📍 Ден 2: Чудесата на източния бряг Инструктаж, обучение и старт от залива Мангониси на юг. Гребем към Лака, като изследваме източния бряг с градчетата Гайос и Лонгос и историческите островчета Св. Никола и Панагия.
📍 Ден 3: Западното крайбрежие – Арки и Пещери Това е денят на феномените! Прекосяваме най-живописния западен бряг: скални арки, порти и влизане в прочутите "Сини пещери". Ще минем под внушителната арка "Трипити" и ще спрем за обяд на скрит в скалите плаж.
📍 Ден 4: Обиколка до Антипаксос Отправяме се към островчето Антипаксос, където ни чака плажът Вутоми – един от най-зрелищните в Гърция. Фин бял пясък, тюркоазена вода и гмуркане сред причудливи скални форми.
📍 Ден 5: Паксос – Игуменица – София Свободно време за разходка из Лака или Гайос. В 14:00 ч. хващаме ферибота, а в 16:00 ч. потегляме към България. Пристигане в София около 23:30 ч.
💳 ТАКСА ЗА УЧАСТИЕ:
💰 Двуместен каяк: 209 €
💰 Едноместен каяк: 219 €
(Включва: каяк, пълна екипировка, професионални гидове (BC), обучение и снимки)
Други разходи:
🚐 Споделен транспорт и логистика: 75 € 🛳️
Фериботни билети: около 25 €
🏠 4 нощувки в къща за гости: около 120 €
🎁 ОТСТЪПКИ:
📉 -5% за ранно записване (до 60 дни по-рано)
📉 -10% за групи 4+ души
📉 -10% за клубна карта KAYAKVENTURE
🚣 Ниво на трудност: Средно. Удачно за начинаещи в добра форма и напреднали.
⚠️ ВАЖНО: Записване до изчерпване на местата!
📫 ЗАПИСВАНЕ И ВЪПРОСИ: 📞 Тел: 0898 432 305 📧 E-mail: [email protected] 🌐 Детайли: http://www.yakventure.com/?page_id=1660
Ела да преоткриеш Паксос с нас! 🛶⚓🌞
Таксата за участие, предлагана от СК КАYAKVENTURE е за каяк, инструктори и водачи по трасирани маршрути, осигуряване и съдействие.
Всички други посочени суми са с информационна насоченост и не са обект на продажба на стоки и услуги от наша страна!
Записване:
При потвърждение, че има места е необходимо е да преведете авансово 100 € по сметка на KAYAKVENTURE. Остатъкът от таксата за участие се превежда по сметката на клуба до седмица преди началото на събитието.
Препоръчителна екипировка:
слънчеви очила; шапка ; бански ; слънцезащитен крем с висок фактор ; плажни обувки , фенерче, прибори, ножче, чаша, суха торба , спален чувал и др.
ТАКСАТА ЗА УЧАСТИЕ ВКЛЮЧВА :
– Каяк, гребло, шприцка и спасителна жилетка
– Инструктор, гид и осигуряване по маршрутите
– Снимки по маршрутите
– проектиране на маршрутите
Организационната такса НЕ ВКЛЮЧВА:
– Туристическа застраховка за дните на пътуване (задължителна)
– пътни разходи (уточняват се допълнително при наличие на места в автомобилите)
– разходи за собствен транспорт
– нощувки (заплащат се на място в къщи за гости)
– храна и напитки освен посочените.
– Лични разходи
Заб.: КАYakventure си запазва правото на промени, съобразени с метеорологичните условия, сигурността , пътните условия, разписания на фериботи и други непредвидими предварително обстоятелства. Ако се налагат такива, то ще бъдат обсъдени алтернативни варианти, така че да не загубите нищо от пътешествието.
Според древногръцката митология Посейдон създава острова Паксос, като пронизва Корфу с тризъбеца си, за да може той и любимата му Амфитрита да усамотяват на спокойствие.
Архитектурата носи отпечатъка на венецианците, които дълго са властвали на тук. Източната част е равнинна, с достъпни плажове, а западната е стръмна и морето е издълбало пещери и интересни форми в скалите. Западното крайбрежие може да бъде разгледано добре само с лодка (най-добре с каяк). Обиколката ни ще премине през Магичните пещери на Могониси, Трипитос (наричан още Камара или Порта), огромна естествена арка в морска скала, впечатляващата скала на Еримитис и пещерата Папаниколи. Чудеса, които Природата е създала във вековете.
Интересни места са крепостта на Аио Николао (възстановена по чертежи на Леонардо) и трите градчета Гайос, Лака и Лонгос.
Антипаксос е малко островче, разположено на 2 км южно от Паксос. Тук се отглеждат лозя за производството на местно вино.
Advertisement
Event Venue
Paxos Island Greece, Kerkira, Greece
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.





