Õhtune erituur näitusel „Dives Toletana. Toledo katedraali aarded keskajast El Greconi“

Thu, 19 Mar, 2026 at 06:00 pm UTC+02:00

Niguliste 3, 10130 Tallinn, Estonia | Tallinn

Niguliste muuseum
Publisher/HostNiguliste muuseum
\u00d5htune erituur n\u00e4itusel \u201eDives Toletana. Toledo katedraali aarded keskajast El Greconi\u201c
Advertisement
Õhtusel näitusetuuril on suurepärane võimalus tutvuda näitusega „Dives Toletana. Toledo katedraali aarded keskajast El Greconi“ süvitsi ja tavapärasest rahulikumas atmosfääris, mil muuseum on külastuseks suletud. Ringkäiku juhib näituse üks kuraatoritest, kunstiteadlane Merike Kurisoo.
Näitusel „Dives Toletana. Toledo katedraali aarded keskajast El Greconi“ on esimest korda Eestis vaatajate ees El Greco originaalteosed ning haruldased kunstiväärtused Toledo katedraalist – Hispaania ühest olulisemast pühakojast. Toledo katedraal avab oma erakordse aardekambri ja kutsub üle tuhande aasta pikkusele rännakule läänegootidest Hispaania kuldajani. Selle pühakoja müürid kätkevad elava pärandi kihistusi: läänegootide vaimset sügavust, islami kunsti peent geomeetriat, gooti arhitektuuri säravaid kõrgusi ja renessansiaja humanistlikku uuenduslikkust. Näitus esitleb meistriteoseid 10.–17. sajandist. Iga teos avab Toledo mineviku eri kihte: alates mosaraabia liturgiaraamatust „Liber Misticus“ kuni monumentaalsete tekstiilide ja liturgiliste esemete, sealhulgas Katoliku monarhide Isabella I ja Fernando II valitsemisajal loodud töödeni.
Merike Kurisoo on kunstiteadlane ja kuraator ning Niguliste ja Adamsoni-Ericu muuseumide direktor. Merike Kurisoo peamine uurimisvaldkond on kesk- ja varauusaegne kirikukunst. Ta on kureerinud mitmeid näituseid, sh "Neitsi Maarja. Naine, ema kuninganna" 2019-2020 (koostöös Eesti ja Läti kogudega), "Michel Sittow Põhjas" 2023 (koostöös Rootsi, Soome ja Läti kogudega), "Ükssarvik võlumetsas" 2024-2025 (koostöös Rootsi Kuningliku Relvakambri ja Rootsi Ajaloomuuseumitega) ning juhtis rahvusvahelist uurimisprojekti “Michel Sittow Põhjas”(2021-2024).
Piletid 22/22 EUR.
Piletite eelmüük muuseumi e-poes ja vabade kohtade olemasolul Niguliste muuseumi kassas.
https://pood.ekm.ee/et/ohtune-erituur-naitusel-dives-toletana-toledo-katedraali-aarded-keskajast-el-greconi-3/
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Niguliste 3, 10130 Tallinn, Estonia, Niguliste 3, Kesklinn, Tallinn, 10130 Harju Maakond, Eesti, Estonia

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Tallinn

K\u00f5ik \u00e4rikinnisvarast: Margus Tinno \u00f5petab lugema turgu ja rentnikku
Wed, 18 Mar at 06:00 pm Kõik ärikinnisvarast: Margus Tinno õpetab lugema turgu ja rentnikku

Vana-Lõuna 39/1, 19094 Tallinn, Estonia

Mario Biondi (This Is What You Are 20th anniversary)
Wed, 18 Mar at 07:00 pm Mario Biondi (This Is What You Are 20th anniversary)

Mere Kultuurikeskus / Центр культуры "Мере"

Mario Biondi in Tallinn
Wed, 18 Mar at 08:00 pm Mario Biondi in Tallinn

Mere Cultural Centre

Tark T\u00f6\u00f6stus 2026
Thu, 19 Mar at 08:30 am Tark Tööstus 2026

KultuuriKatel

Toastmasters Tallinn Bi-weekly Meeting
Thu, 19 Mar at 06:15 pm Toastmasters Tallinn Bi-weekly Meeting

Pikk 7, 10123 Tallinn, Estonia

RICARDO MARINELLO \u2013 Ooperigala ja Hollywoodi parimad hitid
Thu, 19 Mar at 07:00 pm RICARDO MARINELLO – Ooperigala ja Hollywoodi parimad hitid

Mere Kultuurikeskus / Центр культуры "Мере"

Romantilised rajad. Karis Trass (metsosopran), Kaija Lukas (viiul), Jaan Ots (klaver)
Thu, 19 Mar at 07:00 pm Romantilised rajad. Karis Trass (metsosopran), Kaija Lukas (viiul), Jaan Ots (klaver)

Estonia pst 4, 10148 Tallinn, Estonia

Lord Of The Lost in Tallinn
Thu, 19 Mar at 07:00 pm Lord Of The Lost in Tallinn

Helitehas

Jazzliit ja Philly Joe\u2019s LIVE | Siim Aimla vibrafonitrio
Thu, 19 Mar at 08:00 pm Jazzliit ja Philly Joe’s LIVE | Siim Aimla vibrafonitrio

Philly Joe's Tallinn

Tallinn is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Tallinn Events