Advertisement
Zapraszamy na jesienny wyjazd w Bieszczady — w czasie, gdy połoniny płoną kolorami, a górskie szlaki pozwalają naprawdę odetchnąć. W tym roku stawiamy na bardziej górską, widokową trasę, prowadzącą przez jedne z najpiękniejszych miejsc w całych Bieszczadach. Czeka nas trekking, panoramy, kultura, relaks i świetna atmosfera.📅 Plan wyjazdu
9 października 2026 (piątek)
21:30 – wyjazd z Łysych
22:15 – wyjazd z Ostrołęki
nocny przejazd w Bieszczady
10 października 2026 (sobota)
8:00 – start trekkingu
Trekking:
Pszczeliny → Schronisko Studenckie Koliba → Połonina Caryńska → Ustrzyki Górne
Długość trasy: 11,3 km / ok. 4 godz. 15 min
To jedna z najbardziej malowniczych tras w Bieszczadach — idealna na jesień. Prowadzi przez lasy, schronisko, a następnie wynosi nas na jedną z najpiękniejszych połonin w Polsce.
Po drodze zobaczymy:
Schronisko Studenckie Koliba – kultowe, drewniane schronisko z wyjątkowym klimatem. To miejsce, które wygląda jak zatrzymane w czasie: pachnie drewnem, górami i historią bieszczadzkich wędrówek.
Połonina Caryńska – jedna z ikon Bieszczad. Rozległe, otwarte przestrzenie, widoki na Połoninę Wetlińską, Tarnicę i całe pasmo. Jesienią to prawdziwy spektakl kolorów.
Ustrzyki Górne – serce Bieszczad, miejsce, gdzie kończymy zejście. Idealne na odpoczynek po górskiej trasie.
Po trekkingu:
przejazd do Soliny
możliwość przejazdu koleją gondolową nad Soliną na zachód słońca To jedna z najpiękniejszych atrakcji w okolicy — gondola sunie nad jeziorem i zaporą, a jesienny zachód słońca potrafi zrobić ogromne wrażenie.
Wieczorem:
nocleg w Solinie
ognisko w domu wypoczynkowym z kiełbaskami
Idealna okazja do integracji i odpoczynku po intensywnym dniu.
11 października 2026 (niedziela)
8:00 – śniadanie
9:00 – wykwaterowanie
Atrakcje dnia:
Rejs statkiem po Solinie – spokojna wycieczka po jeziorze, podczas której zobaczymy zaporę, zatoki i jesienne zbocza gór odbijające się w wodzie. To świetny moment na zdjęcia i chwilę relaksu.
Serce Bieszczad – charakterystyczna forma i jedno z najbardziej symbolicznych miejsc w okolicy. Idealne na zdjęcia i krótki spacer.
Drezyny rowerowe w Uhercach Mineralnych – jedna z najciekawszych atrakcji regionu. Przejażdżka po dawnej linii kolejowej to połączenie zabawy, ruchu i pięknych widoków. Trasa jest lekka i dostępna dla każdego.
Galeria Zdzisława Beksińskiego w Sanoku – wyjątkowa ekspozycja prac jednego z najbardziej intrygujących polskich artystów. Klimatyczne, poruszające i zapadające w pamięć — to miejsce robi ogromne wrażenie nawet na osobach, które na co dzień nie interesują się sztuką.
19:00 – wyjazd do domu
5:00 – planowany powrót
------------------------------------------------------------------------------
Dodatkowe informacje:
* Prosimy o zabranie ubrania dostosowanego do aktualnej pogody (stuptuty, kijki trekkingowe);
* Limit ograniczony do 48 miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń;
* Cena wycieczki obniżona dzięki środkom pozyskanym ze zbiórki 1,5 % podatku;
* Cena wycieczki obejmuje: przejazd autobusem, ubezpieczenie NNW, nocleg, ognisko z kiełbaskami i śniadanie;
* Cena wycieczki nie obejmuje:
- dodatkowego wyżywienia,
- biletów wstępu na kolejkę linową w Solinie;
- biletów wstępu na rejs statkiem po Solinie;
- biletów na drezyny rowerowe w Uhercach Mineralnych;
- biletów wstępu do Galerii Beksińskiego Muzeum Historycznym w Sanoku;
- biletów wstępu do Bieszczadzkiego Parku Narodowego;
* Wycieczka dedykowana dla członków Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci”;
* Rezygnacja z wyjazdu na miesiąc przed wyjazdem, jest możliwa wyłącznie znajdując zastępstwo na swoje miejsce!!! (pieniądze nie są zwracane);
* Organizowana przez Stowarzyszenie wyprawa nie ma charakteru komercyjnego. Realizowana jest w postaci działalności statutowej dla członków, a także odpłatnej działalności pożytku publicznego w ramach promowania turystyki i krajoznawstwa oraz propagowania zdrowego i aktywnego stylu życia zgodnie z Ustawą z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Stowarzyszenie nie generuje zysku z organizowanego wyjazdu. Organizowany przez Stowarzyszenie wyjazd nie jest imprezą turystyczną rozumianą w Ustawie o usługach turystycznych.
------------------------------------------------------------------------------
Koszt wycieczki:
600 zł
+ obowiązkowa roczna składka członkowska za 2026 rok - 20 zł (wymagana od osób dorosłych i małoletnich)
------------------------------------------------------------------------------
Jak się zapisać?
W pierwszej kolejności proszę przysłać do nas e-mail lub wiadomość w serwisie Facebook. O kolejnych krokach będziemy informować drogą elektroniczną
Advertisement
Event Venue
Ostrołęckich Harcerzy, 07-400 Ostrołeka, Poland, ulica Ostrołęckich Harcerzy 6, 07-410 Ostrołęka, Polska, Lomza, Poland
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

