YA Book Night – met Saara El-Arifi & Marieke Nijkamp

Fri May 08 2026 at 07:30 pm to 09:30 pm UTC+02:00

Boekhandel Broekhuis Deventer | Deventer

Boekhandel Broekhuis
Publisher/HostBoekhandel Broekhuis
YA Book Night \u2013 met Saara El-Arifi & Marieke Nijkamp
Advertisement
Tijdens deze exclusieve avond duiken we in de werelden van fantasy en YA-literatuur
About this Event

Boekliefhebbers opgelet! Op 8 mei organiseren Boekhandel Broekhuis en uitgeverij
HarperCollins een bijzondere YA Book Night in onze locatie in Deventer met twee
internationale topauteurs: Saara El-Arifi en Marieke Nijkamp.
Tijdens deze exclusieve avond duiken we in de werelden van fantasy en YA-literatuur.
De avond staat in het teken van twee interviews met de auteurs, waarin we meer te weten komen over hun inspiratie, hun schrijfproces en natuurlijk hun nieuwste boeken. Saara El-Arifi

De internationaal geprezen auteur Saara El-Arifi staat bekend om haar sterke vrouwelijke personages en verhalen die geschiedenis, magie en macht op
meeslepende wijze samenbrengen. Tijdens deze avond praten we met haar over haar nieuwste roman Cleopatra, een indrukwekkende hervertelling van het verhaal van een van de meest iconische vrouwen uit de geschiedenis.

Over het boek Cleopatra:

Cleopatra van Saara El-Arifi is een epische hervertelling meets romantasy van de auteur van Faebound. ‘Historici hebben mij altijd een verleidster genoemd, maar ik was slechts verblind door liefde. Toneelschrijvers maakten me tot een heks, maar mijn gaven kwamen rechtstreeks van de goden. Dichters beschreven mijn bloeddorst, maar ik wilde slechts mijn kinderen beschermen. Ze geloven maar al te graag dat een vrouw niet machtig kan zijn. Niet strategisch. Niet voorbestemd om te heersen. Maar ik zal niet langer zwijgen. Dit is mijn verhaal.’

Cleopatra is een magische, revolutionaire hervertelling van het leven van de iconische koningin van Egypte. Dit is Cleopatra zoals ze zelf wilde dat ze gezien werd…

Marieke Nijkamp:

Ook Marieke Nijkamp, internationaal succesvolle YA-auteur, afkomstig uit Hengelo, is deze avond óók te gast. Haar boeken worden wereldwijd gelezen en staan bekend om hun intense verhalen en sterke personages. Tijdens het interview spreken we haar over haar werk en haar recente boek Na de brand, een aangrijpend en spannend verhaal over waarheid, herinnering en de gevolgen van een verwoestende brand.

Over het boek Na de brand:

Na de brand van Marieke Nijkamp is de nieuwe YA-thriller van de succesauteur van 54 minuten. Een verschrikkelijk ongeluk. Een vreselijk verlies. Een ongelooflijke tragedie. Dat is wat iedereen in Fenix zegt na de verwoestende brand op de middelbare school, die een van de leerlingen het leven heeft gekost. Het stadje rouwt om Eden, maar wie kende haar echt?

En wat deed ze eigenlijk 's nachts in het schoolgebouw toen de brand uitbrak?
Vijf leerlingen hebben elk een stukje van de waarheid in handen over wat er die nacht is gebeurd. Maar ze hebben ook alle vijf hun eigen geheimen, die ze absoluut niet willen prijsgeven. Zal iemand de stilte durven doorbreken, zodat de waarheid onthuld kan worden?

Wat kun je verwachten?

Tijdens deze YA Book Night kun je genieten van een gezellige en inspirerende boekenavond met andere lezers. Bezoek de interviews, geniet van lekkere hapjes, laat je boeken signeren, en scoor nieuwe titels tijdens deze gezellige avond.

Je ticket geeft je onder andere:

• toegang tot twee exclusieve interviews met Saara El-Arifi en Marieke Nijkamp

• een signeersessie met beide auteurs

• een goed gevulde goodiebag met leuke goodies

• stapelkorting op Engelstalige boeken tijdens het event

• hapjes en drankjes gedurende de avond

• leuke bookish merch stands van bekende verkopers om bij te shoppen

Dit event wordt georganiseerd door Boekhandel Broekhuis in samenwerking met uitgeverij HarperCollins.

Locatie: Boekhandel Broekhuis Deventer
Lange Bisschopstraat 7, 7411 KG Deventer

Datum: 8 mei
Tijd: 19:30-21:30

Kom langs, ontmoet twee fantastische auteurs en vier samen met ons de liefde voor boeken tijdens deze YA Book Night

Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Boekhandel Broekhuis Deventer, Lange Bisschopstraat 7, Deventer, Netherlands

Tickets

EUR 5.00

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Deventer

Filosofiecaf\u00e9 Deventer; over 'helden en heiligen'
Thu, 07 May at 08:00 pm Filosofiecafé Deventer; over 'helden en heiligen'

Theater Fazant

PINK FLOYD ECHOES OF A DISTANT TIME - DEVENTER
Fri, 08 May at 04:00 pm PINK FLOYD ECHOES OF A DISTANT TIME - DEVENTER

De Lebuinus Deventer

Michelle David & The True-tones | Burgerweeshuis
Fri, 08 May at 08:00 pm Michelle David & The True-tones | Burgerweeshuis

Bagijnenstraat 9, 7411 PT Deventer, Netherlands

Blaaskaken & Koorballen
Sat, 09 May at 12:00 pm Blaaskaken & Koorballen

Grote Kerkhof, Deventer, Nederland

Lentebierfestival 2026
Sat, 09 May at 02:00 pm Lentebierfestival 2026

Rijksstraatweg 17a, 7391 MH Twello, Netherlands

Bevrijdingsdienst
Sat, 09 May at 07:30 pm Bevrijdingsdienst

Gerhard ter Borchstraat 65

FRANK BOEIJEN - DEVENTER - SCHOUWBURG
Sat, 09 May at 08:00 pm FRANK BOEIJEN - DEVENTER - SCHOUWBURG

Deventer Schouwburg

Fiesta Macumba - Burgerweeshuis Deventer
Sat, 09 May at 11:00 pm Fiesta Macumba - Burgerweeshuis Deventer

Burgerweeshuis

Deventer is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Deventer Events