WAV.FORMS: PAUL KALKBRENNER | 02.08.2024 | Warszawa, Letnia Scena Progresji

Fri Aug 02 2024 at 07:00 pm UTC+02:00

Letnia Scena Progresji - Gramy DoWoli | Warsaw

FKP Scorpio Polska
Publisher/HostFKP Scorpio Polska
WAV.FORMS: PAUL KALKBRENNER | 02.08.2024 | Warszawa, Letnia Scena Progresji
Advertisement
Paul Kalkbrenner wystąpi w Warszawie w ramach cyklu WAV.FORMS�.
Miłośnicy muzyki elektronicznej będą mieli wyjątkową okazję, aby doświadczyć na żywo występu jednego z największych talentów sceny techno - Paula Kalkbrennera. Ten wybitny berliński artysta wystąpi 2 sierpnia 2024 roku na Letniej Scenie Progresji w ramach cyklu WAV.FORMS organizowanego przez FKP Scorpio Poland.
Paul Kalkbrenner nie jest zwykłym DJ-em. Jego muzyka, pełna energii i emocji, przenosi słuchaczy daleko od codzienności w różne stany od ekstazy, absurdu po przyjaźń, nadzieję i miłość. Kompozycje Paula są wymagające, ale jednocześnie niosą ze sobą głębokie przesłanie i unikalny styl, który wyróżnia go na tle innych artystów sceny elektronicznej.
Historia Paula Kalkbrennera jest ściśle związana z historią Berlina i Niemiec. Był zaledwie dwunastoletnim chłopcem, gdy padł Mur Berliński. Kalkbrenner obserwował, jak Wschodni Berlin stał się anarchicznym placem zabaw dla pokolenia dotąd represjonowanego, niedawno wyzwolonego spod opresyjnego państwa. Muzyka techno stała się środkiem wyrazu i dla wielu, w tym Paula, ścieżką dźwiękową niemieckiej reunifikacji. Jego kariera rozpoczęła się od występów DJ-skich w lokalnych klubach młodzieżowych, a jego pierwsze utwory zostały wydane przez założoną przez Ellen Allien wytwórnię Bpitch Control w 1999 roku.
Paul Kalkbrenner to nie tylko DJ i producent, ale także utalentowany aktor, który zagrał główną rolę w kultowym niemieckim filmie "Berlin Calling". Film ten, przyniósł Paulowi Kalkbrennerowi międzynarodową sławę, a jego ścieżka dźwiękowa osiągnęła status platyny, z singlem "Sky and Sand" bijącym rekordy na niemieckiej liście przebojów. Po rozstaniu z Bpitch Control, założył własną wytwórnię Paul Kalkbrenner Musik, wydając kolejne udane albumy, w tym "Icke Wieder" i "Guten Tag". Niezłomny w eksploracji nowych brzmień, zagrał przed Bramą Brandenburską, a następnie podpisał umowę z Sony Music International/Columbia, przygotowując album "7", gdzie po raz pierwszy od "Sky and Sand" pracował z wokalami. Jego ósmy album, "Parts Of Life", wydany dekadę po "Berlin Calling", odzwierciedla wpływ narodzin techno w Berlinie, będąc zarazem osobistym dziełem pełnym surowych brzmień i radości, z okładką autorstwa wuja Paula, Paula Eisela.
WAV.FORMS jest przestrzenią dla harmonicznych drgań wywołanych zmianą parametrów elementu tworzącą taniec równowagi. W każdym dźwięku rodzi się innowacja i artystyczna wolność, łącząc technologię, muzykę i twórczą myśl w transcendentne doświadczenie. Tutaj, serce i dusza zlewają się z dźwiękiem, przekraczając granice rzeczywistości.
WAV.FORMS jest nowym cyklem imprez elektronicznych, a występ pierwszego z headlinerów, Paula Kalkbrennera na Letniej Scenie Progresji, będzie niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych tego lata.
Data: 2/08/2024
Miejsce: Warszawa, Letnia Scena Progresji
Wejście: od 19:00
Bilety w sprzedaży na eventim.pl
Golden Circle - 299 zł
Płyta - 199 zł
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Letnia Scena Progresji - Gramy DoWoli, ulica Fort Wola 22, 01-258 Wola, Polska,Warsaw, Poland

Tickets

Sharing is Caring:

More Events in Warsaw

Taylor Swift Live in Warszawa
Fri Aug 02 2024 at 05:00 pm Taylor Swift Live in Warszawa

PGE Narodowy

Taylor Swift | The Eras Tour
Sat Aug 03 2024 at 03:00 pm Taylor Swift | The Eras Tour

PGE Narodowy

Devendra Banhart, Support: The Zenmenn
Sat Aug 03 2024 Devendra Banhart, Support: The Zenmenn

Letnia Scena Progresji

Red Fang
Tue Aug 06 2024 Red Fang

Proxima

Cynic
Sat Aug 10 2024 Cynic

Hydrozagadka

The Smile
Wed Aug 14 2024 The Smile

Letnia Scena Progresji

UPSAHL
Sat Aug 17 2024 UPSAHL

Hydrozagadka

Warsaw is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Warsaw Events