Advertisement
Warsztaty kolażu analogowego inspirowane wyszukanymi w domenie publicznej gdańskimi materiałami m.in. starymi pocztówkami, mapami, zdjęciami itp. Styczeń to tradycyjnie miesiąc popularyzowania domeny publicznej - zbioru utworów, do których wygasły prawa majątkowe - co oznacza, że możemy korzystać z nich swobodnie i dowoli! Na przykład tworząc własne nowe autorskie kolaże!
Zatem do dzieła! Let's reuse it!
kiedy: 28. stycznia o g. 18.00 - 20.30
gdzie: Instytut Kultury Miejskiej ul. Targ Rakowy 11, Gdańsk
Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują zapisy.
zapisy: https://www.bilety.ikm.gda.pl/rezerwacja/termin.html?idl=0&idg=8&idw=1482&d=3
Warsztaty poprowadzi:
Natalia Koniuszy - gdańska graficzka i ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Na co dzień zajmuje się szeroko pojętym projektowaniem graficznym połączonym z ilustracją kolażową. Działa lokalnie na terenie Trójmiasta wraz z Instytucjami Kultury i Fundacjami. Od kilku lat prowadzi warsztaty kolażu analogowego dla dorosłych i dzieci. W swoich pracach kolażowych skupia się na przedstawieniu kobiet, często w surrealistyczny sposób, balansując na pograniczu snu i jawy.
Link do social mediów: https://www.instagram.com/natalia.kn/
Warsztaty połączone są z premierą audio przewodnika po Gdańsku, który powstał dzięki Lokalnym Przewodnikom z Gdańska podczas Forum Kultury Cyfrowej w 2025 roku. Przewodnik jest gotowy do pobrania i używania. Znajdziecie go na stronie: https://www.europeana.eu/en/stories/join-two-new-europeana-self-guided-walking-tours?mode=preview
Gdańsk tym samym znalazł się w gronie wyróżnionych przez Europeaną miast: Londynu, Dublina, Amsterdamu i Pizy.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Instytut Kultury Miejskiej, ulica Targ Rakowy 4, 80-806 Gdańsk, Polska, Gdansk, Poland
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











