Advertisement
Antibiotika er livsviktig. Men vi hører stadig at resistensen – bakterienes motstandsdyktighet –brer seg farlig fort. Hva gjør vi den dagen antibiotikaen ikke lenger virker på oss? Hvor stort er egentlig problemet i Norge og i verden i dag? Hvor dårlig tid har vi på å finne løsninger? Hva kan vi gjøre selv for å bidra til å stoppe utviklingen?
Rafi Ahmad brenner for å bekjempe et av vår tids store folkehelseproblemer, antibiotikaresistens. Han er professor i bioteknologi ved Universitetet i Innlandet og jobber i det daglige med å utvikle nye metoder som skal redusere bruken av antibiotika i verden.
Arrangementet er i Galleriet i Hamar bibliotek. Det er gratis inngang.
Vettug viten er et månedlig arrangement i lunsjtida der forskere fra Universitetet i Innlandet serverer ny kunnskap om spennende temaer i et kort format.
Hamar bibliotek er arrangør sammen med kommunikasjonsavdelingen ved Universitetet i Innlandet.
Det er også arrangementer i Lillehammer og Elverum.
Alle arrangementer: https://www.inn.no/forskning/forskningsarrangementer/vettug-viten-2025/
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Hamar bibliotek, Torggata 100, 2317 Hamar, Norge, Hamar, Norway
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.






