Advertisement
Het Schulensmeer is niet alleen een prachtige plek om uit te waaien, het is samen met het Schulensbroek ook een onmisbaar stukje natte natuur. In de Week van het Water nodigen we je uit voor een interactieve wandeling over de grenzen van land en water. Want wist je dat dit natte landschap krioelt van het onzichtbare leven?Tijdens deze tocht van 5 km neemt onze natuurgids je mee in het verhaal van het Schulensmeer en Schulensbroek. We ontdekken samen:
> de slimme waterwerking: hoe beschermt dit overstromingsgebied de wijde omgeving tegen natte voeten?
> verborgen waterleven: wat krioelt en zwemt er allemaal onder de waterspiegel?
> bijzondere flora: welke waterplanten groeien hier en waarom voelen ze zich net hier zo thuis?
Niet alleen kijken, maar ook doen! Op twee stopplaatsen langs de route steken we letterlijk de handen uit de mouwen. Gewapend met schepnetjes gaan we zelf op zoek naar waterdiertjes. Dit maakt de wandeling niet alleen interessant voor volwassenen die meer over het gebied willen leren, maar ook een leuk avontuur voor gezinnen met kinderen.
Praktisch
> Aanmelden voor de activiteit kan vanaf 13.45 u., de wandeling start om 14 u.
> Deelnemen kost 1 euro (lid Natuurpunt) of 2 euro (geen lid) per persoon.
> Locatie: Bezoekerscentrum Schulensmeer, Demerstraat 60, 3560 Lummen
> Aan deze activiteit kunnen 50 personen deelnemen. Om zeker te zijn van je plekje kan je op voorhand inschrijven via de link hieronder.
> Meer info en inschrijven: https://www.natuurpunt.be/agenda/van-natte-broeken-tot-waterbeestjes-een-spetterende-gezinswandeling-aan-het-schulensmeer-28287
(c) Wim Dirckx
Advertisement
Event Venue
Schulensmeer, Lummen, Belgium
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.










