Tychy: Oskar i pani Róża, reż. Lech Mackiewicz

Wed Apr 29 2026 at 11:00 am to 12:30 pm UTC+02:00

Teatr Mały Tychy | Tychy

Tychy: Oskar i pani R\u00f3\u017ca, re\u017c. Lech Mackiewicz
Advertisement
Sceniczna adaptacja jednej z najpiękniejszych i najbardziej poruszających historii Érica-Emmanuela Schmitta. Oskar i Pani Róża to opowieść o chłopcu, który w obliczu nieuniknionego uczy się żyć pełnią życia, i o kobiecie, która pomaga mu zrozumieć, czym jest nadzieja, wiara i godzenie się z losem.
Spektakl w reżyserii Lecha Mackiewicza to więcej niż wzruszająca historia – to podróż w głąb siebie. To pytania, na które trudno znaleźć odpowiedzi: Jak pogodzić się z tym, co nieuniknione? Czy mamy wpływ na własne życie? Kto ponosi odpowiedzialność za naszą śmiertelność?
Jak mówi reżyser: „Próba oswojenia nieoswajalnego – to najlepsza odpowiedź na pytanie, o czym jest Oskar i Pani Róża”. To historia o niezgodzie na to, co nieodwracalne, o buncie, nadziei i wierze – o której mówimy, że potrafi czynić cuda.
Śmierć jest częścią życia, ale czy to naprawdę koniec? Oskar uwierzył, że nie. A Pani Róża… jeszcze nie wiemy.
” Dlaczego chcę, chcemy zmierzyć się z tym tekstem? Gdyż jest we mnie, w nas niezgoda na to co nieodwracalne i moim, naszym zdaniem niesprawiedliwe. Pewnego dnia nas zabraknie. Krótka piłka. Koniec? Niekoniecznie. Wiemy tak niewiele o cudzie istnienia, że byłoby wręcz nierozsądnie mówić z pełnym przekonaniem o absolutach czasu i trwania. Istnieją przecież różne formy bytu. Nie zamierzam rozwodzić się nad nieznanym. Ale mogę – możemy – spróbować jak najlepiej wykorzystać to, co nam dane i znane. Czas. Nasz czas tutaj. Spróbować zrozumieć nasze istnienie z naszej perspektywy. Użyć czasu na życie i oswoić to, co wydaje się nieoswajalne. Śmierć. Tak to widzę.” Lech Mackiewicz
Autor: Éric-Emmanuel Schmitt
Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska
Obsada:
Pani Róża- Alicja Stasiewicz
Oskar – James Malcom
Realizatorzy:
Reżyseria: Lech Mackiewicz
Opracowanie muzyczne: Damian Neogenn Lindner
Scenografia: Natalia Kołodziej
Reżyseria świateł: Dariusz Biernat
Projekcje: Bartosz Dziuba
Choreografia: Misza Czorny
Producentka: Małgorzata Polko
Produkcja: Teatr Mały w Tychach
PREMIERA: 30.05.2025
Spektakl 12+



------------------------
To wydarzenie zostało utworzone przez portal https://biletyna.pl - w razie pytań prosimy o kontakt: @biletyna.pl lub [email protected]
This event has been created by https://biletyna.pl - in case of questions please contact us: @biletyna.pl or [email protected]
Advertisement

Event Venue

Teatr Mały Tychy, ul. ks. kard. Augusta Hlonda 1,Tychy, Poland

Tickets

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Tychy

Tychy: Oskar i pani R\u00f3\u017ca, re\u017c. Lech Mackiewicz
Tue, 28 Apr at 06:00 pm Tychy: Oskar i pani Róża, reż. Lech Mackiewicz

Teatr Mały Tychy

GKS Tychy - PLAY OFF 2025\/26 \u2013 karnety PHL
Thu, 30 Apr at 12:00 am GKS Tychy - PLAY OFF 2025/26 – karnety PHL

Stadion Zimowy

I Tyski Bieg Majowy o Puchar Prezydenta Miasta Tychy
Sat, 09 May at 09:00 am I Tyski Bieg Majowy o Puchar Prezydenta Miasta Tychy

Paprocany - Jezioro Tyskie

Stand-Up Nowy Program \/TYCHY\/ Ryszard Mazur- "Immortale"
Sun, 10 May at 05:00 pm Stand-Up Nowy Program /TYCHY/ Ryszard Mazur- "Immortale"

Underground Pub

Tychy: 10 tenor\u00f3w - Dla Ciebie Mamo
Sun, 10 May at 06:00 pm Tychy: 10 tenorów - Dla Ciebie Mamo

Teatr Mały Tychy

TYCHY | Stand-up: Sylwia Wiszowata | nowy program
Tue, 12 May at 07:00 pm TYCHY | Stand-up: Sylwia Wiszowata | nowy program

Underground Pub

Szcze\u015bliwy i spe\u0142niony - WARSZTATY DLA M\u0118\u017bCZYZN
Fri, 15 May at 10:00 am Szcześliwy i spełniony - WARSZTATY DLA MĘŻCZYZN

Art Music Club

Tychy is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Tychy Events