Advertisement
Varmt välkomna till vår träningstävling i hopp 14/2!Vi erbjuder 2 klasser, svår som motsvarar en lättare klass 2 bana och blåbär. Blåbär är en lättare bana utan kontaktfält och slalom. Varje ekipage får köra 2 lopp på samma bana där bästa loppet räknas.
Pris: 30 kr för medlemmar per ekipage. För icke medlemmar är priset 100 kr för första hunden och 40 kr för andra.
Anmälan på plats från och med 10:30. 11.00 går första banvandringen i svår. Svår kör sina 2 lopp sedan byggs banan om till blåbär. I svåra klassen kommer vi troligtvis köra i block tex block 1: xs-m och 2: l-xl. För att kunna säkerställa tillräckligt med funktionärer. Alla medlemmar förväntas ställa upp som funktionärer i det block du inte har en hund.
Om ni har några funderingar- skriv din fråga här eller kontakta oss på messenger så ska vi försöka besvara din fråga så gott vi kan 🙂
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Johannedalsvägen 67, Johannedalsvägen 67, SE-863 36 Sundsbruk, Sverige, Sundsvall, Sweden
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.










