Advertisement
BEKREFT AT DU IKKE ER EN ROBOTEn ultraprosessert kveld med Tore Renberg og Christian Ihle Hadland, Olavshallen 7. mars.
I 2026 legger Tore Renberg og Christian Ihle Hadland ut på kongerikets landeveier i regi av kunstens intelligens.
Øverst i reisekisten ligger Renbergs dikt og en bunke klaverstykker. Musikken og poesien skal møtes på vidt forskjellige vis. De skal holde hverandre i gjensidig jerngrep, danse blidt, eller skvaldre av gårde i alvorslett fjolleri. Her kommer oden til det ufødte barnebarnet, tjuvpakk-visen om de klåfingrede ungdommene og gravtalen for trønderen som fikk reisepass til helvete. I naturlig samspill med Domenico Scarlatti og Harald Sæverud.
Velkommen til en lavskuldret, bredspektret og deilig kompetent kveld, krydret med anekdoter og dialog mellom kunstnerne.
Turneen krysser kommunegrenser gjennom hele 2026 og vi er glade for å åpne dørene for Tore Renberg og Christian Ihle Hadland, to av våre fremste i sine felt. Dette vil du ikke gå glipp av.
Velkommen til en kveld i regi av kunstens intelligens i Olavshallen.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Olavshallen, Kjøpmannsgata 48,Trondheim, Norway
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











