Słupsk: Koncertowa majówka

Fri May 08 2026 at 07:00 pm to 08:30 pm UTC+02:00

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara | Koszalin

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara
Publisher/HostPolska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara
S\u0142upsk: Koncertowa maj\u00f3wka
Advertisement
Maj to czas lekkości, świeżości i muzycznych spotkań - dlatego słupska Filharmonia zaprasza na wyjątkowy wieczór pod znakiem Koncertowej Majówki. Na scenie wystąpi Maciej Zakościelny - znany aktor i muzyk, który zaprezentuje się zarówno w roli wokalisty, jak i skrzypka. Jego wszechstronność i naturalna charyzma sprawiają, że każdy jego występ staje się spotkaniem z autentyczną pasją i radością muzykowania. Towarzyszyć mu będzie Roman Widaszek - wybitny klarnecista, pełniący także rolę prowadzącego koncert, oraz orkiestra Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” im. Wojciecha Kilara.
W programie zabrzmią utwory pełne wdzięku, humoru i wiosennej energii - od klasycznych melodii po lżejsze formy muzyczne, idealne na majowy wieczór. Publiczność usłyszy m.in. tematy filmowe, które na trwałe zapisały się w pamięci słuchaczy: „Kryminalni” Macieja Zielińskiego, „Dziewiąte wrota” Wojciecha Kilara, „Moon River” Henry’ego Manciniego, „Terminal” Johna Williamsa, a także niezapomniane motywy z filmów „Poszukiwany, poszukiwana”, „Vabank” czy „Czas honoru”. Nie zabraknie też lirycznych momentów, jak „Jej portret” Włodzimierza Nahornego czy nastrojowa muzyka Ennia Morricone - mistrza filmowej melancholii.
Wieczór wzbogacą również dźwięki inspirowane jazzem i bluesem, jak blues na motywach poematu symfonicznego „Amerykanin w Paryżu” Gershwina i Magnaniego, oraz przeboje polskiej muzyki rozrywkowej - w tym kultowe „Kocham Cię, kochanie moje” zespołu Maanam czy legendarny motyw z serialu „07 zgłoś się”. Każdy z utworów zabrzmi w oryginalnych aranżacjach, które łączą klasyczną elegancję orkiestry z lekkością i swobodą estrady.

Wykonawcy:
Maciej Zakościelny - wokal, skrzypce, perkusja
Roman Widaszek - klarnet, prowadzenie koncertu
Orkiestra Polskiej Filharmonii “Sinfonia Baltica” im. Wojciecha Kilara

Program:
Maciej Zieliński – „Kryminalni”
Wojciech Kilar – „Dziewiąte wrota”
Henry Mancini – „Moon River”
John Williams – „Terminal”
Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz – „Poszukiwany, poszukiwana”,
Maciej Zieliński – „Tylko mnie kochaj”
Włodzimierz Nahorny – „Jej portret”
Michele Magnani/George Gershwin – blues na motywach poematu symfonicznego „Amerykanin w Paryżu”
Ennio Morricone – „La Califfa”
Ennio Morricone – „Misja”
Maanam – Kocham Cię kochanie moje
Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz – „Alternatywy 4”
Włodzimierz Korcz – 07 zgłoś się
Henryk Kuźniak – „Vabank”
Bartosz Chajdecki – „Czas honoru”
Hans Zimmer – „Wożąc panią Daisy”



------------------------
To wydarzenie zostało utworzone przez portal https://biletyna.pl - w razie pytań prosimy o kontakt: @biletyna.pl lub [email protected]
This event has been created by https://biletyna.pl - in case of questions please contact us: @biletyna.pl or [email protected]
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara, ul. Jana Pawła II 3,Słupsk, Koszalin, Poland

Tickets
Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Discover more events by tags:

Concerts in KoszalinEntertainment in Koszalin

Ask AI if this event suits you:

More Events in Koszalin

S\u0142upsk: Aleja gwiazd
Fri, 22 May at 07:00 pm Słupsk: Aleja gwiazd

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

Ob\u00f3z nad Ba\u0142tykiem z Nature Dogs
Sun, 24 May at 04:00 pm Obóz nad Bałtykiem z Nature Dogs

Rusałka Ośrodek Wypoczynkowy

to pot\u0119\u017cny sztorm to nadludzka pie\u015b\u0144
Mon, 25 May at 12:00 am to potężny sztorm to nadludzka pieśń

podziemia Słupsk

Mi\u0119dzynarodowy Festiwal Latawc\u00f3w - D\u0105bki 2026
Thu, 04 Jun at 10:00 am Międzynarodowy Festiwal Latawców - Dąbki 2026

Plaża Dąbki - wejście nr 1

Koszalin is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Koszalin Events