Advertisement
Zapraszamy do udziału w naszym nowym szkoleniu - "Trening Funkcji Poznawczych"!Cel szkolenia
Celem szkolenia jest nabycie przez uczestników umiejętności przygotowywania i prowadzenia wartościowego, sprofilowanego treningu funkcji poznawczych w rezultacie pozyskania na szkoleniu nowych kompetencji i specjalistycznej wiedzy. Tok zajęć zawiera zarówno teoretyczne zagadnienia dotyczące m.in. budowy i funkcjonowania struktur układu nerwowego odpowiedzialnych za poszczególne procesy, jak i praktyczne, sprawdzone empirycznie rozwiązania. Szkolenie przybliży uczestnikom kwestie związane z podstawowymi metodami oceny zaburzeń w obrębie funkcji poznawczych oraz wykorzystaniem różnych form pracy z pacjentem z konkretnymi, często specyficznymi potrzebami/trudnościami (we współpracy z innymi członkami zespołu interdyscyplinarnego). Praktyczny charakter szkolenia ułatwi uczestnikom dostrzeżenie własnego potencjału i osobniczych zasobów oraz drzemiących w każdym pokładów kreatywności. Poprzez zwrócenie uwagi na dostępność materiałów i technologii proces przygotowywania zajęć stanie się przyjemnym doświadczeniem, a samo prowadzenie ich ciekawym i rozwijającym czasem spędzonym z podopiecznymi. Uczestnicy szkolenia poznają wachlarz możliwości pracy profilaktycznej oraz terapeutycznej realizowanej w ramach treningu mózgu z dziećmi, osobami dorosłymi i starszymi w różnego typu placówkach i instytucjach (leczniczych, opiekuńczych czy rehabilitacyjnych) oraz w środowisku domowym.
Docelowa grupa
Terapeuci zajęciowi, studenci terapii zajęciowej, słuchacze szkoły policealnej na kierunku terapia zajęciowa, psycholodzy, logopedzi, fizjoterapeuci, opiekunowie medyczni i inni specjaliści zainteresowani dziedziną treningu funkcji poznawczych.
Miejsce
Kraków
Czas trwania
16 godzin dydaktycznych
Godziny zajęć
I dzień 10:00-16:00
II dzień 9:00-15:00
Forma zajęć
Wykłady połączone z warsztatami praktycznymi
Cena
850 zł
Co obejmuje cena?
Cena obejmuje udział w dwudniowym szkoleniu stacjonarnym (16h dydaktycznych), materiały szkoleniowe w postaci obszernego skryptu i PENDRIVE’A zawierającego pliki z propozycjami grupowych zajęć tematycznych angażujących polisensorycznie oraz kart do pracy indywidualnej, bufet w czasie przerw kawowych oraz certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu.
Program szkolenia
1. Trening funkcji poznawczych jako jedno z narzędzi pracy terapeuty zajęciowego. Co to za forma terapii i kto może być jej uczestnikiem?
2. Procesy poznawcze (percepcja, uwaga, pamięć, myślenie, funkcje językowe). Charakterystyka i odpowiedzialne struktury układu nerwowego.
3. Terapeuta zajęciowy i jego rola w holistycznej rehabilitacji pacjenta/klienta - czyli jak współpracować, a nie "wojować" z psychologami, logopedami (i innymi członkami zespołu interdyscyplinarnego), włączając trening mózgu w regularne praktyki terapeutyczne.
4. Przestrzeń i harmonia - rola terapeuty zajęciowego w balansowaniu przebiegu procesu terapeutycznego:
5. Specyfika treningu mózgu w kontekście różnych grup zajęciowych - dzieci kontra dorośli, seniorzy w normie intelektualnej, a seniorzy z zaburzeniami neuropoznawczymi, osoby z deficytami w obrębie narządu wzroku, słuchu czy motoryki małej
6. Formy treningu funkcji poznawczych w pracy indywidualnej i grupowej:
7. Materiały do terapii - gdzie szukać wartościowych treści i jak stworzyć je samodzielnie?
8. Wykorzystanie nowoczesnych technologii w treningu funkcji poznawczych
9. Jak zachęcić i przygotować pacjenta do samodzielnego, systematycznego treningu w domu? Praktyczne wskazówki.
10. Ćwiczenia praktyczne/praca w grupach (przewidziane w trakcie konkretnych bloków tematycznych)
Prowadzący
mgr Karolina Jania - magister terapii zajęciowej, terapeuta Integracji Sensorycznej. Absolwentka Wydziału Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Interwencjonista-szkoleniowiec w międzynarodowym projekcie badawczym HOMESIDE (Partnership in dementia care) skierowanym do osób z demencją i ich opiekunów. Na co dzień prowadzi kompleksową rehabilitację pacjentów na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w jednym z krakowskich szpitali. Praktykę zawodową realizuje aktualnie także w renomowanym ośrodku rehabilitacji funkcjonalnej oraz w Centrum Aktywności Seniora. Dodatkowo działa jako wolontariusz w stowarzyszeniu osób z niepełnosprawnością. Specjalizuje się w prowadzeniu terapii indywidualnych i grupowych w formie m.in. treningu funkcji poznawczych, treningu aktywności życia codziennego, muzykoterapii czy terapii ręki. Pracuje z pacjentami w różnym wieku, zarówno sprawnymi poznawczo jak i z różnego rodzaju zaburzeniami neuropoznawczymi oraz po incydentach neurologicznych, w tym z osobami z zaburzeniami świadomości.
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
ulica Długa, Kraków, Polska, ulica Długa 47, 31-147 Kraków, Polska,Kraków, Poland, Krakow
Tickets