Syty sydämesi tuleen, shamanistinen seremoniapäivä

Sun Jun 07 2026 at 12:00 pm to 06:00 pm UTC+03:00

Alkuvoima - Luovan yhteisöllisyyden ja taiteen tila | Turku

Anja Kadziolka
Publisher/HostAnja Kadziolka
Syty syd\u00e4mesi tuleen, shamanistinen seremoniap\u00e4iv\u00e4
Advertisement
PÄIVÄRETRIITTI sunnuntaina 7.6. Turussa, Alkuvoiman ihanassa salissa
On tulen vuosi ja tulen aika. Kesäkuussa tuli alkaa Kesäpäivänseisauksen lähestyessä kohota täyteen voimaansa ja on aika vapauttaa sen liekki itsessä.
Sydämen tuli, oma sisäinen tuli. Se polttaa tieltään kaiken sen, mikä on estänyt sinua. Epäröinnin, uskomukset, mielen ja egon luomat rajoitteet. Myös sukulinjoissa kulkevat toimintamallit ja uskomukset, traumat.
Tai aiemmista elämistä tulleet esteet. Esimerkiksi kokemukset siitä, miten se oma voima on ollut vaarallista nostaa esiin.
Mikä se onkaan, mikä sinua on pidätellyt, nyt on aika päästää siitä irti. Ja nousta omaan voimaan, omaan valoon ja omaan totuuteen.
Että olet enemmän, kuin mitä luulet. Olet voimakkaampi, kykenevämpi ja luovempi kuin mitä olet antanut itsesi uskoa.
Tuli vapauttaa oman sisäisen, ainutlaatuisen värähtelysi.
Ja kun se vapautuu, se kutsuu magneetin lailla luoksesi niitä asioita, jotka sinulle on tässä elämässä tarkoitettu. Kun yhdistyt tulen voimaan, sinussa nousee itsevarmuus ja viisaus, luottamus ja voima, joka polttaa tieltään epäilykset itseä ja elämää kohtaan.
Vaikka vain osa näistä asioista tapahtuisi tässä retriittipäivässä, aika varmaa on, että pääset ottamaan ison askeleen henkisellä polullasi.
Retriittipäivässä meillä on aikaa sekä sukeltaa syvälle että integroida, jakaa, keskustella ja saat päivän aikana myös henkilökohtaista hoitoa ja reflektointia.
Jos tämä kaikki resonoi sinussa, ilmoittaudu pikaisesti mukaan.
OHJELMA (suunnilleen, edetään intuitiivisesti)
12.00 Aloitus, laskeutuminen, jakopiiri ja yhteyttä vahvistava meditaatio, energioiden ja intention asettaminen, henkien kutsu ja tilan avaaminen.
13.00 Rumpupiiri, oma rumpu mukaan, jos sinulla on (ei välttämätön) voit myös vain nauttia rumpupiirin energiasta kuunnellen.
noin 14.00-15.00 välillä 45 min lounastauko (omat eväät)
15.00 Flow-tanssia, hoitavaa, kehon herkkyyttä avaavaa ja yhteyttä vahvistavaa tanssia ja liikettä energioita kuunnellen.
15.30 Tulihengitys, teemme voimallisen Ananda Mandala -hengitysharjoituksen, joka avaa ja puhdistaa chakrat sekä nostaa kundaliinienergiaa.
16.00 Luomisvoiman nostatus -äänimatka oman voiman lähteelle, oman seksuaalienergian, pyhän luomisvoiman äärelle. Äänimatkan jälkeen käyn hetken jokaisen luona henkilökohtaisesti kanavoimassa hoitoa.
17.30 Loppumeditaatio ja loppupiiri
18.00 Lopetus
Päiväretriiteillä ehtii syntyä luottamus ja turva ryhmän kesken. Mikä on upeaa, sillä ryhmän energia auttaa sinua syvälle matkalle, kannattelee läsnäolollaan. Kun jokainen on sydäntilassaan, yhteydessä pyhyyteen.
Päivän aikana annamme Äiti Maan ohjata kehoamme parantavasti. Äänen käyttö, rytminen vapaa liike, jota tanssiksikin voisi kutsua. Tunteiden, ajatusten, uskomusten sanoittaminen luottamuksellisessa piirityöskentelyssä. Kaikki se auttaa sinua jo parantumaan monella eri tasolla: keho, mieli ja sielu.
Äänimatkalla kanavoin hoitavaa energiaa, rummutan, soitan huiluja, maljoja, helistimiä ja kelloja, monenlaisia hoitavia soittimia. Kanavoin laulua ja ääniä, valokieltä, ohjaan sinut syvään rentouteen ja laulun, puheen ja äänten kautta vastaanotat valoa ja puhdistusta, hoitoa sinulle juuri sinne, missä sitä tarvitset. Ajan puitteissa kierrän jokaisen myös yksitellen läpi vapauttaen sen, minkä kuuluu siinä hetkessä vapautua. Tai avautua.
Lopetamme meditaatioon ja loppupiiriin.
Voit ottaa mukaan oman makuualustan, tyynyn, peiton loppurentoutusta varten. Ehkä myös vaihtopaita jos hikoilet tanssiessa. Paikalla on myös mattoja, peittoja ja tyynyjä.
Tapahtuma on voimallinen, matka voi olla hyvinkin syvä, joten jos sinulla on vakavia perussairauksia, mielen tai kehon, kysy minulta [email protected] osallistumisesta.
Syty sydämesi tuleen – shamanistinen päiväretriitti
Paikka: Alkuvoima, Halistentie 2, Turku
Aika: sunnuntai 7.6. klo 12-18
Hinta: EARLY BIRD ENNEN 7.5.
ILMOITTAUTUNEILLE 95 €,
sen jälkeen hinta 120 €
(hinnat sis. alv. 25,5 %)
Jos haluat maksaa osallistumisen osissa, laita viestiä [email protected]
Advertisement

Event Venue

Alkuvoima - Luovan yhteisöllisyyden ja taiteen tila, Halistentie 2, Turku,Turku,Finland

Tickets

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Turku

Teflon Brothers in
Sat, 06 Jun at 05:00 pm Teflon Brothers in

Hovirinnan ranta-alue

Haloo Helsinki! in Kaarina
Sat, 06 Jun at 05:00 pm Haloo Helsinki! in Kaarina

Hovirinnan ranta-alue

Kev\u00e4tkauden p\u00e4\u00e4t\u00f6sbileet
Sat, 06 Jun at 08:30 pm Kevätkauden päätösbileet

Skärgårdsbaren - Saaristobaari

Kalmarin unioni H\u00f6veliss\u00e4!
Sat, 06 Jun at 10:00 pm Kalmarin unioni Hövelissä!

Hyrköistentie 26, Turku

G\u00e5rdsloppisrally - Pihakirppisralli
Sun, 07 Jun at 11:00 am Gårdsloppisrally - Pihakirppisralli

Pargas

Kulttuuri koskettaa!
Sun, 07 Jun at 04:00 pm Kulttuuri koskettaa!

Paattistentie 677, 21330

FRAMELESS -immersiivinen taide-el\u00e4mys \/\/ Logomo, Turku 8.6.\u201330.8.2026
Mon, 08 Jun at 10:00 am FRAMELESS -immersiivinen taide-elämys // Logomo, Turku 8.6.–30.8.2026

Junakatu 9, 20100 Turku, Finland

Fern Orchestra: Valaankasvattaja - Valodlare - Whale Farmer
Mon, 08 Jun at 12:00 pm Fern Orchestra: Valaankasvattaja - Valodlare - Whale Farmer

Turun Vanha Suurtori

Huvimaa Fest PomppuPark
Tue, 09 Jun at 10:00 am Huvimaa Fest PomppuPark

Huvimaa Fest

Kansanpuiston Kes\u00e4teatteri, Turku-  Tapani Kansa -Laulaja Musiikkin\u00e4ytelm\u00e4
Tue, 09 Jun at 06:30 pm Kansanpuiston Kesäteatteri, Turku- Tapani Kansa -Laulaja Musiikkinäytelmä

Ruissalon Kansanpuiston Tanssipaviljonki

Kromia&Kes\u00e4ilmaa autotapahtuma Paattisilla
Wed, 10 Jun at 06:00 pm Kromia&Kesäilmaa autotapahtuma Paattisilla

Paattistentie 677, 21330

Turku is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Turku Events