SONUS COLORUM: SAKSOFON

Fri May 01 2026 at 06:00 pm to 07:30 pm UTC+02:00

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie | Krakow

Ch\u00f3r Polskiego Radia - Lus\u0142awice \/ Polish Radio Choir - Lus\u0142awice
Publisher/HostChór Polskiego Radia - Lusławice / Polish Radio Choir - Lusławice
SONUS COLORUM: SAKSOFON
Advertisement
Cykl SONUS COLORUM w swojej kolejnej odsłonie skupia się na instrumencie o barwie wyjątkowo bliskiej ludzkiemu głosowi – saksofonie. Zapraszamy na koncert Chóru Polskiego Radia – Lusławice z jedną z najbardziej wyrazistych postaci współczesnej sceny muzycznej – Markiem Pospieszalskim.
Solistą wieczoru będzie ceniony saksofonista, kompozytor i improwizator o niezwykłej wrażliwości oraz rozpoznawalnym idiomie artystycznym. Jego twórczość wyróżnia się odwagą w przekraczaniu granic stylistycznych, poszukiwaniem nowych kontekstów brzmieniowych oraz świadomym kształtowaniem formy. Artysta porusza się swobodnie pomiędzy muzyką jazzową i improwizowaną a projektami z pogranicza muzyki dawnej, współczesnej i alternatywnej.
Doświadczenie muzyczne wzbogacą specjalne projekcje – artystyczna interpretacja relacji między percepcją dźwięku a wizualizacją koloru, która pozwoli jeszcze pełniej oddać ideę tytułowego SONUS COLORUM.
Koncert odbędzie się w nowoczesnych przestrzeniach Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Wyjątkowa akustyka oraz industrialny charakter miejsca stworzą niepowtarzalny klimat dla tego wydarzenia, otwierając słuchaczy na nowe wymiary muzyki.
Obecność Marka Pospieszalskiego nadaje tej odsłonie cyklu szczególną rangę. Sposób prowadzenia frazy, operowania oddechem i budowania narracji dźwiękowej przez artystę naturalnie koresponduje z zespołem wokalnym. Osią programu będzie utwór skomponowany specjalnie na tę okazję przez Marka Pospieszalskiego. Program dopełnią dzieła kompozytorów współczesnych oraz improwizacje nawiązujące do estetyki Jana Garbarka i Hilliard Ensemble. Będzie to muzyczne poszukiwanie wspólnego rezonansu, napięcia i synergii – momentów, w których granica między głosem a instrumentem się zaciera.
SONUS COLORUM: SAKSOFON to propozycja dla słuchaczy ceniących artystyczną odwagę, najwyższą jakość wykonawczą oraz doświadczenie muzyki jako intensywnego, żywego spotkania. Marek Pospieszalski oraz Chór Polskiego Radia – Lusławice pod dyrekcją Dawida Bera gwarantują wieczór pełen emocji i nie tylko dźwiękowych wrażeń.
Zaplanuj popołudnie w otoczeniu budzącej się do życia przyrody w Parku Lotników, a wieczorem wybierz się do wnętrz Muzeum Lotnictwa Polskiego na muzyczne otwarcie majówki podczas wyjątkowego spotkania z saksofonem i chórem.
Wykonawcy:
Marek Pospieszalski – saksofony
Chór Polskiego Radia – Lusławice
Dawid Ber – dyrygent

Organizatorzy:
Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach
Chór Polskiego Radia – Lusławice
Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
Organizatorzy ECM KP i ChPR-L:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Stowarzyszenie Akademia imienia Krzysztof Pendereckiego Międzynarodowe Centrum Muzyki
Partner ECM KP:
Volvo Wadowscy
Advertisement

Event Venue

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, ulica płk. Władysława Gnysia 39, 31-881 Kraków, Polska, Krakow, Poland

Tickets

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Krakow

Puszcza Festiwal
Fri, 01 May at 02:00 pm Puszcza Festiwal

Polana Sitowiec

Spacer na \u015awi\u0119to Pracy: \u015aladami ruchu robotniczego w Krakowie - Krok po Kroku z Walkative!
Fri, 01 May at 02:00 pm Spacer na Święto Pracy: Śladami ruchu robotniczego w Krakowie - Krok po Kroku z Walkative!

ulica Kapucyńska 5, 31-113 Kraków, Polska

1 MAJA W KRAKOWIE - Solidarno\u015b\u0107 Mieszkaniowa! | 2026
Fri, 01 May at 03:00 pm 1 MAJA W KRAKOWIE - Solidarność Mieszkaniowa! | 2026

Rynek Podgórski

Wynwood Krak\u00f3w! otwarcie kompleksu roku! Pickleball, mega gastro, chill oraz street art!
Fri, 01 May at 04:00 pm Wynwood Kraków! otwarcie kompleksu roku! Pickleball, mega gastro, chill oraz street art!

ulica Gromadzka 24C, 30-714 Kraków, Polska

Selah Getaway in Krak\u00f3w
Fri, 01 May at 05:00 pm Selah Getaway in Kraków

Kraków, Poland

Maj\u00f3wkowy koncert song\u00f3w Bertolta Brechta w ogrodzie Teatru KTO
Fri, 01 May at 05:00 pm Majówkowy koncert songów Bertolta Brechta w ogrodzie Teatru KTO

Zamoyskiego 50, 30-519 Kraków, Poland

kolejny rok, kolejna impreza
Fri, 01 May at 07:00 pm kolejny rok, kolejna impreza

Radocha

\u015aWI\u0118TO (po) PRACY - Afterparty po 1 maja w Krakowie! \ud83c\udf19\ud83c\udff4
Fri, 01 May at 07:00 pm ŚWIĘTO (po) PRACY - Afterparty po 1 maja w Krakowie! 🌙🏴

Spółdzielnia Ogniwo

Irdorath Bestiarium Tour - Krakow, Special Guest - Furda
Fri, 01 May at 07:30 pm Irdorath Bestiarium Tour - Krakow, Special Guest - Furda

Klub Zaścianek

SUBTERRA \u00b7 An Immersive Tango Weekend \u00b7 Krak\u00f3w
Fri, 01 May at 08:00 pm SUBTERRA · An Immersive Tango Weekend · Kraków

Kraków Główny

Kultur Shock (US) + Gypsurge # Green ZOO Festival
Fri, 01 May at 08:00 pm Kultur Shock (US) + Gypsurge # Green ZOO Festival

Klub RE

Krakow is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Krakow Events