Sinkkusalsat 30+

Fri Oct 03 2025 at 06:00 pm to 07:30 pm UTC+03:00

Linnankatu 84, 20100 Turku, Finland | Turku

Dance Studio Flama
Publisher/HostDance Studio Flama
Sinkkusalsat 30+
Advertisement
Kyllästyttääkö deittiappien swaippailu? Haluaisitko tutustua uusiin ihmisiin livenä, ilman ruutuja? Tanssistudio Flaman suosiota kerännyt Sinkkusalsa 30+ -tapahtuma tulee taas perjantaina 3.10. 💘
Illan aikana pääsee testaamaan kemioita muiden sinkkujen kanssa ohjatulla parisalsan alkeistunnilla, jossa vaihdetaan paria koko tunnin ajan speed dating -hengessä. Tunnin jälkeen ilta jatkuu Flaman salsabileleillä, joissa pääsee kokeilemaan juuri opittuja salsa-askeleita ja jatkamaan tutustumista muiden sinkkujen kanssa.
Et tarvitse aiempaa tanssikokemusta, vain vähän rohkeutta astua tanssilattialle. 😊
Tapahtuma on suunnattu yli 30-vuotiaille sinkuille, jotka ovat kiinnostuneita tutustumaan vastakkaista sukupuolta oleviin sinkkuihin.

✨ Aikataulu perjantaina 3.10. ✨
18:00–19:30 Parisalsan alkeistunti
19:30–23:300 Flama Friday Social -salsabileet (vapaata tanssia)
📍 Flama Linnankatu (Linnankatu 84, Turku)
🎟️ 29 €/hlö
➡️ Ilmoittaudu mukaan Flaman verkkokaupassa: https://flama.fi/tuote/sinkkusalsat-lokakuu2025/

Tule rohkeasti mukaan! Ehkä löydät tanssiparin… tai jotain enemmän. 🧡

🔸 Mitä Sinkkusalsoissa tapahtuu? 🔸
Sinkkusalsojen ohjelmassa on ohjattu parisalsan alkeistunti, jossa vaihdetaan paria koko tunnin ajan rennossa ja iloisessa hengessä. Opettajana toimii Tanssistudio Flaman perustaja Anna Ketopaikka.
Tunnin jälkeen ilta jatkuu Flaman salsabileleillä, joissa pääsee kokeilemaan juuri opittuja salsa-askeleita ja jatkamaan tutustumista muihin sinkkuihin. Salsabileet ovat kaikille avoimet, eli paikalle tulee myös muita paritanssiharrastajia.

🔸 Kenelle? 🔸
Tapahtuma on suunnattu yli 30-vuotiaille sinkuille, jotka ovat kiinnostuneita tutustumaan vastakkaista sukupuolta oleviin sinkkuihin. Ikäsuositus on kuitenkin suuntaa-antava, eikä keneltäkään katsota papereita ovelta!
Osallistumista varten et tarvitse letkeitä salsalanteita tai aiempaa tanssikokemusta, vain vähän rohkeutta astua tanssilattialle. Tunti lähtee ihan alkeista.

🔸 Miten valmistautua tapahtumaan? 🔸
Iltaa varten kannattaa pukea päälle mukavat vaatteet vaatteet, joissa sinulla on hyvä olla. Esimerkiksi sellaiset, jotka laittaisit treffeille kahvilaan. Tanssiessa voi tulla vähän lämmin, mutta erillisiä urheiluvaatteita et tarvitse :) Tanssia voi sisälenkkareilla, tanssikengillä tai sukkasillaan. Ulkokäytössä olevat jalkineet jätetään tanssisalin parketin vuoksi eteiseen. Myös kaikkein korkeimmat korot kannattaa jättää tällä kertaa kotiin.

💌 Lisätietoja tapahtumasta: [email protected]
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Linnankatu 84, 20100 Turku, Finland, Linnankatu 84, FI-20100 Turku, Suomi, Turku, Finland

Tickets

Sharing is Caring:

More Events in Turku

Soivan Suomen historia, Red Nose Company & TFO, Turku 2.10.2025
Thu, 02 Oct at 06:30 pm Soivan Suomen historia, Red Nose Company & TFO, Turku 2.10.2025

Puistomäenkatu 53, 20810 Turku, Finland

Red Nose Company: Soivan Suomen historia
Thu, 02 Oct at 07:00 pm Red Nose Company: Soivan Suomen historia

Turun konserttitalo

Fredagar p\u00e5 Sibbe: Aija Puurtinen & Brooklynin satu
Fri, 03 Oct at 07:00 pm Fredagar på Sibbe: Aija Puurtinen & Brooklynin satu

Piispankatu 17, 20500 Turku, Finland

DYSTOPIA ROCK FEST 2025
Fri, 03 Oct at 07:00 pm DYSTOPIA ROCK FEST 2025

Nirvana Turku

Fantastinen kapakka
Fri, 03 Oct at 07:00 pm Fantastinen kapakka

Itäinen Rantakatu 64 B (Manilla), 20810 Turku, Finland

Tapsa ja Olli 145 vuotta \u2013 juhlakiertue
Fri, 03 Oct at 07:00 pm Tapsa ja Olli 145 vuotta – juhlakiertue

Brunndeli

Telmu-klubi: Brian (Duo)
Fri, 03 Oct at 08:00 pm Telmu-klubi: Brian (Duo)

Bar Ö

Yona \/ Dynamo
Fri, 03 Oct at 09:00 pm Yona / Dynamo

Linnankatu 7, 20100 Turku, Finland

Turku is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Turku Events