SENSORIA. Warsztat z tworzenia modeli sensorycznych

Sat, 24 Jan, 2026 at 10:30 am to Sun, 25 Jan, 2026 at 04:00 pm UTC+01:00

Dom w Alejach - Dom Kultury Śródmieście | Warsaw

Agata Skrzypek
Publisher/HostAgata Skrzypek
SENSORIA. Warsztat z tworzenia modeli sensorycznych
Advertisement
Twórczynie projektu dramaturgicznego “Kochanieńka. Xterminate”, podejmującego temat budowania relacji jednostek z chaosem, zapraszają na dwudniowy warsztat sensoryczny, podczas którego stworzymy indywidualne modele zmysłowości: sensoria. Podczas spotkania będziemy - w formie zabaw i grupowej wymiany - eksplorować naszą czułość na bodźce (sobota) i zabierać nasze reakcje w ruch (niedziela).
O PROJEKCIE
Warsztat jest kolejną odsłoną projektu, który rozpoczął się podczas rezydencji Scena Nowej Dramaturgii w Rzeszowie. Jesienią 2024, na podstawie tekstu dramatycznego autorstwa Agaty Skrzypek z wykorzystaniem technologii zaprojektowanej przez Monikę Popiel i Adama Rutkowskiego oraz muzyki Rabbit on the Moon, z udziałem aktorek i aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, odbyło się czytanie performatywne tekstu.
Dramat został napisany w duchu recyklingu idei i relacji. Nie oznacza to, że wszystko, co się w nim wydarza, zostaje powtórzone. Oznacza jedynie, że wszystko, co się w nim wydarza, już się wydarzyło. Po tajemniczym pożarze mieszkania pięćdziesięcioletnia tarocistka wyprowadza się z Warszawy do domku w górach. Jej zbuntowana nastoletnia córka strajkuje w stolicy w obronie klimatu. Relacji obu kobiet na przestrzeni lat świadkują zmiennokształtne Owce. Czy pomogą im się pogodzić?
„Kochanieńka.Xterminate” to interaktywna i skupiona na zmysłach przestrzeń spotkań i katastrof. Gospodyniami i mieszkankami tej przestrzeni są skłócone ze sobą matka i córka oraz splątane z nimi, działające we własnym, odrębnym porządku stado owiec. Możesz wmieszać się w ten pulsujący uwikłaniem tłum: obserwuj lub działaj, smakuj, dotykaj, oddychaj, buduj relacje na własnych lub pożyczonych zasadach.
CO BĘDZIEMY ROBIĆ?
Tym razem chcemy skupić się na pogłębieniu sensoryczno-choreograficznego potencjału naszego projektu. Interesuje nas zbadanie spektrum sposobów, w jaki odczuwamy bodźce zewnętrzne i wewnętrzne oraz możliwość artystycznego przekształcania zebranych wniosków. Zapraszamy osoby zainteresowane odkrywaniem swojego miejsca w świecie poprzez dotykanie, słuchanie, smakowanie, wczuwanie, wąchanie, węszenie, poruszanie się, odbieranie wibracji z podłogi, a nawet wnętrza ziemi. Nie potrzebujesz mieć doświadczenia scenicznego ani umiejętności aktorskich, by do nas dołączyć. Poprosimy cię o uważność, spontaniczność i otwartość.
HARMONOGRAM WARSZTATU
24.01 (sobota), miejsce: Dom Kultury Śródmieście ‘Dom w Alejach’ (Pokój Ruchu), ul. Aleje Jerozolimskie 2 Warszawa, w godzinach: 10.30 - 15.30
25.01 (niedziela), miejsce: Punkt Pełni, ul. Ptasia 2/48, w godzinach: 10.30 - 15.30.
ZASADY UCZESTNICTWA
Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne; rekomendujemy obecność w obu dniach warsztatu.
ZAPISY
Prosimy o zapisy przez formularz: https://forms.gle/xCeWi9h9pKBSrNLQ6.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsca, wielkość grupy wynosić może maksymalnie 15 osób. Prosimy o odpowiedzialne zapisy:)
O zmianach w harmonogramie będziemy informować mailowo.
UWAGA: To proces badawczo-artystyczny, nie terapeutyczny.
Grafika na zdjęciu w tle: Monika Popiel
➤➤ Przedsięwzięcie realizowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – Inwestycja A2.5.1, finansowane ze środków Unii Europejskiej (NextGenerationEU) w ramach programu wspierania działalności podmiotów sektora kultury i przemysłów kreatywnych.
#KPO #KPOdlakultury #FunduszeUE #KorzyściDlaCiebie
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Dom w Alejach - Dom Kultury Śródmieście, Aleje Jerozolimskie 2, 00-374 Śródmieście, Polska, Warsaw, Poland

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Warsaw

Kurs uzdrawiania w g\u0142\u0119bokiej medytacji Sat Nam Rasayan poziom 1
Sat, 24 Jan at 10:00 am Kurs uzdrawiania w głębokiej medytacji Sat Nam Rasayan poziom 1

Studio Jogi i Terapii Naturalnych JogaMed

Odkrywanie \u015acie\u017cki Duszy - warsztaty Tr\u00f3jpoziomowego Uwalniania. Prowadzi Ireneusz Rybicki
Sat, 24 Jan at 10:00 am Odkrywanie Ścieżki Duszy - warsztaty Trójpoziomowego Uwalniania. Prowadzi Ireneusz Rybicki

Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne KZRSS Społem

Hands of Light Warsaw
Sat, 24 Jan at 10:00 am Hands of Light Warsaw

Pałac Kultury I Nauki w Warszawie

PRACA NA BRONI - BLISKI DYSTANS - STRZELANIE INSTYNKTOWNE
Sat, 24 Jan at 10:00 am PRACA NA BRONI - BLISKI DYSTANS - STRZELANIE INSTYNKTOWNE

Strzelnica PIAP - Al. Jerozolimskie

\ud83d\udc83\ud83c\udffcWARSZTATY Z PODNOSZENIE W TA\u0143CU\ud83d\udd7a\ud83c\udffd
Sat, 24 Jan at 10:00 am 💃🏼WARSZTATY Z PODNOSZENIE W TAŃCU🕺🏽

Krakowskie Przedmieście 3, 00-047 Warsaw, Poland

Kurs animatora czasu wolnego, wraz z Akademi\u0105 Rainbow! \ud83c\udf89
Sat, 24 Jan at 10:00 am Kurs animatora czasu wolnego, wraz z Akademią Rainbow! 🎉

Piaskowa 4, 01-067 Warsaw, Poland

Hej Kol\u0119da! \u0106wiczymy \u015bpiewanie na \u017boliborskie Kol\u0119dowanie cz. 1
Sat, 24 Jan at 11:00 am Hej Kolęda! Ćwiczymy śpiewanie na Żoliborskie Kolędowanie cz. 1

ul. Rydygiera 6b, 01-793 Warsaw, Poland

WARSZTAT WOKALNY - \u201cODKRYJ SW\u00d3J G\u0141OS\u201d LABORATORIUM G\u0141OSU
Sat, 24 Jan at 11:00 am WARSZTAT WOKALNY - “ODKRYJ SWÓJ GŁOS” LABORATORIUM GŁOSU

Tu i Teraz Warszawa, ul. Balladyny 3C/5, 02-553 Warszawa, Polska

Kick-OFF Polska 2026
Sat, 24 Jan at 11:00 am Kick-OFF Polska 2026

Crowne Plaza Warsaw - The Hub (Warsaw, Poland)

Seminarium Animal Flow Intro 24.01.2026 Warszawa
Sat, 24 Jan at 11:00 am Seminarium Animal Flow Intro 24.01.2026 Warszawa

Akademia Sportów Tygrys i Żuraw

Warsaw is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Warsaw Events