Salsa 1 & 2 + NYHET! ⭐️MAMBO⭐️

Tue Jan 13 2026 at 06:00 pm to 09:30 pm UTC+01:00

Schanches gate 24, 3211 Sandefjord, Norge | Sandefjord

Sandefjord Salsaklubb
Publisher/HostSandefjord Salsaklubb
Salsa 1 & 2 + NYHET! \u2b50\ufe0fMAMBO\u2b50\ufe0f
Advertisement
Ny kursrunde starter 13.januar, og går over 6 tirsdager!
Kurs-datoene blir: 13/1 + 20/1 + 27/1 + 3/2 + 10/2 + 24/2.
Instruktør er Alexis Ruiz 🤩
❣️Vi oppfordrer deg til å lese dette før du melder deg på❣️
Sørg for at du melder deg på kurs tilpasset ditt nivå.
Hos oss «skynder vi oss sakte», og du går ikke automatisk videre til neste nivå - det er viktig at du behersker nivåene under før du går videre.
Instruktør og styret i SSK har frihet til å plassere deg på riktig nivå, dersom du har meldt deg på feil nivå eller du ikke selv vet hvilket nivå du tilhører.
Hos oss er dansegleden viktig - for deg & for de andre deltagerne på kurs 😊
1️⃣ Kl. 18:00-19:00 MAMBO - NYHET! 🔥
Det er en glede å endelig få mamboen hit til Sandefjord!
Les om Mambo her:
De fleste kjenner til Salsa – men visste du at Salsa opprinnelig het Mambo? Det vi i dag kaller Salsa on2 / New York Style er direkte arvet fra Mambo-tradisjonen.
Mambo oppstod på Cuba på 1940-tallet, og ordet betyr faktisk “å snakke” – eller som pioneren Arsenio Rodriguez sa: “En samtale med gudene.”
Musikken kom først – dansen fulgte etter – og i New York eksploderte Mambo som en sosial dansebølge på 50-tallet da cubanske rytmer møtte jazz, swing, ballroom og til og med stepp.
Hvorfor elsker folk Mambo?
❣️Jazzens eleganse + Afro-Cubansk groove
❣️Rytme, flyt og musikalitet på et helt nytt nivå
❣️En sosial dans, men også fantastisk som solo
❣️En “språkfølelse” i kroppen – du snakker gjennom musikken
Mambo / Salsa on2 slik vi kjenner det i dag ble etablert av legenden Eddie Torres, “The Mambo King”. Hans teknikk gjør dansen både smooth, spennende og naturlig musikalsk – en ekte kunstform.
Og mambo i dag?
🌍Over hele verden opplever Mambo en renessanse. Dansere som kommer fra Salsa on1 blir forelsket i:
❣️følelsen
❣️grooven
❣️musikkforståelsen
❣️den intuitive rytmeforbindelsen
I dag er Mambo en av verdens mest populære sosiale danser, og dansere fra alle stiler oppdager hvor mye rytme og musikalitet den gir.
Vår instruktør Alexis Ruiz har gjort Mambo til sitt spesialfelt og underviser denne stilen over hele verden! Alexis har fokus på ekte Mambo, ren groove og den musikalske følelsen som gjør denne dansen unik 🤩
Mambo betyr “å snakke.”♥️
Nå kan du lære å snakke musikk – ikke bare telle den!
NB! For å delta på dette kurset må du ha minst 12 kurskvelder på salsa 1 basic, og i tillegg må du beherske rytme!

2️⃣ Kl. 19:15-20:15 SALSA 2 - LETT ØVET
For deg som har har gjennomført MINIMUM 2 komplette (MINST 12 kurskvelder) på Basic-kurs i salsa LA-style. Du kan også gå dette kurset dersom du har danset salsa cuban style i en lengre periode (mer enn 12 kurskvelder).
På dette nivået MÅ du beherske ALT GRUNNLEGGENDE, RYTMEFORSTÅELSE, ALLE BASICS og ALLE DE VANLIGSTE TURENE, da dette kurset bygger videre på dette.

3️⃣Kl. 20:30- 21:30 SALSA 1 - BASIC
Dette er kurset for deg aldri har danset salsa før, og for deg som ikke har danset så lenge eller så mye, eller for deg som forstår hvor viktig basic faktisk er! På dette nivået skal du være til du er 100% TRYGG på alt GRUNNLEGGENDE, som RYTME-FORSTÅELSE, ALLE BASICS og de aller vanligste turene. Du trenger MINIMUM 2 komplette (MINST 12 kurskvelder) på basic-kurs før du kan gå videre til neste nivå.

Bindende påmelding til 938 26 611 (Anita F.) eller via mail til [email protected]
MERK: Dersom du får plass på kurs, får du betalingsinfo. (Du skal ikke betale før du har fått bekreftet at du får plass.)
Husk at det er begrensede plasser på våre kurs, både fordi vi etterstreber et gjevne nivå førere og følgere, men også på grunn av plassen på dansegulvet! Vi oppfordrer førere til å melde seg på tidlig!

PRIS PER KURS:
Kurs á 6 uker:
Medlemmer av Sandefjord Salsaklubb: 700.-
Andre: 900.-
Medlemsskap 2026 / per KALENDERÅR:
200.- per person, 300.- per ektepar/samboere.
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Schanches gate 24, 3211 Sandefjord, Norge, Schanches gate 24, 3211 Sandefjord, Norge, Sandefjord, Norway

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Sandefjord

N\u00e5r livet ikke ble som planlagt
Tue, 13 Jan at 05:00 pm Når livet ikke ble som planlagt

Sandefjord Medisinske Senter

Ashtanga yoga kurs med Cecilie
Thu, 15 Jan at 05:30 pm Ashtanga yoga kurs med Cecilie

Prana Studio - Holistisk Terapeutisk Yoga

Strikkekino - Film: Fl\u00e5klypa - Fra Paris til pyramidene
Thu, 15 Jan at 06:55 pm Strikkekino - Film: Flåklypa - Fra Paris til pyramidene

Sandefjordsveien 3 3218 Sandefjord, Norway

Evig Ung \/\/ Hjertnes kulturhus
Fri, 16 Jan at 06:30 pm Evig Ung // Hjertnes kulturhus

Hjertnes kulturhus

Grunnkurs i mindfulness og meditasjon
Sat, 17 Jan at 10:00 am Grunnkurs i mindfulness og meditasjon

Rom for bevegelse

Barneimpro med Spontan Scene \/\/ Sm\u00e5troll
Sat, 17 Jan at 01:00 pm Barneimpro med Spontan Scene // Småtroll

Foajescenen, Hjertnes kulturhus

Sandefjord is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Sandefjord Events