Advertisement
“Hvorfor ikke lage mine egen drømmekonsert på 60-årsdagen?"Tanken traff Rita som et lyn! Tenk å feire dagen med det hun elsker aller mest! En egen konsert med gjesteartister for slekt og venner og foran et publikum som har gitt henne så mye glede gjennom karrieren. Hun grep telefonen og begynte å ringe rundt til tidligere og nåværende artistvenner som har betydd mye for henne. Responsen var umiddelbar – alle de 6 første hun spurte svarte JA! Og da var saken avgjort.
Hun skulle holde den konserten og hun ville ha den i Kuppelhallen, selvfølgelig. Samme sted der hun som tenåring fikk være med i et 80-tallets mimreshow. Med nerver i høyspenn sang hun «Stupid cupid» iført sin tantes konfirmasjonskjole. Hun hadde aldri før sunget på en større scene, i en flottere sal og hun husker godt at hun tenkte – Kommer jeg noengang til å ha min egen konsert her?
Forvent duetter denne kvelden!
Rita er svært allsidig og glad i mange forskjellige sjangere og kanskje får vi denne kvelden også oppleve henne i en litt uventet musikalsk retning?
Bli med når Rita feirer 60 år med en konsert som oser av musikalitet og varme artistmøter!
Gjesteartister:
Dag Vagle
Bjørn Eidsvåg
Jonas Fjeld
Frank Eriksen
Jan Ingvar Toft
Tommy Fredvang
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Kuppelhallen, Bjergsted 3, 4007 Stavanger, Norge, Stavanger, Norway
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.





