Advertisement
Holocaust og Nakba er historiske traumer som preger det israelske og palestinske samfunnet. Hør Martin Auerbach snakke om hvordan disse traumene setter sine spor hos etterfølgende generasjoner, hvordan de er sammenflettet, og om utfordringen med å anerkjenne “de andres” traume i en asymmetrisk konflikt.Martin Auerbach er tidligere direktør ved AMCHA Jerusalem – Israels nasjonale senter for psykosial støtte til Holocaust-overlevende og deres familier.
Etter Auerbachs foredrag følger en samtale ledet av Claudia Lenz, forsker ved HL-senteret, og Steinar Ims, undervisningsleder ved HL-senteret.
Arrangementet, som er på engelsk, vil bli strømmet.
Arrangementet er en del av serien I skyggen av krigen - veien videre, som er et samarbeid mellom HL-senteret og Universitetet i Oslo.
Arrangementet er gratis.
Advertisement
Event Venue
Scene Domus bibliotheca, Universitetsplassen, Karl Johan, Citysightseeing Oslo, Karl Johans gate, 0162 Oslo, Norge, Oslo, Norway
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











