Advertisement
Velkommen til introkurs i argentinsk tango med skeiv vri 🏳️🌈I Oslo Tango Queer løsriver vi oss fra de tradisjonelle heteronormative kjønnsrollene i argentinsk tango. Det innebærer at alle danser med alle, uavhengig av kjønn, og at vi bytter på hvem som fører og hvem som følger. Vi synes dette gjør dansen mer leken og spennende!
Er du nysgjerrig på tango og vil teste ut om dette er noe for deg, håper vi du vil ta turen innom vårt introkurs under Pride House.
Kurset vil bli ledet av Karine Hilde-Hoel (f. 1995) - styremedlem i Oslo Tango Queer og har danset tango i 10 år.
Om Oslo Tango Queer:
Oslo Tango Queer ble opprettet i 2010, og har vært en viktig møteplass for skeive som ønsker å danse tango, samt andre som har et ønske om å bryte med de stereotypiske rollene og både føre og følge.
Tirsdag, 23. juni 2026 18.30 - 19.30 pm
Rom: Hippokrates - Cap. 55
Advertisement
Event Venue
Pride house, Oslo, Norway
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.










