Advertisement
Zapraszam Cię na jednodniowy trening interpersonalny-intrapsychiczny w tematyce prowadzenia, podążania i partnerstwa, czyli tych jakości, które są niezwykle istotne w pracy grupowej i indywidualnej z drugim człowiekiem. Czy w tańcu istnieją tylko dwie siły prowadzenia i podążania?
Czy tylko osoba, która prowadzi jest aktywna, a ta, która podąża jest bierna i się dostosowuje/dopasowuje?
Co się dzieje między nimi w relacji?
Kiedy będziemy mówić o takiej sytuacji, którą można nazwać współpracą lub partnerstwem, a kiedy czymś przeciwnym?
Jak to przełożyć na przywództwo i pracę z drugim człowiekiem?
PO CO TRENING?
Z własnego doświadczenia zawodowego wiem jak we wspieraniu drugiego człowieka w edukacji, rozwoju, zmianie niezbędna jest aktualizacja oraz poszerzanie umiejętności i kompetencji miękkich.
TRENING to metoda uczenia się, która jest oparta na doświadczeniu własnym. Jego celem jest przeżycie siebie w określonej sytuacji, co obejmuje myśli, wyobrażenia, uczucia, emocja oraz towarzyszącą im ekspresję manifestującą się w zachowaniu biopsychospołecznym. Trenowanie ma jakości związane z eksperymentowaniem, próbowaniem (czasami nowych dla siebie) form zachowania. Pozwala poddać autorefleksji własnych sposób funkcjonowania i wprowadzić do niego określone zmiany.
INTERPERSONALNY czyli międzyludzki. Podczas treningu kontekstem osobistego doświadczenia jest drugi człowiek. W pierwszej części dnia doświadczysz spotkań w temacie podążania – prowadzenia i partnerstwa w diadzie, triadzie i całej grupie.
INTRAPSYCHICZNY czyli wewnątrzpsychiczny. Nabyte doświadczenia będziesz mieć możliwość pogłębić i się nim poprzyglądać w drugiej części dnia podczas poruszenia – praktyki świadomego tańca i regulacji emocji.
Trening ma charakter psychoedukacyjny i rozwojowy, może mieć działanie terapeutyczne, ale nie jest psychoterapią. Harmonogram treningu zostanie przesłany zainteresowanym osobom. Pracujemy w kameralnej grupie, maksymalnie do 10 osób.
TERMIN: 15 lutego, 9:00 – 19:00
MIEJSCE: Centrum Kultur Świata, ul. Skaryszewska 15, Warszawa
DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST TRENING?
Trening jest przeznaczony dla osób będących w świadomym rozwoju i zawodowo zajmujących się sztuką, edukacją i zdrowiem biopsychospołecznym, pracujących grupowo i indywidualnie: tancerzy/tancerek/tanecx, aktorów/aktorek/aktorx, wokalistów/wokalistek/wokalx, artystów/artystek/artystx, instruktorów/instruktorek/instruktorx, trenerów/trenerek/trenerx, edukatorów/edukatorek/edukatx, nauczycieli/nauczycielek/nauczycielx, pedagogów/pedagożek/pedagox, psychologów/psycholożek/psycholox, terapeutów/terapeutek/terapeutx (werbalnych i/lub somatycznych), psychoterapeutów/psychoterapeutek/psychoterapeutx (werbalnych i/lub somatycznych), coachów/coachek/coachx, osób pracujących ezoterycznie-duchowo, w podejściu/metodach ciałoumysł.
W SKŁAD TRENINGU WCHODZI:
1. 20/30 minutowe spotkanie online przed rozpoczęciem treningu na zoomie – rozpoznanie potrzeb w tematyce
2. Trening interpersonalno-intrapsychiczny 15 lutego 2025
3. 60 minutowe spotkanie online 2 tygodnie po zakończeniu treningu – podsumowanie i integracja doświadczeń (1-2 marca 2025)
TEN TRENING JEST DLA CIEBIE JEŚLI:
1. interesuje Cię zgłębianie własnych doświadczeń w tematyce prowadzenia, podążania i partnerstwa, chcesz przyjrzeć się dynamice i swoim postawom w tym obszarze, zależy Ci na rozpoznaniu Twojej przestrzeni wpływu na jednostkę;
2. chcesz poszerzać swoje umiejętności empatyczne, potrafić się dostrajać i dostosowywać/dopasowywać treści do potrzeb grupy, sprawdzać gdzie jest granica między wspierającą obecnością z perspektywy dorosłej części siebie a zlewaniem emocjonalnym części dziecięcych i/lub rodzicielskich;
3. jest w Tobie otwartość i gotowość do pracy ze sobą (werbalnej i niewerbalnej – w tym z dotykiem) ze sobą, jak i w diadzie, triadzie, w grupie.
SPOSOBY PRACY: taniec w kręgu, taniec socjalny jako metafora ruchowa prowadzenia – podążania – partnerstwa, arteterapia, rozwojowy aspekt terapii tańcem i ruchem, zorganizowany system percepcji ruchowej Laban Bartenieff Movement System, elementy Kestenberg Movement Profile, muzykoterapia aktywna i receptywna, narzędzia andragogiczne w obszarze pracy w oparciu o proces grupowy, poruszenia – praktyka świadomego tańca i regulacji emocji, praca poprzez ciało w podejściu ciałoumysł, konteksty społeczno-kulturowe
ZAPISY:
SMS: 535 141 577: w treści, imię i nazwisko, mail, trening luty 2025 lub mail: kudlacztomasz: w treści: imię i nazwisko, trening luty 2025
INWESTYCJA:
1. Do 20 stycznia: 699 zł
2. Od 20 stycznia: 749 zł
3. Na tydzień przed wydarzeniem: 799 zł
ASYSTUJĄCA PODCZAS TRENINGU:
Angelika Żeleźnicka-Bil - uważnościowa fotografka, trenerka języka ruchu
PROWADZĄCY TRENING:
Tomasz Kudłacz – edukator, pedagog społeczno-wychowawczy, animator społeczno-kulturowy, andragog, trener kompetencji miękkich, nauczyciel świadomego tańca, w przeszłości instruktor tańca, choreograf i zawodowy tancerz sceniczny i streetowy. Pracuje w rozwoju od 10 lat, szkoleniowo od 5 lat. Od 22 lat zgłębia tajemnicę tańca jako całościowego zjawiska w różnych kontekstach społeczno-kulturowych, obecnie w kontekście psychoterapeutycznym.
Pracuję rozwojowo i psychoedukacyjnie, indywidualnie i grupowo, w tym w prywatnej szkole demokratycznej Wawerska Szkoła Realna w Falenicy pod Warszawą, gdzie zajmuję się zdrowiem biopsychospołecznym młodzieży, kadry pedagogicznej i rodziców.
Od 10 lat praktykuję zawodowo arteterapię (sztuki plastyczne, taniec, drama, muzyka), rozwojowy aspekt terapii tańcem i ruchem oraz zorganizowany system percepcji ruchowej Laban Bartenieff Movement System. Pierwszy nurt jest związany z psychoprofilaktyką zdrowotną z wykorzystaniem sztuki. Dwa kolejne czerpią z mądrości ciała, wrażeń sensorycznych, oddechu i ruchu jako narzędzi zmiany. Ukazują powiązania między ciałem, a myśleniem, emocjami i relacjami.
Jestem sojusznikiem kultur afrykańskich i afroamerykańskich. Od 13 lat edukuję się w zakresie aktywnego antyrasizmu, w tym uznania dla ludzi z kręgów BIPoC (Black, Indigenous, People of Color). Z tych obszarów szkoliłem się w Polsce, w Portugalii, Republice Południowej Afryki oraz od nauczycieli i nauczycielek z Nigerii, Ghany, Kenii, Konga, Kamerunu, Gwinei, Gambii, Senegalu, Angoli, Wysp Zielonego Przylądka oraz ze Stanów Zjednoczonych.
W pracy z drugim człowiekiem ważne są dla mnie relacyjność, delikatność, autentyczność i dyscyplina prowadząca do wolności.
Do zobaczenia,
Do poruszenia,
Tomek Kudłacz
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Centrum Kultur Świata, ulica Skaryszewska 15, 03-802 Praga-Południe, Polska,Warsaw, Poland