Advertisement
Dette kurset går over seks uker. Samme dag og tidspunkt som oppstart.Kurset er for deg som opplever utfordringer i hundeholdet som er vanskelig å håndtere. Dette kan være
- voldsom utagering mot andre hunder/mennesker/biler på tur
- ressursforsvar: hunden knurrer/glefser rundt mat/leker/andre gjenstander
- hund som er redd og /eller viser aggresivitet ovenfor andre hunder/mennesker
- hund som bjeffer og stresser i nye miljøer og ikke får til å roe seg
- hund som er voldsom i hilsesituasjoner
- vi tilpasser også til andre utfordringer. Er du usikker kan du ta kontakt med oss før påmelding.
Vi kommer til å ta en grundig gjennomgang av hundens språk og signaler og annen relevant teori for å jobbe de ulike utfordringene. Første kurskveld er teori på 2 timer også blir det 5 praksiskvelder. På teorikvelden må hundene bli hjemme.
Du trenger ikke å ha noen forkunnskaper for å melde deg på. Vi tilpasser kurset til deg som er helt fersk og deg som har endel erfaring fra før. Atferdsrådgiveren på kurset vil se ann hver enkelt hund og det kan hende at dere vil bli anbefalt å ta en atferdstime i tillegg til kurset. For dere som allerede har hatt atferdstime og ønsker å trene videre på det dere kartla under timen, passer kurset svært bra.
På dette kurset møter du vår dyktige atferdsrådgiver Marianne som hovedinstruktør og instruktøren vår Elise.
Kurset har mindre kursdeltakere enn vanlige kurs slik at alle får en tettere oppfølging og veiledning.
For påmelding:
https://hundesenteret.no/events/problemhund-3/
Velkommen til kurs! :)
Meld deg inn i medlemsportalen vår og få 10% rabatt på alle kurs og treninger! Du får også tilgang på gratis onlinekurs, hundeparken vår og veiledning fra våre instruktører hjemmefra. Sjekk ut flere medlemsfordeler her: https://hundesenteret.no/medlemsfordeler/. Vi gleder oss til å få deg med i gjengen .
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Hundesenteret, Tillerbruvegen 131, 7092 Tiller, Norge,Tanem, Sor-Trondelag, Norway, Trondheim
Tickets