Advertisement
Vienos dalies poetinė vizija pagal Justino Marcinkevičiaus ir Sigito Gedos eiles.Inscenizacijos autorius ir režisierius – Albertas Vidžiūnas
Scenografė, kostiumų dailininkė – Jurgita Jankutė-Mirinavičienė
Kompozitorė – Rita Mačiliūnaitė
Vaidina: Andra Kavaliauskaitė, Lyja Maknavičiūtė, Vidas Vaškius, Povilas Adomaitis
Premjera: 2026 m. balandžio 15 d.
—————————————————————————————
Ar gali dviejų didžių asmenybių, Lietuvos poezijos simbolių kūryba sutilpti vienoje teatro scenoje? Tokio iššūkio imasi režisierius Albertas Vidžiūnas, pristatantis spektaklį „Dairosi Dievas nuo kalno“, sukurtą pagal dviejų Dzūkijos poetų - Justino Marcinkevičiaus ir Sigito Gedos - poeziją.
Spektaklyje poetų žodis tampa ne tik skaitomu, bet ir išgyvenamu. Čia poezija sugrįžta prie savo gyvų ištakų būti žmogaus būsenų, minčių ir jausmų išraiška, atveria jo ryšį su gamta, bendruomene ir amžinybe. Abu poetai kalba apie tai, kas šiandien itin aktualu – tapatybės paieškas, empatiją, atsakomybę ir nerimą dėl pasaulio trapumo. Režisieriaus A. Vidžiūno vizijoje J. Marcinkevičiaus ir S. Gedos kūryba tampa tarsi šviesos spinduliu dabarties triukšme. Ji kviečia kiek sustoti, įsiklausyti į save ir išgirsti, jog kartais tyli pauzė mums duoda daug daugiau nei beatodairiškas lėkimas.
Albertas Vidžiūnas - teatro režisierius, Jono Vaitkaus mokinys. Menininkas sukūrė spektaklių daugumoje pagrindinių Lietuvos scenų - Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, Valstybiniame Jaunimo teatre, Vilniaus senajame teatre, Nacionaliniame Kauno dramos teatre, Šiaulių dramos teatre, Panevėžio Juozo Miltinio teatre ir kituose teatruose. „Dairosi Dievas nuo kalno“ - jau septintas A. Vidžiūno spektaklis Alytaus miesto teatre. Alytiškiai puikiai žino ankstesnius jo pastatymus: „American Dream“, „(Ne)vaikų žaidimai“, „Laisvės arena“, „Jonas Sobieskis“, „Žydiška gatvelė“ ir „Tūla“.
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba
-----
Amžiaus cenzas: N-13
Bilietai: 13 €
Bilietus galite įsigyti teatro kasoje arba internetu: https://bilietai.alytausteatras.lt/kasa/seansas/a15814ca-1091-4e0b-a98a-9ba0f1011763
DĖMESIO! Po 3 skambučio vėluojantys žiūrovai į salę neįleidžiami.
---
Strateginis teatro rėmėjas VITA BALTIC INTERNATIONAL
---
Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidos priemonėse. Jei pageidaujate, kad Jūsų atvaizdas būtų pašalintas iš renginio nuotraukų ar vaizdo įrašo, prašome kreiptis el. paštu [email protected].
Advertisement
Event Venue
Rotušės a. 2, Alytus, Lithuania, Rotušės aikštė 2, LT-62141 Alytus, Lietuva, Alytaus, Lithuania
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.





