Advertisement
Porozmawiajmy o potrzebach - Kolejna edycja 👩❤️👩💬Bo każda kobieta nosi w sobie więcej, niż pokazuje światu.
Zapraszam Cię na spotkanie, które wyrasta z jednego zasadniczego pytania: co dzieje się z życiem kobiety, gdy przez lata uczy się dostosowywać, a coraz rzadziej pytać siebie, czego naprawdę potrzebuje.
Nie w teorii.
W rozmowie.
To będzie wieczór, w którym można usłyszeć siebie bez ocen i presji. Można też po prostu być, posłuchać, pomilczeć, zostać z tym, co poruszy. Nie po to, by wszystko zrozumieć.
Po to, by przestać siebie pomijać.
⸻
Dlaczego spotykamy się wokół potrzeb
Impulsem do tego spotkania jest świadomość, że brak kontaktu z własnymi potrzebami oraz trudność mówienia o nich mają dziś realne konsekwencje społeczne. W relacjach, w rodzinach, w wychowaniu dzieci, w sposobie, w jaki kobiety uczą się być ze sobą i dla siebie.
Kiedy potrzeby pozostają nienazwane, kobiety zaczynają funkcjonować w trybie przetrwania. Uczą się wytrzymywać, tłumaczyć, racjonalizować, rezygnować z dialogu. To nie jest doświadczenie jednostkowe. To zjawisko wielopokoleniowe.
„Porozmawiajmy o potrzebach” jest zaproszeniem do przerwania tego ciągu. Nie przez recepty ani gotowe odpowiedzi, lecz przez rozmowę, która przywraca sens temu, co w codziennym życiu bywa spychane na margines.
⸻
Skąd wyrasta ta rozmowa
Źródłem tego spotkania jest konkretna droga twórcza.
Jej wyrazem jest książka „Świadoma Ja. Jak odnaleźć siebie w labiryncie własnych potrzeb” autorstwa Ewy Daroszewskiej oraz towarzysząca jej Talia Kart Potrzeb, współtworzona z Darią Janiak. Najpierw pojawiły się karty, jako obraz, intuicja, pierwszy język. Książka przyszła później: jako porządek, struktura i świadome przejście przez doświadczenie.
Ten wieczór jest momentem, w którym ta praca wychodzi poza ciszę indywidualnego procesu. Książka i karty nie są tu celem ani pretekstem, lecz punktem, z którego rodzi się żywa rozmowa, wspólna, obecna i osadzona w realnym doświadczeniu kobiet.
⸻
Dla kogo jest to spotkanie:
Dla kobiet z różnych pokoleń, bo doświadczenie oddalenia od własnych potrzeb nie zaczyna się w jednym wieku i nie kończy w jednym momencie życia.
Dla kobiet, które czują, że przez lata uczyły się spełniać oczekiwania, a coraz rzadziej sprawdzać, co jest dla nich prawdziwe i ważne.
Dla tych, które żyją pełnią „ról i zobowiązań”, a jednocześnie mają poczucie, że coś istotnego zostało odsunięte na później, na moment, który nie nadchodzi.
Dla kobiet, które chcą rozmawiać o potrzebach bez wstydu, bez ocen i bez konieczności tłumaczenia się.
Dla tych, które mają dość uproszczeń w rodzaju: „weź się w garść” albo „to tylko w Twojej głowie”.
To spotkanie jest dla Ciebie, jeśli czujesz, że rozmowa o potrzebach dotyczy Twojego życia, nawet jeśli jeszcze nie wiesz, jakim językiem o tym mówić.
To zaproszenie do wspólnej dialogu o sprawach, które powracają w życiu kobiet niezależnie od wieku i osobistej historii.
Bo rozmowa, która ma znaczenie.
✦ Kto zaprasza:
👤 Ewa Daroszewska
inicjatorka spotkania „Porozmawiajmy o potrzebach”. Pisarka, trenerka świadomej komunikacji i autorka książek „Kupowana miłość” oraz „Świadoma Ja. Jak odnaleźć siebie w labiryncie własnych potrzeb”. Od ponad dekady pracuje z kobietami, towarzysząc im w rozmowach o relacjach, granicach, emocjach i tym, czego naprawdę potrzebują, by żyć w zgodzie ze sobą. Książka „Świadoma Ja” i Karty Potrzeb są efektem tej pracy – doświadczenia, a nie teorii.
Ważne organizacyjnie:
📍Piła, ul. Malinowa 3
🗓 17 kwietnia 2026 (piątek)
🕕 godzina 18:00
💛 Wstęp wolny
⠀
Przyjdź.
Usiądź.
Posłuchaj.
🤝 Partnerem spotkania jest - Na Malinowej - miejsce spotkań w bliskości. Miejsce otwarte na rozmowy o tym, co ważne.
Advertisement
Event Venue
Na Malinowej - miejsce spotkań w bliskości, ulica Malinowa 3, 64-920 Piła, Polska, Gulcz, Poland
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.







