Advertisement
Pictăm în librărie!Joi, 30 octombrie, într-o zi de vacanță, ne vedem în librărie să pictăm. Inspirația pentru întâlnirea creativă din librărie este artista Yayoi Kusama.
La acest atelier, copiii vor afla informații despre artistă, vor avea o discuție despre lucrările ei și vor realiza propria pictură inspirați de ceea ce au auzit, văzut și simțit.
Atelierul este coordonat de Ana-Maria Gălețeanu, ilustratoare și pedagog de arte vizuale
*Acest atelier de pictură este potrivit copiilor de 7-12 ani.
__________________
❖︎ Ce primesc copiii de la acestă întâlnire?
1 - O experiență minunată unde copiii vor picta în librărie fără critici, fără reguli stricte și fără presiune. Cu siguranță își vor schimba părerile despre aptitudinile lor la final.
2 - Informații despre tehnica de lucru.
3 - Timp petrecut în compania unui grup minunat.
4 - Relaxare în vacanță.
______________
❖︎Detalii organizatorice
Atelierul este fizic și durează 1h30’.
Sunt 10 locuri disponibile.
*Materiale necesare de lucru sunt incluse în cost.
Locație: Librăria IMPRIM, Calea București, nr. 92.
______________
❖︎Prețuri și înscrieri
Costul atelierului 35 lei/ participant. Plata se face fizic în librărie.
Înscrierea se face prin mesaj la 0727550077 (Ana-Maria) și recomandăm să veniți în librărie să achitați taxa de participare ca să fiți siguri că locul vă este rezervat.
______________
Acest atelier face parte din demersul nostru de a aduce arta mai aprope de noi prin activități și evenimente creative dedicate copiilor și adulților.
_______________
În cadrul evenimentului se vor realiza fotografii și filmări. Participarea la eveniment presupune acordul dumneavoastră pentru utilizarea acestora în scopuri de promovare.
Ne vedem în curând!
Echipa IMPRIM
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Calea Bucuresti, Calea Bucuresti,Brasov, Romania