Advertisement
Serdecznie zapraszamy na szkolenie skierowane do studentów ostatnich lat psychologii i psychologów stawiających pierwsze kroki w pracy zawodowej, którzy chcą zgłębić teoretyczne i praktyczne podstawy pracy z diadą rodzic-niemowlę w nurcie psychoanalitycznym! 🤓🧑🍼 PSYCHOTERAPIA DIADY RODZIC-DZIECKO:
Pierwsze lata po narodzinach dziecka stanowią okres krytyczny dla rodzica, w którym często ujawniają się nierozwiązane wcześniej konflikty wewnętrzne, traumatyczne wydarzenia lub trudne relacje z przeszłości, określane jako "duchy z przeszłości". Do gabinetu psychoterapeutycznego rodzice często trafiają z powodu problemów obserwowanych u dziecka, takich jak napady złości, nieukojony płacz czy trudności w nawiązywaniu kontaktu. W trakcie terapii okazuje się, że wczesne traumatyczne doświadczenia rodzica mogą zakłócać normatywny rozwój dziecka, a przede wszystkim zaburzać budowanie bezpiecznej więzi z głównym opiekunem.
🚨 SZKOLENIE POZWOLI CI:
🔹 Zrozumieć mechanizmy psychiczne rodziców i dzieci w pierwszych latach życia, w tym wpływ nierozwiązanych trudności emocjonalnych rodzica na rozwój dziecka.
🔹 Poznać psychoanalityczne sposoby rozumienia trudności, których doświadcza dziecko, oraz metody pracy terapeutycznej w diadzie rodzic-dziecko.
🔹 Dowiedzieć się, jak budować relację terapeutyczną z rodzicami i dziećmi w okresie wczesnego dzieciństwa.
📚 PROGRAM:
1️⃣ Wprowadzenie teoretyczne — podstawy psychoterapii diady w nurcie psychoanalitycznym.
2️⃣ Praca z przypadkami klinicznymi — analiza przykładów.
3️⃣ Specyfika pracy w okresie okołoporodowym — wyzwania emocjonalne, wsparcie w tworzeniu więzi oraz zapobieganie przenoszeniu "duchów z przeszłości".
Szkolenie łączy elementy WYKŁADOWE z warsztatami PRAKTYCZNYMI, oferując uczestnikom nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktyczne narzędzia do pracy z diadą rodzic-niemowlę. To wyjątkowa okazja do poznania RELACYJNEGO podejścia, które umożliwia wspieranie rodziców w budowaniu zdrowej więzi z dzieckiem oraz wspieraniu jego prawidłowego rozwoju.
👩🦰 PROWADZĄCA:
Beata Granops – psycholog, socjolog (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) oraz dyplomowana psychoterapeutka diady rodzic-dziecko.
🔸Ukończyła pięcioletnie szkolenie z zakresu psychoanalitycznej psychoterapii relacji rodzic-niemowlę w School of Infant Mental Health w Londynie. Specjalizuje się w terapii rodzin z małymi dziećmi, uczestnicząc w licznych szkoleniach, m.in. „Wczesne symptomy zaburzeń ze spektrum autyzmu”, „Zabawa w psychoterapii – ze szczególnym uwzględnieniem pracy z małymi dziećmi”, „Trauma w niemowlęctwie” oraz „Trauma złożona i jej wpływ na rozwój dziecka”. Odbyła szkolenie z zastosowania skali rozwojowej Bayley Scales of Infant and Toddler Development (Bayley – III) oraz roczne szkolenie INPP dotyczące diagnozowania i leczenia niedojrzałości neuromotorycznej. Jest certyfikowaną facylitatorką Circle of Security® Parenting TrainingTM oraz COSP Facilitator Training. Zdobyła również kwalifikacje w terapii EMDR skoncentrowanej na traumie (w tym szkolenie podstawowe poziom I i II, „Zastosowanie EMDR w pracy z dziećmi i młodzieżą” poziom I i II), ukończyła dwuletni kurs leczenia traumy rozwojowej metodą NARMTM.
🔸Była członkiem zespołu terapeutycznego w Parent-Infant Clinic w Londynie, gdzie brała udział w intensywnej terapii dziecka z wczesnymi symptomami autyzmu. Ponadto pracowała jako psycholog w żłobku i przedszkolu oraz stażystka na oddziałach psychiatrycznym, neonatologicznym i pediatrycznym. Do niedawna pełniła funkcję członkini poznańskiego Zespołu ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Zawodowo związana z ZERO-PIĘĆ. Fundacją na rzecz zdrowia psychicznego małych dzieci, gdzie prowadzi terapię diady rodzic-dziecko oraz terapię indywidualną, dostarcza wsparcia rodzicom w okresie okołoporodowym, współprowadzi warsztaty dla rodziców oraz dla mam z niemowlętami, grupy terapeutyczne dla dzieci, szkolenia dla kadry przedszkolnej i żłobkowej; członkini zarządu Fundacji.
🔸Obecnie jest doktorantką na Wydziale Psychologii i Kognitywistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie przygotowuje rozprawę doktorską dotyczącą psychologii matki w okresie okołoporodowym. Autorka wielu wystąpień konferencyjnych na konferencja polskich i zagranicznych (m.in. w ramach World Association of Infant Mental Health Congress) oraz publikacji: Granops, B. (2021). „Mama i M” - analiza przypadku diady, w której wystąpiło doświadczenie traumy. Psychoterapia, 198(3), 17-31. https://doi.org/10.12740/PT/143480
Co zyskujesz?
🧑🏫 Wyjście poza wiedzę akademicką - treści oparte o PRAKTYKĘ pomocową i CASE STUDIES
🏆 Certyfikat wydany przez Fundację "Wyraziście" zawierający informację o liczbie godzin dydaktycznych oraz zakresie tematycznym szkolenia
🗓️ Kiedy? 10-11.05.25, 10.00-16.00
📌 Gdzie? Słowackiego 55/1, Poznań
💸 Koszt: 600 zł brutto
Zniżka studencka 15%
Zniżka przy zapisie na 2 szkolenia lub w parze - 15%
Zniżka przy zapisie na 3 szkolenia lub w trójce - 20%
Zniżki specjalne 15-30% dla osób zapisanych na newsletter
Zniżki nie sumują się.
📝 Zapisy: https://forms.gle/WevaqSwvYQq6rmaQ7
O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy! 🌈
Szkolenie jest częścią cyklu "Pewnym krokiem w pomaganie" (https://www.centrumwyraziscie.pl/szkolenia)
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
ClockWork Poznań, ulica Juliusza Słowackiego 55, 60-521 Poznań, Polska,Poznan, Poland
Tickets