Advertisement
Små glimt av menneskelig eksistens, fra glede til tristesse, utforskes i Natacha Diels’ opera «Beautiful Trouble» (2019-2024), skrevet for JACK Quartet.Beautiful Trouble er en miniserie av fremføringer for instrumenter, elektronikk og video, som forener eksperimentell kammermusikk og film. Gjennom hvert stykke befinner utøverne seg i fysiske, soniske og visuelle sfærer for å fortelle drømmeaktige historier om menneskets oppfatning av tid.
Små øyeblikk samles som en kaleidoskopisk meditasjon over glede, desperasjon og menneskets tilstand.
Kulturkirken Jakob
Lørdag 25. april
20:00
MER INFO: https://nymusikk.no/arrangementer/only-connect-oslo-jack-quartet-beautiful-trouble-av-natacha-diels
------
JACK Quartet er en internasjonalt anerkjent samtidsmusikk-kvartett, som med sin «stilistiske spennvidde, presisjon og lidenskap har gjort dem til et av samtidsmusikkens uunnværlige ensembler» (The New York Times).
------
Natacha Diels jobber innen en miks av koreografert bevegelse, videoanimasjon, instrumentalpraksis og lek, for å konstruere verdener av både undring og ubehag. Med utgangspunkt i kollasj, samarbeid og transformasjonen av livet til ritual, skaper komposisjonene hennes en helt egen poetisk logikk.
------
Only Connect er en internasjonal festival for samtidsmusikk, eksperimentell musikk og lydkunst, arrangert av nyMusikk. Festivalen har som mål å lage nye forbindelser mellom musikalske felt, kunstformer, musikere og komponister. Festivalen arrangeres i to byer årlig, med hvert sitt konsertprogram.
BILLETTER:
🎟 Enkeltbilletter: http://nymusikk.ticketco.events
🎟 Festivalpass: https://nymusikk.ticketco.events/no/nb/e/festivalpass__only_connect_oslo_2026
https://onlyconnect.no/oslo-2026
Advertisement
Event Venue
Kulturkirken JAKOB, Hausmanns gate 14, 0182 Oslo, Norge, Oslo, Norway
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











