Advertisement
🎉Tartu Ülikooli muuseumis avatakse 30. aprillil uus ajutine näitus „Kas on kerge olla vana?“, mis tõstatab küsimuse, kas on kerge olla vana ühiskonnas, mis seisab silmitsi kiire elanikkonna vananemisega.🤝„Näituse idee arenes mõttest, et kui vananemine on elu loomulik etapp, siis kas meie ühiskond sellega tõesti ka arvestab või nähakse vananemises pigem probleemi. Meid huvitas, kas peaksime praegustes hoiakutes ja tegevustes midagi muutma või kui me seda ei tee, siis kuidas edasi?“ sõnasid näituse kuraatorid Karoliina Kalda, Birgit Landberg, Külli Lupkin ja Terje Lõbu.
🤔Näitus kutsub kaasa mõtlema, mida peame silmas, kui kõneleme vanadusest. Millised on vananeva ühiskonna lahendamist vajavad probleemid? Kas vananemine üldse ongi ühiskonnale ainult probleem või on küsimus pigem meie endi vaatenurgas? Kuidas teha nii, et vananemine ei muudaks inimesi ühetaolisteks, vaid mõistaksime kogu selle protsessi mitmekülgsust?
💛 Vananemine on kohati ka väga isiklik, isegi intiimne teema. Seega arutleme näitusel ka teemadel, mis on ahenev ruum ja kuidas tekib üksildus, millised on meie suhted oma vananeva kehaga ning kuidas see mõjutab seksuaalsust.
Näituse kuraatorid on Karoliina Kalda, Külli Lupkin ja Terje Lõbu Tartu Ülikooli muuseumist ning Birgit Landberg teatrist Must Kast. Näituse loomisel tehti koostööd nii sihtgrupi esindajate kui ka eri valdkondade teadlastega. Näiteks on üheks näituse osaks etnoloogiateadlase Rebeka Põldsami sissevaade Eesti keskealiste ja vanemate LGBTQ inimeste tulevikuvisioonidesse. 🏳️🌈
🌱 Toetajad Tartu linn, Eesti Kultuurkapital ja Pihlakodu.
👉 Näitus jääb avatuks kuni 30. aprillini 2027.
📌 Rohkem infot: muuseum.ut.ee
Advertisement
Event Venue
Lossi 25, 51003 Tartu, Estonia, Lossi 25, Tartu, 51003 Tartu Maakond, Eesti, Estonia
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











