Advertisement
To av våre fremste samtidsmusikere møter Shakespeare!Torsdag 9. april kl 20.00 på Spriten kunsthall
Billetter er ute nå fra en hundrings på hoopla.no
Maja S. K. Ratkje - vokal, orgel
Stian Westerhus - akustisk gitar, vokal
Både Stian Westerhus og Maja S. K. Ratkje har gjestet Nylyd ved flere anledninger. Fellesnevneren for deres tidligere opptredener har vært et forvridd og forsterket uttrykk gjennom elektronikk og effekter. Nå legges alle moderne hjelpemidler bort og akustiske instrumenter hentes frem sammen med tekstene til William Shakespeare.
Prosessen som har endt opp i plateutgivelsen All Losses Are Restored startet med en akustisk konsert ved Oslo Jazzfestival i 2019. Mens duoen jaktet inspirasjon til å videreutvikle samarbeidet omkring det akustiske lydbildet, ble begge musikerne fenget av Shakespeares tekster. På platen og under konsertene finner man referanser til flere av hans sonetter, men også Hamlet, Macbeth og Romeo & Juliet trer frem fra skyggene.
Ratkje har en merittliste som går over tre tiår og omfatter kammermusikk, operaer, balletter og multimediale verk, filmmusikk og performancer; hun opptrer alene, i orkester, eller i faste ensembler som SPUNK. Westerhus på sin side har spilt i Puma, Pale Horses, Stian Westerhus V, Ulver og, ikke minst, i mangeårig duo med Sidsel Endresen.
Både Ratkje og Westerhus viser nye sider gjennom dette prosjektet og den akustiske tilnærmingen. Tilbakemeldingene fra konsertene som er gjennomført har vært ekstatiske og vi gleder oss til å ta imot Stian Westerhus, Maja S. K. Ratkje og Shakespeare.
Advertisement
Event Venue
Spriten Kunsthall, Tømmerkaia 19, 3732 Skien, Norge, Skien, Norway
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.








