Advertisement
Pro velký úspěch 🙂, budeme opět organizovat 8. srpna 2026 (sobota!) 🙂 koncert skupiny NEZMAŘI🙏.Tentokrát na mystickém místě ve starobylém rodišti Jana Žižky v Trocnově v nově otevírajících se prostorách návštěvnického centra v Archeoskanzenu Trocnov.
Jen jeden večer nechme se unášet při západu slunce hudbou českobudějovické hudební skupiny NEZMAŘI na tomto magickém místě s vůní středověku!
Trocnov je rodištěm husitského vojevůdce Jana Žižky. Leží šestnáct kilometrů jihovýchodně od Českých Budějovic, uvnitř pomyslného čtyřúhelníku o vrcholech - Borovany, Trhové Sviny, Strážkovice a Ledenice. Ze směru od Č. Budějovic a Č. Velenic jde na místo dojet romantickou trasou i vlakem. Součástí areálu je i budova muzea s expozicí věnovanou Janu Žižkovi a husitství. Areálu dominuje třináct metrů vysoký žulový pomník Jana Žižky od profesora Josefa Malejovského z roku 1960.
Doporučuji navštívit tento areál už s časovým předstihem a při této příležitosti ochutnat v těchto místech opravdovou atmosféru středověku v nově otevřeném Archeoskanzenu Trocnov:
https://www.muzeumcb.cz/.../pamatn.../archeoskanzen-trocnov/
Areál v rodišti Jana Žižky z Trocnova přibližuje období konce 14. století. Věrná rekonstrukce historických objektů slouží k expozičním a vzdělávacím účelům.
Archeoskanzen modeluje výsek zástavby středověké vesnice a prezentuje vzhled staveb a život v období přelomu 14. a 15. století. Samotný areál s velkým podílem ruční práce a s uplatňováním dobových technologií, především opracováním dřeva a tvorbou střech, je rozdělen na dva prohlídkové okruhy.
Pro velký zájem návštěvníků a omezení počtu osob při těchto prohlídkách, doporučuji rezervaci a předem zakoupení vstupenek na tyto středověké a originální prohlídky.
V letošním roce se poprvé kompletně otevírá celý tento unikátní prostor areálu Památníku J. Žižky v Trocnově.
Jinak my se na koncert sejdeme se cca v 19.30 hodin a po usazení všech hostů ve 20 hodin rozjedeme první hudební vystoupení po mnoha letech v těchto nově otevírajících se prostorách areálu památníku.
Jedinečný koncert s omezeným množstvím vstupenek.
A právě letos po hodně dlouhé době úplně poprvé!
Bude to pro nás všechny premiéra:-)!
Na místě obklopeného jen lesy budeme bez světelného smogu, ve spojení s krásnou přírodou, prožívat tuto magickou noc za hudebního doprovodu NEZMARŮ.
NEZMAŘI během svého trvání posbírali všechna možná ocenění, která se v tomto žánru udělují. Porta, Zlatá Porta, Zlatý klíč pro nejlepší skupinu atd. Koncertem se ohlédneme se do minulosti, zazní osvědčené hity (Ráno bylo stejný, Bodláky ve vlasech, Písek, Musíš jít dál, Hej člověče boží) ale i písničky ze současného období ( Kdo si zpívá, Růže, Co je
dobré, Jsi všude kolem…).
Genius loci (v latině doslova „duch místa“) jako neviditelná síla nebo specifická atmosféra, která dělá toto místo jedinečným a odlišným od všech ostatních!
Genius loci je to, co cítíte, když někam přijdete, aniž byste o tom místě museli cokoli číst. Je to součet historie, architektury, vůní, zvuků a příběhů, které se tam staly...
Počítáme s autogramiádou, focením a prodejem upomínkových předmětů a CD.
K dispozici bude nově otevřený bufet v prostorech areálu.
Budeme se na Váš moc těšit!
K dispozici bude i velké parkoviště přímo v areálu. Možnost přespání v autě přímo na parkovišti a řeším i variantu, postavení stanu na přespání na tuto jednu noc na předem určeném místě za nějaký symbolický poplatek. Neboť se budeme nacházet na místě, kde vznikala naše historie a lišky dávají dobrou noc:-).
Tuto variantu mám stále v jednání. Více aktuálních informací budu postupně přidávat k této události.
Předprodej vstupenek CBsystem - bude brzy spuštěn. K dispozici jen omezený počet vstupenek.
Proto zapište si do diáře 8. srpna (sobota) 2026 ve 20 hodin.
Sledujte prosím naší událost na FB, kde budu přidávat aktuální informace o prodeji vstupenek či případné časové organizaci této akce.
Koncert se uskuteční pod širým nebem plných hvězd bez světelného smogu! a máme v záloze i mokrou variantu.
Více informací na mail: [email protected], tel. 724 086 157
Budeme se na Vás moc těšit!
Prodej vstupenek na CBsystem: https://cbsystem.cz/cs/akce/9426-nezmari-vecerni-koncert-pamatnik-jana-zizky-v-trocnove
Advertisement
Event Venue
Památník Jana Žižky z Trocnova, Trocnov 14, 373 12 Borovany, Česko, Ceske Budejovice, Czech Republic
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.





