MYLOVE/NA SCENIE - FILIP CEMBALA

Thu Dec 04 2025 at 07:00 pm to 08:30 pm UTC+01:00

Teatr Polski w Szczecinie | Szczecin

Teatr Polski w Szczecinie
Publisher/HostTeatr Polski w Szczecinie
MYLOVE\/NA SCENIE - FILIP CEMBALA
Advertisement
Spektakl "MyLove" powstał w oparciu o biografię działaczki Milo Mazurkiewicz, która nie wytrzymała presji społecznej i wymogów formalnych, jakie się stawia w Polsce osobom, chcącym dokonać tranzycji. To opowieść o tożsamości, walce o siebie, szukaniu wewnętrznej spójności. O samoakceptacji, a także akceptacji społecznej. Pokazuje czym jest Inny w naszej kulturze. Czy jesteśmy gotowi na przyjęcie wszystkich odmian naszego człowieczeństwa czy przyzwyczajenie nie pozwala nam uznać innych kolorów naszej tożsamości. Czy tkwimy w pułapce na ostre podziały, w których czujemy się bezpiecznie. Co z tymi, którzy nie wpisują się w taki podział? Jakie jest ich miejsce? Czy naprawdę jesteśmy tolerancyjni czy tylko to udajemy, a tak naprawdę czujemy się zagrożeni? Opowieść o tym, że nasze człowieczeństwo niejedno ma imię. Jest pochwałą różnorodności.
Filip Cembala tak mówi o spektaklu:
- „MyLove” to dla mnie coś znacznie więcej niż monodram. To dramat człowieka „z krwi i kości i wątpliwości” uwięzionego w stereotypach, „więzieniu swojego ciała i surowych, radykalnych ocen”, a na końcu w wykluczeniu. O dojmującej samotności i o ostateczności. Przygotowując się do tego spektaklu, próbuję zrozumieć jak bardzo trzeba być doprowadzonym do ostateczności, żeby zdecydować się na zakończenie swojego życia. Czy nie boję się zabierania głosu w tej sprawie? Bardzo, ale wierzę, że ta historia mnie wybrała. Opowiadając historię jednej istoty, opowiadamy historię tysięcy. Żyjemy w czasach gdzie wykluczenia ciągle mają się „dobrze” - w dobie internetowego linczu i braku konsekwencji, wrażliwe istoty, nierzadko dzieci i młodzież, nie mają narzędzi i szans, żeby nie dać się temu pokonać. Pisząc teksty piosenek do spektaklu, czułem niektóre z nich bardzo osobiście - a to znak, że ixy i igreki nas różnią, ale rodzaje tęsknot, lęków i obaw mamy absolutnie we wspólnym mianowniku. Pamiętając o tym, zrobię co w mojej mocy, żeby opowiedzieć tę historię najuczciwiej, jak tylko potrafię.
Twórcy i realizatorzy spektaklu;
scenariusz: Rafał Matusz, Filip Cembala
reżyseria i scenografia: Rafał Matusz
kostiumy: Daria Friedrich
kompozytor: Piotr Dziubek
wizualizacje: Grzegorz Kujawiński, Marzena Chojnowska
inspicjentka: Beata Buchner
Występuje:
Filip Cembala

W październiku 2025 spektakl został zaprezentowany podczas festiwalu „QueerFest – Bliscy Nieznajomi” w Teatrze Polskim w Poznaniu.
„QueerFest – Bliscy Nieznajomi” to pierwszy w Polsce festiwal prezentujący spektakle o tematyce queerowej. W programie tegorocznej edycji festiwalu były najciekawsze przedstawienia poświęcone społeczności LGBTQ+, zrealizowane w polskich teatrach
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Teatr Polski w Szczecinie, Swarożyca 5, 71-601 Szczecin,Szczecin, Poland

Tickets
Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Discover more events by tags:

Lgbt-pride in Szczecin

Ask AI if this event suits you:

More Events in Szczecin

118 WYPRAWA Z WIKINGIEM - w poszukiwaniu Ducha Puszczy
Thu, 04 Dec at 06:10 pm 118 WYPRAWA Z WIKINGIEM - w poszukiwaniu Ducha Puszczy

Szczecin Podjuchy - przystanek ZDITM Złota

04.12.2025 Stargard \u2022 Kabaret K2 w nowym programie Jedziemy na luzie
Thu, 04 Dec at 07:00 pm 04.12.2025 Stargard • Kabaret K2 w nowym programie Jedziemy na luzie

Stargardzkie Centrum Kultury

Koncert - SZCZECIN - Cztery Pory Mi\u0142owania
Thu, 04 Dec at 07:00 pm Koncert - SZCZECIN - Cztery Pory Miłowania

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

MYLOVE\/NA SCENIE - FILIP CEMBALA
Thu, 04 Dec at 07:00 pm MYLOVE/NA SCENIE - FILIP CEMBALA

Teatr Polski w Szczecinie

A TRIBUTE TO MUNI LONG
Thu, 04 Dec at 09:00 pm A TRIBUTE TO MUNI LONG

Jazzment Klub

Miko\u0142ajkowe Zawody Nosework \u2013 GRYPS Gryfino \ud83c\udf85\ud83c\udf84
Fri, 05 Dec at 09:00 am Mikołajkowe Zawody Nosework – GRYPS Gryfino 🎅🎄

ulica Grunwaldzka 9, 74-100 Gryfino, Polska

Learning Agility & Adaptability Skills \u2013 1 Day Workshop in Szczecin
Fri, 05 Dec at 09:00 am Learning Agility & Adaptability Skills – 1 Day Workshop in Szczecin

For more information on venue address, reach out to "[email protected]"

AI REWOLUCJA narz\u0119dzia, kt\u00f3re zmieniaj\u0105 \u015bwiat | gokSIr mamy to w DNA | Go\u015b\u0107 specjalny Adrian Kilar
Fri, 05 Dec at 10:00 am AI REWOLUCJA narzędzia, które zmieniają świat | gokSIr mamy to w DNA | Gość specjalny Adrian Kilar

ul. Rekreacyjna 1, 72-005 Przecław, Poland

8 urodziny Cybermachiny Szczecin!
Fri, 05 Dec at 04:00 pm 8 urodziny Cybermachiny Szczecin!

Śląska 12, 70-432 Szczecin, Poland

Szczecin is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Szczecin Events