Advertisement
Hva har sanger fra borgerrettighetskampen i USA til felles med gateartister i dagens Russland? Musikk har alltid vært et av de mektigste verktøyene vi har for å utfordre makt og spre budskap som blir forsøkt stilnet.Under menneskerettighetsuka inviterer Amnesty til en kveld dedikert til protestviser og politisk musikk, med både historisk perspektiv, levende musikk og aktiv deltakelse. Bakteppet er dystert; for ikke mange måneder siden ble Diana Loginova dømt til fengsel for tredje gang for å spille regimekritiske låter på gata i St. Petersburg.
Program:
🤜 Historien bak protestvisene: Aktivister fra Amnesty gir en innføring i protestsangenes historie og politiske bakteppe.
🤜 Artistmøte: Konsert og samtale med Trine Harbak om engasjementet hennes og låtene hun har skrevet.
🤜 Låtskriverkurs med AKKS: Har du noe på hjertet? Kvelden avsluttes med et to-timers lynkurs der du lærer å sette ord og toner til egne kampsaker.
Kvelden arrangeres i samarbeid med AKKS og med Trine Harbak som gjesteartist.
Om AKKS:
AKKS er en idealistisk musikkorganisasjon som jobber for å rekruttere, motivere og synliggjøre kvinner i alle ledd av musikklivet. Vi vil ha likestilling og kjønnsbalanse i norsk musikkliv. Selv om hovedfokuset vårt er jenter og kvinner, backer vi alle som vil prøve seg innen musikk – uansett kjønnsidentitet, alder, religion og etnisitet. AKKS er for deg som er engasjert i likestilling, mangfold og musikk!
Om Trine Harbak:
"Så bra och cool och som en kvinnlig Leonard Cohen. Skitbra!!"
- Stefan Sundström
Etter utgivelsen av debutalbumet «Da æ va av skog» i fjor, har Trine Harbak markert seg som en av de mest spennende nye stemmene innen norsk visekunst. Visene hennes balanserer mellom det jordnære og det poetiske, og skaper en intim fortelling om livets øyeblikk, lengsler og forventninger.
Arrangementet er gratis og åpent for alle. Velkommen!
Advertisement
Event Venue
Buranhus Musikksenter, Gamle kongevei 30,Trondheim, Norway
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











