Miért jó élni?

Fri, 16 Jan, 2026 at 07:15 pm

Óbudai Zsinagóga | Budapest

zsidoprogramok.hu
Publisher/Hostzsidoprogramok.hu
Mi\u00e9rt j\u00f3 \u00e9lni?
Advertisement
A 90 éves Müller Pétert 1956-ban hatszor lőtték lábon, nem forradalmár volt, csak szerelmes.
Hálát érez – de miért? 2026 első TalkSlo-ján nagy kérdésekről lesz szó. Vagyis legnagyobbakról.
Müller Péter a magyar közélet egyik legismertebb személyisége. Író, dramaturg, forgatókönyvíró és előadó, ahogy az interneten olvashatjuk, ám ezek csak száraz tények.
Müller Péter nem a száraz tények embere. Vajon tény-e egyáltalán, amit annak nevezünk, s ha még az is, vajon mennyit ér valójában? Mi van mögötte, ad-e valamit életünkhöz? Figyelünk-e arra, amire igazán kellene? Hogyan igazodjunk el világunk néha elidegenítőnek tűnő forgatagában? Honnan a kötődés az élethez, és honnan az egymás iránti? Mit jelent élni? Miért jó élni?
Köves Slomó rabbi is ilyesmikről gondolkodik, amikor zsidóság évezredes bölcsességét tanulmányozza. Beszélgetésük egyedülálló tanulságokkal kecsegtet, aminél többet egy jó évkezdéshez aligha lehetne kívánni.
Advertisement

Event Venue

Óbudai Zsinagóga, Lajos utca 163.,Budapest, Hungary

Tickets

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Discover more events by tags:

Psychology in Budapest

Ask AI if this event suits you: