Mechiat Zina: Bermudák találkozása tilos // Tavaszi Margó 2026

Sat, 11 Apr, 2026 at 04:30 pm UTC+02:00

Kristály | Budapest

Marg\u00f3 Irodalmi Fesztiv\u00e1l \u00e9s K\u00f6nyvv\u00e1s\u00e1r
Publisher/HostMargó Irodalmi Fesztivál és Könyvvásár
Mechiat Zina: Bermud\u00e1k tal\u00e1lkoz\u00e1sa tilos \/\/ Tavaszi Marg\u00f3 2026
Advertisement
16.30 Hajó Színpad
Mechiat Zina: Bermudák találkozása tilos
A szerzővel Karafiáth Orsolya beszélget
Mechiat Zina érzékeny verseiben az álmok őrzik mindazt, amit az ébrenlét nem bír el: ahogy a kapcsolatok párhuzamos valóságokként ütköznek, a trauma mitológiává alakul, a test az emlékezet hordozójává válik, a gyöngédség pedig olyan erő, amely vagy felszabadít, vagy mindent maga alá temet. A Bermudák találkozása tilosban kortárs félelmek adnak vibráló hátteret a kapcsolati témáknak és az identitás problémakörének. Az ökológiai fenntarthatóság bizonytalansága, az Európát és a Közel-Keletet megrázó háborúk valósága, a terrortámadások jelene, és azok a cselekedetek, amelyek elsőre jelentéktelennek tűnnek, mégis emberiség ellenesek. A könyv ennek ellenére nem a félelem bemutatására, hanem a megoldás kutatására vállalkozik. Arra a kérdésre keresi a választ, hogy miként tudunk szót érteni egymással, kapcsolódni másokhoz és önmagunkhoz ezekben a vészterhes időkben.
Magyar-algír származású költő, Győrben született, Budapesten él. Pályáját a Győri Ifjúsági Irodalmi Körben kezdte, majd a Hermaion Irodalmi Társaságban és a Fiatal Írók Szövetségében folytatta. Első verseskötete 2023-ban jelent meg a Scolar Kiadó gondozásában Álomból föl, vidékre le címmel. A kötet kapcsán Merítés-díjra és Horváth Péter irodalmi ösztöndíjra jelölték. Szabadidejében ír, olvas, táncol, tengert néz. Merengéseit Instagram-oldalán rögzíti.
A Scolar Kiadó programja.
----------------------------------------
Tavaszi Margó Irodalmi Fesztivál
A Nobel-díjas Krasznahorkai László és a filmrendező Tarr Béla alkotópárosát ünnepli a Tavaszi Margó Irodalmi Fesztivál Víg Mihállyal és Máté Gáborral, a 80 éves Bereményi Géza történeteit és dalait több generáció, Cseh András, Járai Márk és Másik János beszélik el.
Az idén 15 éves irodalmi fesztivált különleges Költészet napi programja zárja: Simon Márton vers- és slamműsorral érkezik, fellép sok fiatal költő, valamint Glsch és DDT vendégeikkel hiphopbulit csinálnak a margitszigeti Kristály Színtéren.
Három nap, három színpad, több mint harminc program a Kristály Színtéren!
📚KÖNYVBEMUTATÓK
A Margó színpadán új könyvét mutatja be Grecsó Krisztián, valamint legfrissebb kötettel érkezik mások mellett: drMáriás, Halász Rita, Fehér Gáspár, Fehér Renátó, Pion István, Rényi Ádám, Seres Lili Hanna, Szabó Imola Julianna, Szajbély Mihály, Szűcs Krisztián, Terék Anna, Vajna Ádám, Vida Kamilla és Zoltán Gábor. A könyvbemutatók után a résztvevő szerzők dedikálnak, a kötetek és egyéb irodalmi újdonságok a helyszínen megvásárolhatók a Bookline standjánál.
ZENÉS IRODALMI ESTEK
április 9. 20.30 Bereményi-legendárium
Közreműködik: Járai Márk, Másik János, Cseh András és barátai
Szerkesztő: Szegő János
Dalok, történetek és filmrészletek Bereményi Géza káprázatos életművéből – egy egyszeri, emlékezetes este Budapestről Eldorádóba.
Jegy: https://bartoktavasz.hu/konnyuzene/20260409/beremenyi-legendarium-177632-hu

április 10. 20.30 Mennyei futárok | Krasznahorkai x Tarr
Közreműködik: Máté Gábor, Víg Mihály
Szerkesztő: Szegő János
Ünnepeljük Krasznahorkai László Nobel-díjas életművét, emlékezve Tarr Bélára. Irodalmi-zenei utazás angyalokról, művészetről és talán a reményről is.
Jegy: https://bartoktavasz.hu/konnyuzene/20260410/mennyei-futarok-krasznahorkai-x-tarr-177633-hu

április 11. 20.30 „Ez a kor néma” – költészet napi Margó
Közreműködik: Simon Márton, Glsch x DDT
A költészet napján életre keltjük a verseket: költők, slammerek és rapperek lépnek fel, hogy együtt ünnepeljük a lírát. Tizenöt évvel ezelőtt az első Margón mutatkozott be Simon Márton, aki azóta sok, kritikusok és olvasók által is kedvelt verseskötetet jegyez. A Kristályban villanásnyi polaroidokat kapunk ebből a 15 évből. A Tavaszi Margó záróprogramján nemcsak elsőkötetes fiatal költők, hanem a magyar kortárs líra legjobbjai is fellépnek, a versünnepet a Glsch és DDT hiphopformáció zárja.
Jegy: https://bartoktavasz.hu/konnyuzene/20260411/ez-a-kor-nema-kolteszet-napi-margo-177634-hu
Iratkozz fel a Margó hírlevelére, hogy az elsők között értesülj a friss információkról.
https://www.margofeszt.hu/hu/hirlevel
KÖNYVES MAGAZIN
Hangolódj a fesztiválra a Könyves Magazinnal - kritikák, interjúk, beleolvasók minden, ami Margó és azon túl: https://konyvesmagazin.hu/
📍HELYSZÍN
A Margitsziget egyik legizgalmasabb helyszínén, a Kristály Színtéren várunk idén is.
https://www.kristalyszinter.hu
👟KÖZLEKEDÉS
Érkezz biciklivel, sétálj pár percet a Margit hídtól, vagy pattanj fel a Nyugati Pályaudvar és a Göncz Árpád Városközpont között közlekedő 26-os buszra (leszállás a Hajós Alfréd uszoda megállónál)!
📖KÖNYVVÁSÁRLÁS ÉS DEDIKÁLÁS
A fesztivál ideje alatt ismét a Bookline-nál veheted meg a Margón bemutatott köteteket és más kedvenceket, újdonságokat. A könyvbemutatók után lesz alkalom dedikáltatásra, ezek pontos részleteiről az esemény előtt online, illetve a helyszínen tájékozódhatsz majd.
💌JEGYINFORMÁCIÓK
A Tavaszi Margó programja az esti jegyköteles előadásokon kívül ingyenesen látogatható, ülőhelyeket érkezési sorrendben tudunk biztosítani. Az egyes helyszínek befogadóképessége eltérő mértékben korlátozott.
További információ:
margofeszt.hu
facebook.com/margofeszt
instagram.com/margofeszt
A program a Bartók Tavasz keretében, a Müpával közös szervezésben kerül megrendezésre.
Az esemény támogatója a Bookline, az Artikel.
Médiapartner a Könyves Magazin.
Az esemény a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával valósult meg.
A programváltozás jogát fenntartjuk!
A Bartók Tavasz social media házirendje:
https://bartoktavasz.hu/kozossegi-media-hazirend
https://bartoktavasz.hu/social-media-policies
#nka #nemzetikulturalisalap #nkafesztivaltamogatas #nkakulturatamogatas
Advertisement

Event Venue

Kristály, Budapest, Hungary

Tickets

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Budapest

\u00c1prilisi Tang\u00f3&Zserb\u00f3 - Milonga Pastel
Sat, 11 Apr at 04:00 pm Áprilisi Tangó&Zserbó - Milonga Pastel

1068. Budapest, Szondi u 98/B

T\u00e1ncos Tal\u00e1lkoz\u00e1sok-T\u00e1rsasj\u00e1t\u00e9k & Kv\u00edz est
Sat, 11 Apr at 04:00 pm Táncos Találkozások-Társasjáték & Kvíz est

Bonton Tánc- és Rendezvényközpont

04.11.\ud83c\udf89 Bolhicirmi \u2013 T\u00e1ncol\u00f3 Talpak Turn\u00e9 Z\u00e1hony \ud83c\udf89
Sat, 11 Apr at 04:00 pm 04.11.🎉 Bolhicirmi – Táncoló Talpak Turné Záhony 🎉

záhony művház

Bolondos \u00c1prilis a Coctail Zenekarral
Sat, 11 Apr at 05:00 pm Bolondos Április a Coctail Zenekarral

Újpesti Kulturális Központ

Szigetszentmikl\u00f3si J\u00f3t\u00e9konys\u00e1gi Hangverseny
Sat, 11 Apr at 05:00 pm Szigetszentmiklósi Jótékonysági Hangverseny

Szigetszentmiklósi Baptista Gyülekezet

Csapatb\u00e1l - 802. Szent Korona
Sat, 11 Apr at 05:00 pm Csapatbál - 802. Szent Korona

Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem

Lakatos Menyh\u00e9rt \u00edr\u00f3 sz\u00fclet\u00e9s\u00e9nek 100. \u00e9vfordul\u00f3ja
Sat, 11 Apr at 05:00 pm Lakatos Menyhért író születésének 100. évfordulója

Népszínház utca 31. - NAPHÁZ

Dokk19 Bolondok napi linedance est
Sat, 11 Apr at 05:00 pm Dokk19 Bolondok napi linedance est

Hamvas u. 7-9., Budapest, Hungary, 1191

Budapest is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Budapest Events