Lunchlezing | Quaataardige vrouwen in de achttiende eeuw

Thu Apr 16 2026 at 12:30 pm to 01:30 pm UTC+02:00

Tresoar | Leeuwarden

Tresoar
Publisher/HostTresoar
Lunchlezing | Quaataardige vrouwen in de achttiende eeuw
Advertisement
Lunchlezing Tanja Wassenberg | Quaataardige vrouwen in de achttiende eeuw.
About this Event

Quaataardige vrouwen in de achttiende eeuw. Rebelse zielen: van slachtoffer tot dader
"Een talrijke drom diep gevallene wezens, die met hunne schande winst doen en met hunne reeds lang verflenschte bekoorlijkheden woekeren, zweven als helsche geesten, loerende op buit, als dames en dienstboden vermomd."

Tanja Wassenberg geeft een lunchlezing over de verhalen van vrouwen die in archieven voortleven als daders. In het boek Quaataardige vrouwen in de achttiende eeuw - Rebelse zielen: van slachtoffer tot dader laat dr. Tanja Wassenberg zien hoe de levens en keuzes van deze vrouwen nieuw licht werpen op het begrip 'kwaadaardigheid'. De vrouwen staan bekend als onhandelbaar of crimineel, maar hun daden en de omstandigheden waarin ze verkeerden, onthullen vaak een schrijnend verhaal van sociale en persoonlijke strijd.Wassenberg neemt u mee in een wereld waar grenzen tussen slachtoffer en dader vervagen en waar morele kaders voortdurend op de proef worden gesteld. Deze verhalen vertellen niet alleen iets over de achttiende eeuw, maar nodigen ook uit tot reflectie op de huidige tijd.
Over de spreker
Tanja Wassenberg (1959) is cultuurhistoricus en auteur. Ze schreef onder andere over de complexe relatie tussen Nederland en Frankrijk in de patriottentijd en Bataafse periode, onderzocht verhalen uit de koloniale geschiedenis en bracht persoonlijke familiegeschiede-nissen tot leven. Haar belangstelling gaat vooral uit naar de zeventiende en achttiende eeuw, met bijzondere aandacht voor mensen die in het leven niet helemaal, of zelfs helemaal niet geslaagd zijn. Haar werk kenmerkt zich door een zorgvuldige combinatie van grondig archiefonderzoek en een persoonlijke, toegankelijke vertelstijl.

___

Lunchlezing

De lezing begint om 12.30 uur en duurt ongeveer 45 minuten tot een uur. De toegang is gratis, al geldt wel verplichte aanmelding. Bij het aanmelden kun je aangeven of je gebruik wilt maken van de lunch voorafgaand aan de lezing (een luxe broodje* en 1 consumptie).

De lunch staat vanaf 12.00 uur klaar. De kosten voor de lunch zijn € 7,50, te betalen bij reservering van een ticket. In verband met het vooraf bestellen van de lunch, is het niet mogelijk ter plekke een lunch te bestellen - dat moet vooraf.

* De broodjes zijn geschikt voor vegetariërs.

Bij binnenkomst controleren we op achternaam. Uitprinten van je ticket is niet nodig.

Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Tresoar, Boterhoek 1, Leeuwarden, Netherlands

Tickets

EUR 0.00 to EUR 7.50

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Leeuwarden

Chop Suey + Slip-NOT
Fri, 17 Apr at 07:30 pm Chop Suey + Slip-NOT

Neushoorn

Buuten Trail
Sat, 18 Apr at 10:00 am Buuten Trail

Butlan, Leeuwarden, Nederland

Cardiac Arrest (US) + Cadaveric Incubator (FI) + Dauthuz | Mukkes, Leeuwarden
Wed, 22 Apr at 07:30 pm Cardiac Arrest (US) + Cadaveric Incubator (FI) + Dauthuz | Mukkes, Leeuwarden

Alternative Rockcafe Mukkes

Anneke van Giersbergen
Fri, 24 Apr at 07:30 pm Anneke van Giersbergen

Neushoorn

Douwe Bob [UITVERKOCHT]
Sat, 25 Apr at 07:30 pm Douwe Bob [UITVERKOCHT]

Neushoorn

Leeuwarden is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Leeuwarden Events