Advertisement
Liatoshynsky Space | ІДЕНТИЧНОСТІСИМФОНІЧНА МУЗИКА #1
Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України
Наталія Стець диригентка
Андрій Павлов скрипка
Радянський період України, в який припало жити і виживати Лятошинському, змушує замислитися над тим, ким вважали себе митці, які працювали в той час, з якими естетиками, політиками, ідеологіями вони себе ототожнювали. Чи ставили вони взагалі собі ці питання?
Спробувати знайти відповіді ми намагаємося через програму, що включає в себе один з багатостраждальних творів Лятошинського – Другу симфонію, яка під час радянської ідеологічно-політичної кампанії 1948 року була вщент розкритикованою і забороненою до виконання. Чи міг у таких умовах Лятошинський ототожнювати себе з радянськими цінностями?
Як противага Симфонії у цей вечір прозвучать Лірична поема пам’яті Рейнгольда Глієра (вчителя і друга Лятошинського на все життя) та Скрипковий концерт самого Глієра, що після його смерті був дописаний і оркестрований саме Лятошинським. Глієр, уродженець Києва й у 1914–20 роках директор Київської консерваторії, у своєму радянському житті стверджував себе як російський композитор. Чи відбився цей вплив на його учневі?
У дискусії "Радянське чи українське? Українське мистецтво радянського періоду", що передуватиме концерту, – експерти міркуватимуть над доцільністю постановки такого питання, над проблемами сприйняття нашої історії такою, якою вона була.
Спікери: композитор і музикознавець Олексій Войтенко, письменник і літературознавець Ростислав Семків. Модератор: журналіст, телеведучий Юрій Макаров.
Р. Глієр Концерт для скрипки з оркестром, op. 100,
оркестрування Б. Лятошинського
Б. Лятошинський
Лірична поема для оркестру (пам’яті Рейнгольда Глієра), op. 66
Симфонія № 2, op. 26
Програму веде Ірина Тукова
Квитки: https://filarmonia.com.ua/uk/kyiv/liatoshynsky-space-simfonicna-muzika-1-94268.html
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2, Київ, 01001, Україна,Kyiv, Ukraine, Kiev
Tickets