LEMPEYDEN ILTA TI 31.3. klo 17.30-19.30

Tue Mar 31 2026 at 05:30 pm to 06:30 pm UTC+03:00

Yliopistonkatu 26f, FI-40100 Jyväskylä, Suomi | Jyväskylä

Syd\u00e4men polku
Publisher/HostSydämen polku
LEMPEYDEN ILTA TI 31.3. klo 17.30-19.30
Advertisement
💕LEMPYDEN ILTA TIISTAINA 31.3. klo 17.30-19.30
✨Pysähdy. Palaudu. Hengitä. Astu hetkeksi pois arjen kiireistä ja sukella syvemmälle itseesi.✨
KAAKAOMEDITAATIO: Kaakaomeditaatio on tila, joka avaa sydämen, rauhoittaa mielen ja syventää yhteyden tunnetta, niin itseesi kuin ympäröivään maailmaan. Se on enemmän kuin juoma. Se on kokemuksellinen matka, joka vie sinut lähemmäksi omaa sisintäsi.🌿
Kaakao on 100 % puhdasta, raakaa ja luonnonmukaista kaakaota Kolumbiasta. Ilman ylimääräisiä lisäaineita tai prosessointia, se sisältää kaikki kaakaon luonnolliset, voimaannuttavat ja tasapainottavat ominaisuudet. Kaakao tehdään kauramaitoon ja maustetaan kookossokerilla. 🩷
HUOM! Seremonia kaakao ei välttämättä sovi, jos: käytät SSRI- tai MAOI-lääkitystä (masennuslääkkeet), kärsit sydän- tai verenkierto-ongelmista, olet raskaana/ imetät, sinulla on maksasairaus, sinulla on kaakaoallergia/ yiherkkyys tai sinulla on herkkä hermosto tai ahdistuneisuushäiriö.
MYOFASKIA YINJOOGA:
Myofaskia yinjooga on lempeää kehonhuoltoa – sisältä ulospäin.
❤️ Tunnilla yhdistyvät yinjoogan rauhalliset, pitkäkestoiset asanat ja myofaskian käsittely.
❤️ Myofaskioita ja triggerpisteitä avataan liikkeiden aikana erilaisilla apuvälineillä, kuten joogatiileillä ja palloilla.
❤️ Luomme lempeää ja tarkasti kohdistettua painetta suoraan myofaskiaan – sinne, missä kireydet usein piilevät.
Kun lihasten venytys ja faskioiden käsittely tapahtuvat samassa harjoituksessa, vaikutus voi tuntua syvempänä ja kestää pidempään.
HUOM! Harjoitus ei sovellu sinulle, jos olet raskauden 1. kolmanneksella, sinulla on parantuva leikkaushaava, sinulla on fibromyalgia, kärsit vakavasta osteoporoosista/ sinulla on heikot luut tai käytät verenohennuslääkkeitä.
✨ÄÄNIMAISEMARENTOUTUS: Illan päättää äänimaisemarentoutus, jossa pääset aistimaan erilaisten soittimien kautta vaihtuvaa äänimaailmaa lempeässä makuuasennossa. Kesto noin 30min.
MILLOIN: Tiistaina 31.3. klo 17.30-19.30.
MISSÄ: Ilta pidetään ihanassa ja tunnelmallisessa studio Haaveessa (Yliopistonkatu 26F). Studiolta löytyvät kaikki iltaan tarvittavat välineet.
HINTA: 39€ (sis. alv 13,5%). Hinta sisältää kaakaon, myofaskia yinjoogatunnin sekä äänimaisemarentoutuksen.
Maksu onnistuu myös Edenredillä, Smartumilla sekä ePassilla. Laita tällöin maksusta viestiä [email protected].
Ilmoittautumiset:
https://holvi.com/shop/sydamenpolku/product/fd8e08c33aa68b8d37f7f219c063c4f8/
Ilmoittautuminen työpajaan on sitova. Osallistujia ei ole vakuutettu Sydämen polun toimesta. Osallistut harjoituksiin omalla vastuulla. Valitse hetki itsellesi ja hyvinvoinnillesi arjen keskellä.
Olet sydämellisesti tervetullut mukaan. 💕
Advertisement

Event Venue

Yliopistonkatu 26f, FI-40100 Jyväskylä, Suomi, Yliopistonkatu 26, FI-40100 Jyväskylä, Suomi, Jyväskylä, Finland

Tickets

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Jyväskylä

Loisto-konserttisarja 30.3. - 17.4.2026 Siltasalissa
Mon, 30 Mar at 05:30 pm Loisto-konserttisarja 30.3. - 17.4.2026 Siltasalissa

Suomalainen musiikkikampus

Jyv\u00e4skyl\u00e4n P\u00e4\u00e4si\u00e4inen: Misa a Buenos Aires
Wed, 01 Apr at 08:00 pm Jyväskylän Pääsiäinen: Misa a Buenos Aires

Taulumäen kirkko

Isac Elliot in Jyv\u00e4skyl\u00e4
Thu, 02 Apr at 08:30 pm Isac Elliot in Jyväskylä

Lutakko

Eemelin pelto 10v. RockNeck
Thu, 02 Apr at 09:00 pm Eemelin pelto 10v. RockNeck

RockNeck

High School Dropouts | 2.4.2026 @ Freetime, JKL
Thu, 02 Apr at 10:00 pm High School Dropouts | 2.4.2026 @ Freetime, JKL

Kauppakatu 30, 40100 Jyväskylä, Finland

P\u00e4\u00e4si\u00e4isen Ankkajahti
Fri, 03 Apr at 07:00 am Pääsiäisen Ankkajahti

Peurungantie 85, 41340 Laukaa, Finland

Jyväskylä is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Jyväskylä Events