Advertisement
Larvik Jazzklubb: TID – Lars Saabye Christensen/Steinar Raknes m. bandhttps://www.bolgenkulturhus.no/program/larvik-jazzklubb-tid-lars-saabye-christensen-steinar-raknes-m-band/
Ny musikk kommer på plate og konsert, fra tekster av Lars Saabye Christensen og låter av Steinar Raknes. I et års tid har Raknes og Christensen jobbet sammen om plata «Tid», som kommer i desember 2025. Dette er låter som handler om tid; tiden vi lever i, tiden vi har, tiden vi får, tiden vi har igjen og tiden kloden har igjen.
Raknes har med seg noen av landets beste musikere, og med kjærlighet til rootsmusikk, americana, blues og norsk visetradisjon har de lagd en nydelig plate, som kommer til høsten.
Bandet er akustisk og består av:
Steinar Raknes – kontrabass/vokal
Andreas Utnem – trøorgel
Knut Reiersrud – munnspill/gitar
Per Oddvar Johansen – trommer/sag
Lars Saabye Christensen – poesi, lesing
Steinar Raknes (1975…)
Er en av landets mest anerkjente bassister, og har vært aktiv på norske og utenlandske jazzscener siden 90-tallet. Han har samarbeidet med internasjonale storheter som Chick Corea, og hjemlandets stjerner som Tord Gustavsen og Ola Kvernberg. Han er også kjent som låtskriver og vokalist i sitt prosjekt Stillhouse, der han bl.a samarbeider med Unni Wilhelmsen.
Andreas Utnem (1973…)
Er en norsk jazzmusiker, komponist og arrangør. Han har i hovedsak jobbet med musikk til teater, film og fjernsyn. I tillegg har han vært musiker på en rekke utgivelser. Han jobber til daglig som kantor og musikalsk leder i Tøyenkirka i Oslo. Han har komponert musikalske liturgiske ledd for høymessen, og salmer med blant andre Edvard Hoem og Jon Fosse.
Knut Reiersrud (1961…)
Norsk bluesgitarist og komponist, kjent fra en rekke samarbeid i ulike musikksjangre, en lang rekke plateutgivelser under eget navn, og bidrag til rundt tre hundre innspillinger. Reiersrud har vært utøvende musiker siden begynnelsen av 1970-tallet og har vunnet tre Spellemannspriser.
Per Oddvar Johansen (1968…)
Norsk trommeslager, kjent fra bl.a. Trondheim Kunstorkester og samarbeid med Trygve Seim, Vigleik Storaas og Christian Wallumrød. Bandet The Source har vært et viktige bidrag til nyere norsk jazz. Han har spilt i Steinar Raknes sitt band Stillhouse i mange år.
Lars Saabye Christensen (1953…)
Forfatter med dansk og norsk statsborgerskap. Han har alltid bodd i Norge, skriver på norsk og handlingen i litteraturen hans finner sted i Norge. Han er en produktiv og allsidig forfatter, og en av Norges mest populære forfattere i sin generasjon. Han har i flere sammenhenger samarbeidet med musikere, og er kjent for sine musikalske fremførelser av egne dikt.
••••••••
https://www.bolgenkulturhus.no/program/larvik-jazzklubb-tid-lars-saabye-christensen-steinar-raknes-m-band/
ONSDAG 14.01 • 20.00 • SANDEN SCENE
PRIS: 290,- TIL 350,-
Praktisk informasjon
Varighet: Ca 2 timer og 30 min
Aldersgrense: 18 år, vergeskjema
Sal: Sanden Scene
Stå/ Sitte: Sitteplasser, unumm.
Arrangør: Bølgen Kulturhus & Larvik Jazzklubb
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Bølgen Kulturhus, Sanden 2, 3264 Larvik, Norge, Larvik, Norway
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.







