Langs pelgrimswegen vanuit Tremelo: Wandelevent

Fri May 01 2026 at 06:00 am to 03:00 pm UTC+02:00

Damiaanmuseum | Haacht

Langs pelgrimswegen naar Scherpenheuvel
Publisher/HostLangs pelgrimswegen naar Scherpenheuvel
Langs pelgrimswegen vanuit Tremelo: Wandelevent
Advertisement
🥾 Voor het 5de jaar op rij trekken we op 1 mei het jaarlijkse bedevaartseizoen op gang met een uniek wandelevenement. Deze wandeling, vooral langs mooie, onverharde paden, brengt je na 35 km in Scherpenheuvel.
➡️📱De route is bewegwijzerd. Je kan ze ook volgen via een wandel-gps of wandel-app op je smartphone. Zie http://pelgrimswegen.be/routes
🏃 Je kan de route trouwens ook lopen als trailrun!
☕🧇 Start aan het Damiaanmuseum in Tremelo voor 35 km met gratis koffie en wafel. Vertrek tussen 6 en 9 uur.
👟 Liever een kortere route? Vertrek dan op één van de pleisterplaatsen.
🚰🚻 Je vindt er telkens een gratis waterpunt, sanitair en een extra verwennerij.
🏰🍫 In Betekom (24 km) ontvangen we je aan het Kasteel van Rivieren, waar we je trakteren op koffie met een praline. Vertrek tussen 7 en 11 uur.
🍎🥤In Aarschot (17 km) wordt een rustplaats ingericht aan de Orleanstoren. Hier krijg je een gratis stuk fruit en een drankje op vertoon van het Pelgrimspaspoort. Je kan er ook pistolets en (fris)drank kopen. Vertrek tussen 9 en 13 uur.
🍷🏰 In Tielt-Winge (7 km) kan je halt houden aan de zomerbar van Wijnkasteel Haksberg. Vertrek tussen 10 en 15 uur.
🕯️🍪 Eens aangekomen in Scherpenheuvel wacht een Keerskat, de traditionele kaarsenverkoopster met zwarte kapmantel, je op. Op vertoon van je Pelgrimspaspoort ontvang je een kaars en kan je proeven van de Scherpenheuvelse lekkernij: pepernoten of noppen.
🕵️ Vanaf Tielt-Winge kan je 'op zoek naar het codewoord' dat verborgen is in een aantal leuke teksten onderweg. Vul dit woord in op het formulier en dien het in bij aankomst. Een klein extraatje verzekerd!
🚌 Voor de terugreis wordt 1 buslijn ingelegd, met vertrek om 17.30 uur in Scherpenheuvel, parking Mariahal (Spordel 3). De busrit kost € 5 p.p., stopt op iedere pleisterplaats en eindigt aan het Damiaanmuseum. Opgelet: het aantal plaatsen is beperkt!
🚏 Terug naar Aarschot? Aan halte ‘Scherpenheuvel Gemeentehuis’ van De Lijn kan je ook bus 30 en 31 ‘Aarschot Station’ nemen.
⚠️ Gratis verzekering of busrit terug? Reserveer dan hier een ticket. 👉 https://hetgasthuis.be/voorstelling/4616/langs-pelgrimswegen-naar-scherpenheuvel
🖥️ Meer info https://pelgrimswegen.be/wandelevent-langs-pelgrimswegen-naar-scherpenheuvel-vanuit-tremelo-2026/
#langspelgrimswegen #langspelgrimswegennaarscherpenheuvel #trailrun #dewandelprovincie #wandelprovincie #pelgrim #bedevaart #wandelroute #ninde #tremelo #werchter #rotselaar #betekom #begijnendijk #gelrode #aarschot #rillaar #schoonderbuken #scherpenheuvel
Advertisement

Event Venue

Damiaanmuseum, Pater Damiaanstraat 37, 3120 Tremelo, België, Haacht, Belgium

Tickets

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Haacht

THE BLUESBONES swing indoor III@ Kaffee Claude
Thu, 30 Apr at 08:30 pm THE BLUESBONES swing indoor III@ Kaffee Claude

Stationsstraat 50, 3150 Haacht, Belgium

FIESTA LATINA@KaffeeClaude
Fri, 01 May at 08:30 pm FIESTA LATINA@KaffeeClaude

Stationsstraat 50, 3150 Haacht, Belgium

X'ZENT@ kaffee Claude
Sat, 02 May at 09:00 pm X'ZENT@ kaffee Claude

Stationsstraat 50, 3150 Haacht, Belgium

Jan Linssen & Maarten D\u2019haene @Claude Comedy Club
Thu, 07 May at 08:30 pm Jan Linssen & Maarten D’haene @Claude Comedy Club

Stationsstraat 50, 3150 Haacht, Belgium

FAN 5-a-side
Sat, 16 May at 02:00 pm FAN 5-a-side

Vrijetijdscomplex Den Dijk, Haacht

ONVERTAALD 3\/4 \ud83c\udfa4 KATASTROOF & WEUST
Sat, 23 May at 08:30 pm ONVERTAALD 3/4 🎤 KATASTROOF & WEUST

Stationsstraat 50, Haacht, België

Haacht is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Haacht Events