Labradoodlepromenad i Stockholm

Sat Nov 29 2025 at 10:30 am to 12:30 pm

Åkeshovs Slott | Sundbyberg

Svenska Labradoodleklubben
Publisher/HostSvenska Labradoodleklubben
Labradoodlepromenad i Stockholm
Advertisement
Nu blir det återigen labradoodleträff med promenad i Stockholmstrakten! Vi samlas på parkeringen vid Åkeshofs slott klockan 10.30 för att gå en promenad runt Judarnsjön. Parkera er bil på slottets parkering och anmäl i receptionen så är det gratis. Vi tar en promenad runt sjön med en paus mitt i promenaden då vi fikar på våra medhavda matsäckar. Vi avslutar med att se om det är ledigt i hundgården så kan de som vill följa med dit. Totalt varar träffen 1,5-2 timmar.
Se till att ha vanligt halsband/sele och koppel på din hund, inte flexikoppel eller stryphalsband. Det kan nämligen bli lite livat med många hundar, och vi vill undvika koppeltrassel så gott vi kan. Har du löptik får hon tyvärr stanna hemma.
Du som ännu inte har en egen labradoodle är också välkommen för att träffa några härliga hundar och deras ägare! Det är ett bra tillfälle att bekanta sig med många olika representanter för vår ras. Tänk på att alla som deltar behöver vara medlemmar i SALK (du som bara vill träffa labradoodles behöver inte vara medlem, men vi hoppas såklart på att få välkomna dig till vårt gäng så småningom). Individuellt eller familjemedlemskap tecknar ni med hjälp av infon på vår hemsida: labradoodleklubben.se/bli-medlem.html
Anmälan görs till Ann-Marie Moderato på [email protected] senast den 26 november.
Välkomna till en härlig doodleträff!
Advertisement

Event Venue

Åkeshovs Slott, Åkeshovs gårdsväg 11, SE-168 38 Bromma, Sverige, Sundbyberg, Sweden

Tickets

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you: