Advertisement
Selle hooaja kolmas Kultuurikohvik Rõuge rahvamajas toimub 28. märtsill, mil peakülaliseks on Matis Leima ja ansambel Kiiora. Matis Leima juured ulatuvad siiasamma Luhamaale, mistõttu on ta tihedalt seotud Setomaa kultuurielu ja Võrumaaga ning sobitub hästi Kultuurikohvu formaadiga. Helilooja, muusiku ja õpetaja Matis Leima looming peab lugu muusikast kogu selle mitmekesisuses. Tema Saku muusikakoolis alanud muusikatee jätkus Otsa koolis ja pärast ajalooõpinguid Tartu Ülikoolis ning Eesti muusika- ja teatriakadeemias elektroakustilise heliloomingu erialal. Mitmes ansamblis tegutsev seto päritolu Matis Leima mängib viiulit, klaverit ja karmoškat. Ta on välja andnud Eesti esimese karmoškaaabitsa. Matis Leima on töötanud teatris heli- ja videomeistrina, tantsupidude muusikajuhina, loonud lavastustele muusikat, kuid juhendanud ka ansambleid ja arendanud tarkvara. Möödunud suvel tuli Luhamaal maalilises looduslikus amfiteatris ettekandele Matise ja Kauksi Ülle suurejooneline rokkmuusikal “Seto Odüsseia”. Praegu on Matis hõivatud eeltöödega räppmuusikalile Jaan Tõnissonist ja Konstantin Pätsist Eesti riigi sünniloos.
Leima on pannud aluse nii Kultuurikohvikus üles astuvale ansamblile Kiiora 2010. aastal ning ansamblitele H6im ja Senat 2020. aastal. 2011. aastast mängib ta ka viiulit, karmoškat ja laulab seto leelot rokkmuusikaga arranžeerivas ansamblis Zetod. Veel mängib ansamblis Tribute to K-Rose.
Kohvik-kontsert-vestlusõhtute sari “Kultuurikohvik” algab Erkki Peetsalu juhitud vestlusega, millega avatakse publikule Matis Leima loomingulist teekonda. Sellele järgneb suurepärase heli-, valguse- ja videokujundusega kontsert, kus Matis Leima musitseerib koos ansambliga Kiiora. Muidugi on sündmus sisustatud mõnusa kohvikumelu ja üllatustega.
Kultuurikohviku piletid on müügil Piletikeskuses: https://sviby.com/et/e/13ogbw
Pileti hind ühele eelmüügis ja kohapeal: 25 eurot.
Pileteid saab soodsamalt osta n-ö paketina -
pileti hind eelmüügis
kahele 40 eurot;
kolmele 55 eurot;
neljale 70 eurot.
Sooduspilet kooliõpilastele eelmüügis ja kohapeal 6 eurot.
Siinkohal rõhutame, et sündmus pole mõeldud eelkooliealistele lastele!
Osta pilet juba täna, sest neid on saada vaid piiratud koguses!
Ära unusta kohvikulaadse õhustikuga õhtule ka lauda broneerida tel 514 1384 või e-posti aadressil [email protected]. Valikus on 3–8-kohalised lauad.
Kultuurikohvikumenüü eest hoolitseb Kairi Koemets ja Rõuge rahvamaja kohvik.
Rahvamaja avab Kultuurikohvikuks uksed kell 18.00, et külastajad saaksid kohvikumelu ja head seltskonda nautida ning end hubases saalis sisse seada. Vestlusõhtu ja kontsert algab kell 19.00.
Näeme ja kuuleme juba Kultuurikohvikus!
Advertisement
Event Venue
Metsa 1, 66201 Rõuge, Estonia, Metsa 1, Rõuge, 66201 Võru Maakond, Eesti, Tartu, Estonia
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











