Advertisement
Kom og vær med når vi spænder løbeskoene og tager på fælles løbetur i Marielundsskoven. Der er kaffe, kage samt blandselv-slik fra FØTEX til alle! HUSK DET ER HELT GRATIS AT DELTAGE.
Træn for at komme i bedre form eller frem mod deltagelse i Kolding Half 2026. Vi har distancer for alle uanset din nuværende form og ambitioner.
Det er gratis at deltage, men du må meget gerne melde dig til begivenheden - så vi ved hvor meget kaffe og kage vi skal stå klar med.
Det er ikke et krav at deltage i Kolding Half for at deltage i Kolding Half Run Club. Med Kolding Half Run Club ønsker vi at skabe et sjovt og uformelt løbefællesskab.
Mødested:
Vi mødes ved Naturskolen i Marielundsskoven, til en kort opvarmning, hvorfra vi løber ud og tilbage af Troldhedestien. På ruten er der opsat vendepunkter.
Tidsplan:
Kl. 09.00 Fælles opvarmning på pladsen foran Naturskolen
Kl. 09.05 Fælles afgang ud af Troldhedestien
Kl. 11.00 Tak for i dag
Vi har følgende distancer:
3 km, 5 km, 7 km, 10 km og 15 km. Vi har Kolding Half Run Club Crew, som man har muligheden for at følges med ude på ruten. Der løber en med som bagtrop på alle distancerne.
Der vil være kaffe, kage og blandselv-slik efter løbeturen. Kager er sponsoreret af Easyfood, kaffe af Kaiser Kaffe og slik af føtex.
Vi glæder os til at se en masse glade løbere til en hyggelig social løbetur i skoven.
Kolding Half Run Club er i samarbejde med Kolding KFUM Atletik og Motion: https://koldingkfumatletik.dk
Advertisement
Event Venue
Naturskolen, Marielund, Marielundsvej 20, 6000 Kolding, Danmark, Kolding, Denmark
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











