Advertisement
Udruga RONDO HISTRIAE u suradnji sa Soundpainting platformom Pula i umjetničkom organizacijom P137 predstavlja događaj iz Ciklusa koncerata nove, eksperimentalne i improvizirane glazbe_0.7:JOŠ GORI: “Raj na zemlji”
poetsko-glazbeni performans
Autori / izvođači:
Aleksandar Stojković ST
tekst, glas
Nenad Sinkauz
gitare, elektronika, glas
Alen Sinkauz
kontrabas, pulsar 23
Vrijeme: Četvrtak, 19.03.2026. u 20:30
Mjesto: dvorana RONDO Dc ROJC Pula (1.kat / Sjeverno krilo)
SLOBODAN ULAZ!
Nova koncertna izvedba Raj na zemlji Aleksandra Stojkovića ST-a (Goribor) u suradnji s Alenom i Nenadom Sinkauzom donosi poetsko-glazbeno putovanje koje se gradi na prethodnoj glazbeno-scenskoj suradnji Malo je dovoljno, nastavljajući time ono što su započeli 2012. godine u MM centru. Ondašnje glazbeno-scensko djelo Malo je dovoljno nastalo je u produkciji Teatra &TD i Muzičkog salona Kulture promjene, a zbog iznimnog interesa publike predstava je ostala na repertoaru čak pet sezona. Osim pohvala publike djelo je zaslužilo i niz pohvala kritike, kako zbog umjetničke kvalitete i uvjerljivosti, tako i zbog svoje specifičnosti: hibridnosti između koncerta i predstave, pronalaženja nove scenske forme, te istraživanja odnosa između glazbe i teksta na način da su povremeno izmjenjivali uloge pa je tekst postajao muzički materijal, a glazba narativni element.
Ponovno okupljanje ovog kreativnog autorsko-izvođačkog trija pod imenom JOŠ GORI donosi novo umjetničko putovanje u kojem je kao i prošlog puta za tekst i glas zadužen Aleksandar Stojković ST, a Sinkauzi za glazbene pejzaže.
Ton majstor: Dean Pavletić
Dizajn vizuala: Vibor Juhas
Tehnička potpora: Audiolab d.o.o.
Video produkcija - snimanje: Kinofaktura, obrt za promotivno snimanje
Produkcija i organizacija: udruga RONDO HISTRIAE u suradnji sa umjetničkom organizacijom P137
Događaj je organiziran u sklopu programa "Ciklus koncerata Nove, eksperimentalne i improvizirane glazbe_0.7" kojeg organizira udruga RONDO HISTRIAE uz financijsku potporu Upravnog odjela za kulturu i razvoj civilnog društva grada Pule i Upravnog odjela za kulturu i zavičajnost Istarske županije.
Advertisement
Event Venue
Gajeva 3, Pula, Croatia
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.







