Izbrano | Pia Prezelj: Bili smo trije

Wed, 06 May, 2026 at 07:00 pm UTC+02:00

Vodnikova cesta 65, 1000 Ljubljana, Slovenia | Ljubljana

Vodnikova doma\u010dija
Publisher/HostVodnikova domačija
Izbrano | Pia Prezelj: Bili smo trije
Advertisement
SRE, 6. 5., ob 19.00
Izbrano
𝗣𝗶𝗮 𝗣𝗿𝗲𝘇𝗲𝗹𝗷: 𝘽𝙞𝙡𝙞 𝙨𝙢𝙤 𝙩𝙧𝙞𝙟𝙚
Vabimo vas na slavnosten dogodek ob izidu novega romana nagrajene avtorice in novinarke 𝗣𝗶𝗲 𝗣𝗿𝗲𝘇𝗲𝗹𝗷 z naslovom 𝘉𝘪𝘭𝘪 𝘴𝘮𝘰 𝘵𝘳𝘪𝘫𝘦 (Založba Goga, 2026). V romanu avtorica raziskuje teme identitete, družinske preteklosti, spomina in materinstva. Roman bodo v družbi avtorice v svet pospremili 𝗡𝗮𝘁𝗮š𝗮 𝗞𝗿𝗮𝗺𝗯𝗲𝗿𝗴𝗲𝗿, 𝗔𝗻𝗱𝗿𝗲𝗷 𝗛𝗼č𝗲𝘃𝗮𝗿 in 𝗕𝗼š𝘁𝗷𝗮𝗻 𝗡𝗮𝗿𝗮𝘁. Izbrane odlomke bo interpretirala 𝗡𝗮𝘁𝗮š𝗮 𝗕𝗮𝗿𝗯𝗮𝗿𝗮 𝗚𝗿𝗮č𝗻𝗲𝗿, za glasbeno podlago večera pa bo poskrbel 𝐌𝐢𝐭𝐣𝐚 𝐕𝐫𝐡𝐨𝐯𝐧𝐢𝐤 𝐒𝐦𝐫𝐞𝐤𝐚𝐫.
Upamo, da maj s sabo prinese toplo vreme in dogodke na vrtu ter s tem skoraj neomejeno število sedišč, za zagotovitev sedeža na dogodku v primeru slabega vremena pa lahko prevzamete brezplačno vstopnico na https://olaii.com/event/10093/izbrano-pia-prezelj-bili-smo-trije/
Za stojišča vstopnice niso potrebne, dobrodošli vsi!
"𝘓𝘦ž𝑎𝑙𝑎 𝘫𝘦 𝘪𝘯 č𝑢𝑡𝑖𝑙𝑎, 𝘥𝘢 𝘱𝘪𝘩𝘢 𝘷𝘢𝘯𝘫𝘰, 𝘱𝘪𝘩𝘢 𝘴𝘬𝘰𝘻𝘯𝘫𝘰, 𝘥𝘢 𝘷 𝘯𝘫𝘦𝘫 𝘱𝘳𝘦𝘷𝘳𝘢č𝑎 𝘪𝘯 𝘱𝘰𝘥𝘪𝘳𝘢 𝘵𝘪𝘴𝘵𝘰, 𝘬𝘢𝘳 𝘫𝘦 𝘣𝘪𝘭𝘰 𝘯𝘦𝘬𝘥𝘢𝘫 𝘵𝘳𝘥𝘯𝘰, 𝘥𝘢 č𝑟𝑒𝑝𝑖𝑛𝑗𝑒 𝘳𝘢𝘻𝘣𝘪𝘵𝘦𝘨𝘢 𝘳𝘢𝘻𝘯𝘢š𝑎 𝘪𝘯 𝘮𝘦š𝑎, 𝘥𝘢 𝘫𝘪𝘩 𝘯𝘪𝘬𝘢𝘬𝘰𝘳 𝘯𝘦 𝘣𝘰 𝘮𝘰𝘨𝘭𝘢 𝘯𝘦 𝘯𝘢𝘫𝘵𝘪 𝘯𝘦 𝘴𝘦𝘴𝘵𝘢𝘷𝘪𝘵𝘪."
V romanu nas pisateljica popelje na oddaljeni severni otok in nam predstavi zapleten klobčič družinskih usod, ki ga je tragično pretrgala zgodovina. Med zgodbami o ribiških vdovah, bežečih esesovcih in dekletu, primoranem roditi stran od vsega, kar pozna, se rojevajo bližine, a tudi vse globlje negotovosti.
Pia Prezelj (1995) je pisateljica, prevajalka in novinarka kulturne redakcije časopisa Delo. Za svoje novinarsko delo je leta 2022 prejela nagrado watchdog – pes čuvaj, ki jo podeljuje Društvo novinarjev Slovenije. Za roman Težka voda (Goga, 2023) je prejela nagrado Društva slovenskih pisateljev za najboljši literarni prvenec leta. Roman je bil nominiran še za nagrado kresnik, kritiško sito in Cankarjevo nagrado, prevodne pravice pa so bile doslej prodane v pet jezikov. Bili smo trije je njen drugi roman.
__
Dogodek pripravljamo v sodelovanju z založbo Goga. Program Vodnikove domačije podpirata Mestna občina Ljubljana in Javna agencija za knjigo RS.
Advertisement

Event Venue

Vodnikova cesta 65, 1000 Ljubljana, Slovenia, Vodnikova cesta 65, 1000 Ljubljana, Slovenija, Ljubljana, Slovenia

Tickets

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Ljubljana

THE NECKS @ Kino \u0160i\u0161ka
Tue, 05 May at 08:00 pm THE NECKS @ Kino Šiška

Kino Šiška

Nightstalker (GR) + Ambra | Ch0
Tue, 05 May at 08:00 pm Nightstalker (GR) + Ambra | Ch0

KUD Channel Zero

ODISEJIN LED LIVE: ASTRID&THE SCANDALS - NOV DATUM!
Tue, 05 May at 08:00 pm ODISEJIN LED LIVE: ASTRID&THE SCANDALS - NOV DATUM!

Moskovska ulica 11, 1000 Ljubljana, Slovenia

Vpogled v zakulisje arheologije: zakladi z Ljubljanskega gradu
Wed, 06 May at 05:00 pm Vpogled v zakulisje arheologije: zakladi z Ljubljanskega gradu

Gosposka 15, 1000 Ljubljana, Slovenia

Praznik TRANSformacij \u2022 praznujemo izid knjige Paula B. Preciada Testo d\u017eanki
Wed, 06 May at 05:30 pm Praznik TRANSformacij • praznujemo izid knjige Paula B. Preciada Testo džanki

Metelkova 6, 1000 Ljubljana, Slovenia

Potopisno predavanje: Kenija
Wed, 06 May at 06:00 pm Potopisno predavanje: Kenija

Večna pot 111, 1000 Ljubljana, Slovenia

Individuum: osebnost, duh in etika
Wed, 06 May at 07:30 pm Individuum: osebnost, duh in etika

Prešernova cesta 10, 1000 Ljubljana, Slovenia

\u010cEDAHU\u010cI \/ "Ve\u010der s priljubljeno indie folk zasedbo" \/ Rde\u010da dvorana Slami\u010d
Wed, 06 May at 07:30 pm ČEDAHUČI / "Večer s priljubljeno indie folk zasedbo" / Rdeča dvorana Slamič

Kersnikova 1, 1000 Ljubljana, Slovenia

KONSTELACIJE :: kolektivna koreografija trenutka
Wed, 06 May at 08:00 pm KONSTELACIJE :: kolektivna koreografija trenutka

Španski borci - Center kulture v Mostah

MDC (ZDA) + BARACKCA (Hu)
Wed, 06 May at 08:30 pm MDC (ZDA) + BARACKCA (Hu)

Klub Gromka, AKC Metelkova mesto

S K\u0161otom na \u0160kisovo tr\u017enico!
Thu, 07 May at 10:00 am S Kšotom na Škisovo tržnico!

Kardeljeva Ploščad

Reflektor: Kdo ima pravico do rek?
Thu, 07 May at 06:00 pm Reflektor: Kdo ima pravico do rek?

Mestna knjižnica Ljubljana - Knjižnica Otona Župančiča

Ljubljana is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Ljubljana Events