Advertisement
INGVILD HOMME (SUPPORT: SYMRE) ✨ SYMRE åpner kvelden! Låtskriver og gitarist fra Morgedal – kjent for finurlige tekster, glimt i øyet og en leken musikalsk miks av jazz, folk, pop og rock. Hun tar med seg helt ferske låter fra albumet "Ikkje noko for meg" (slippes 1. mars 2026).
INGVILD HOMME: Med røtter i Treungen og Bamble og oppvekst i Skien, har Ingvild etablert seg som en av de mest særpregede visepop-stemmene i Norge. Hun har fått ros fra både GAFFA, Bjørn Eidsvåg, Ola Bremnes og musikkjournalister som trekker frem hennes nære, sårbare og tydelige uttrykk – og har blitt sammenliknet med artister som Kari Bremnes og Joni Mitchell.
Siden debutplata Stemme lengter (2018) har Ingvild gitt ut tre kritikerroste album. I 2023 kom "Detta lyset", og i 2025 slapp hun en ny versjon av "Si no som hjelper" fra dette albumet sammen med artist Randi Oline – brukt i Amnesty sin pride-kampanje gjennom sommeren.
Nå er hun klar med sitt fjerde album, som fullfører en musikalsk årstidssyklus – og denne gangen er det sommerens varme, nærhet/avstand og det å lande i livet sitt som blir tematisert - formidlet slik bare Ingvild kan.
Bli med på en kveld fylt av sterke tekster, vakre melodier og nær formidling!
Billetter her 👉 https://www.ibsenhuset.no/program/ingvild-homme-symre/
Foto av Ingvild: Nikolai Grasaasen
Foto av Symre: Ole Børset
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Lundegata 6, 3724 Skien, Norway, Lundegata 6, 3724 Skien, Norge, Skien, Norway
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.





