Igor Herbut Żeremie Tour 2026 | 20.10.2026 | Gdańsk

Tue, 20 Oct, 2026 at 06:00 pm UTC+02:00

Stary Maneż | Gdansk

LAS Management
Publisher/HostLAS Management
 Igor Herbut \u017beremie Tour 2026 | 20.10.2026 | Gda\u0144sk
Advertisement
BILETY DOSTĘPNE TUTAJ:
https://www.ebilet.pl/muzyka/pop/igor-herbut-zeremie
Po sześciu latach od wydania debiutanckiego, solowego albumu - Igor Herbut powróci jesienią 2026 z nową płytą pt. „Żeremie”. Po premierze albumu, Igor wyruszy ze swoim zespołem w trasę koncertową po dziesięciu największych miastach w Polsce.
12.10 - Katowice - NOSPR
13.10 - Warszawa - Teatr Roma
14.10 - Kraków - Centrum Kongresowe ICE
18.10 - Toruń - CKK Jordanki
20.10 - Gdańsk - Stary Maneż
3.11 - Szczecin - Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
7.11 - Wrocław - Narodowe Forum Muzyki
25.11 - Bielsko-Biała - Cavatina Hall
14.12 - Poznań - Sala Ziemi
15.12 - Łódź - Wytwórnia
Nadchodzące wydawnictwo „Żeremie” oraz trasę o tym samym tytule zwiastują przepełnione emocjami, choć zupełnie od siebie różne, single „Tak ma być” oraz „Żółw”.
Jak zapowiada Igor, nowy solowy album stanowić będzie swoistą kontynuację debiutanckiego „Chrustu”. Tytuł drugiej płyty nawiązuje do poprzednika - nie w sensie dosłownym, lecz symbolicznym. Chrust będący podstawowym materiałem budulcowym żeremia (domu dla bobrów zbudowanego na wodzie, chroniącego ich przed drapieżnikami oraz zimnem), można odczytywać jako metaforę procesu tworzenia, budowania własnej przestrzeni i poszukiwania schronienia.

„Żeremie” będzie kolejnym zapisem osobistych, intymnych doświadczeń i spostrzeżeń Igora, choć pisanym już w innym momencie życia. Podobnie jak w przypadku pierwszego solo - Igor odpowiada zarówno za muzykę, tekst jak i produkcję wszystkich z nich.
Jego solowe projekty, pokazały, że Herbut potrafi tworzyć muzykę, która nie tylko zachwyca brzmieniem, lecz także porusza i zatrzymuje. Artysta przyznaje, że najważniejszą inspiracją jest dla niego prawda emocji: „W muzyce najistotniejsze jest dla mnie, by być szczerym. Nie szukam efektu, tylko spotkania - z sobą samym i z ludźmi.”
Podczas przerwy wydawniczej, artysta bynajmniej nie odpoczywał. Oprócz aktywnego koncertowania z solowym materiałem jak i z LemONem, Igor zaangażował się w managementowe wsparcie młodych talentów – odpowiadając za stale rozwijające się kariery Sary James czy Livki.
Wziął także udział w licznych projektach artystycznych – współpracował między innymi z Miuoshem, sanah, Natalią Szroeder, Marylą Rodowicz, Kasią Lins oraz wszedł w skład orkiestry Męskiego Grania, niewątpliwie umacniając swoją pozycję na rynku muzycznym.
Advertisement

Event Venue

Stary Maneż, ulica Juliusza Słowackiego 23, 80-257 Gdańsk, Polska, Gdansk, Poland

Tickets

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Gdansk

Konferencja "Hereditas Monasterii Pelplinensis. 750 lat dziedzictwa cysters\u00f3w w Pelplinie"
Fri, 23 Oct at 09:00 am Konferencja "Hereditas Monasterii Pelplinensis. 750 lat dziedzictwa cystersów w Pelplinie"

Biskupa Dominika 11, 83-130 Pelplin, Poland

Praca ze snem w nurcie Gestalt - warsztat dla terapeut\u00f3w r\u00f3\u017cnych modalno\u015bci
Sat, 24 Oct at 09:00 am Praca ze snem w nurcie Gestalt - warsztat dla terapeutów różnych modalności

Poczty Gdańskiej 4/4, 80-321 Gdansk, Poland

20. edycja Alternatywnych Targ\u00f3w \u015alubnych w Gda\u0144sku
Sun, 25 Oct at 12:00 pm 20. edycja Alternatywnych Targów Ślubnych w Gdańsku

Twoja Stocznia

Gdansk is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Gdansk Events